hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Közlekedési sztrájk lesz csütörtökön Franciaországban

  • MTI

Jelentős fennakadásokra kell számítani csütörtökön Franciaországban a tömegközlekedésben, miután az Állami Vasúttársaság (SNCF) és a közalkalmazotti szakszervezetek egynapos sztrájkot hirdettek Emmanuel Macron államfő reformjai ellen. A munkabeszüntetést országszerte mintegy 140 tüntetés kíséri.

Az előjelzések szerint a vonatoknak mintegy fele fog közlekedni, s a vasutasok együtt fognak tüntetni a tiltakozást szervező közalkalmazottakkal, akik az 1968-as diáklázadások kezdetének ötvenedik évfordulóján szervezik a munkabeszüntetést.

A 140 ezer embert foglalkoztató és közel 50 milliárd eurós adósságot felhalmozott francia vasúttársaság reformja és modernizációja Emmanuel Macron államfő egyik legnagyobb feladatának ígérkezik, 1995 óta szinte mindegyik kormány megpróbálkozott vele, de a szakszervezeti tiltakozások nyomán feladta. A kormány legfőbb célja, hogy megszüntesse a vasúti dolgozók kivételezett helyzetét, amely a munkahelyek életre szóló szavatolását és az 50 és 55 év közötti nyugdíjba vonulást teszi lehetővé, miközben a franciák többségére a 62 éves nyugdíjkorhatár vonatkozik.

A párizsi tömegközlekedési vállalat, az RATP szakszervezetei is sztrájkra szólítanak fel csütörtökön, de az előzetes tájékoztatás szerint a buszok, a metrók és a villamosok normál menetrendben fognak közlekedni, a sztrájk nem fog fennakadást okozni a fővárosban.

A két párizsi repülőtéren, a Roissyn és az Orlyn, valamint a fapados légitársaságokat fogadó Beauvais-i repülőtéren viszont a légiirányítók tiltakozása miatt előzetesen törölték a járatok harminc százalékát csütörtökre.

A közalkalmazottak valamennyi szakszervezete részt vesz a munkabeszüntetésben, így számos iskola, bölcsőde, könyvtár, valamint a közmédia csatornái nem fognak csütörtökön működik. A tiltakozók úgy vélik, hogy a kormányzat „szét akarja robbantani” a közszolgáltatásokat az új reformokkal, amelyek bizonytalanná tennék a közalkalmazottak helyzetét azáltal, hogy ezentúl határozott idejű szerződéssel is lehetne munkatársakat alkalmazni, valamint bevezetnék az önkéntes alapú csoportos leépítés lehetőségét, ami eddig tabunak számított Franciaországban.  

A kormány elképzelése szerint 120 ezer munkahely szűnne meg a következő öt évben a közszférában, ahol jelenleg 5,64 millióan dolgoznak. Az intézkedés célja a francia költségvetési hiánynak a GDP-arányos 3 százalék alá csökkentése.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Növénybiztosítás díjbekérő, számla?

Nagy Norbert

adószakértő

Autóbérlés 3. országbelinek

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink