hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Fiktív szerződések miatt szabadságvesztést kezdeményeztek cégvezetőkkel szemben

  • MTI

Több tízmillió forint értékű gazdasági csalás miatt emelt vádat négy cégvezetővel szemben a Heves Megyei Főügyészség – közölte a megyei főügyész csütörtökön az MTI-vel.

Szalóki Zoltán tájékoztatása alapján az ügy elsőrendű vádlottja két – azonos székhelyű – tiszanánai vállalkozás vezetőjeként 2009 és 2015 között előnytelen feltételeket fogadtatott el egyes üzleti partnereivel. Azzal fenyegette őket, hogy megszakítja velük az egyébként gyümölcsöző gazdasági kapcsolatot, ha nem hajlandók neki 10 százalékos felárral értékesíteni termékeiket, úgy, hogy a különbözet fiktív jutalékként nála maradjon. Ennek érdekében színlelt ügynöki megbízási szerződéseket köttetett 89 éves édesapja, valamint vádlott-társai: az érintett partnervállalatok vezetői között. Ezzel azt a látszatot keltették, mintha az idős apa közvetítette volna az ügyleteket.

A színlelt szerződések, valamint az ezekhez kapcsolódó hamis számlák és bizonylatok révén az elsőrendű vádlott összesen több mint 63 millió forint összegű vagyoni hátrányt okozott az általa vezetett társaságoknak. A beszállítók oldaláról a harmad- és negyedrendű vádlottak összesen közel 48 millió forintot utaltak át az apa, vagyis a másodrendű vádlott részére, aki a számlájára érkezett befizetéseket azonnal felvette, majd készpénzben átadta fiának.

Az elsőrendű vádlott ebből további üzletrészeket vásárolt az általa irányított cégek egyikében, melyben így korábbi 510 ezer forintos üzletrészének értéke mintegy 49 millió forintra emelkedett. A nyomozás során a törzsbetétnek ezt a részét zár alá vette a bíróság – tette hozzá a főügyész.

Közölte: a Heves Megyei Főügyészség az első- és másodrendű vádlottat önálló intézkedésre jogosult személy által, kötelességszegéssel, üzletszerűen elkövetett vesztegetés elfogadásának bűntettével vádolja. Emellett mind a négy elkövetővel szemben vádat emelt bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett gazdasági csalás és pénzmosás bűntette, továbbá más bűncselekmények miatt is.

Az ügyészség indítványozta, hogy bűnössége beismerése esetén a bűnszövetség vezetőjével szemben a bíróság 4 év szabadságvesztést és 5 millió forint pénzbüntetést szabjon ki a zár alá vett vagyon elkobzása mellett. A többi vádlottra vonatkozóan pedig felfüggesztett szabadságvesztés kiszabását javasolta a vádhatóság – jelezte a főügyész.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Műtéti költség adózása munkaviszonyban

Nagy Norbert

adószakértő

Részmunkaidőre váltás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Cégautóval kapcsolatos áfalevonás.

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink