hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

A budapesti online szállásfoglalások még mindig elmaradnak a 2019-es adatoktól az Eurostat szerint

  • MTI

Az online platformokon lefoglalt vendégéjszakák számának növekedése egyenetlenül oszlik el az Európai Unió régiói között a koronavírus-járvány utáni időszakban – közölte az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat hétfőn.

A jelentés szerint az Airbnb, a Booking, az Expedia, vagy a TripAdvisor turisztikai és szállásfoglaló platformokon keresztül lefoglalt, rövid távra bérelhető szálláshelyeken eltöltött vendégéjszakák 2022-re vonatkozó regionális adatai azt mutatják, hogy a turizmus általános növekedése a koronavírus-járvány előtti időszak óta egyenlőtlenül oszlik el Európában.

A vendégéjszakák számai azt mutatják, hogy a vidéki területek turizmusa fellendülőben van, míg a városi célpontok látogatottsága elmarad azoktól. Az olyan országok vidéki területein, mint Franciaország, Lengyelország, vagy Svédország, jelentősen több a foglalások száma, mint a városok esetében.

Tavaly az EU egészében lefoglalt vendégéjszakák száma körülbelül 7 százalékkal nőtt, a 2019-es 512 millióról 2022-re 547 millióra emelkedett. A tíz legmagasabb növekedési rátával rendelkező régióból kilenc Franciaországban volt, míg a többi magas növekedési ütemű térség Lengyelországban, Németországban és Svédországban található. A tavalyi foglalási adatok Prága (-52 százalék), Berlin (-39 százalék), Budapest (-34 százalék) és Bécs (-25 százalék) esetében maradtak el a leginkább a 2019-es számoktól – közölték.

A jelentésből kiderült az is, hogy Európa húsz legnépszerűbb régiója közül hat Franciaországban és szintén hat Spanyolországban, öt Olaszországban, kettő Portugáliában és egy Horvátországban található. Az olyan városi régiók kivételével, mint Párizs és Madrid, ezek a régiók mind a Földközi-tenger vagy az Atlanti-óceán partjai mentén fekvő területek – jegyezték meg.

A 2023-as első negyedév adatait ismertetve az uniós statisztikai hivatal közölte, a vendégéjszakák száma uniós szinten mindhárom hónapban meghaladta a korábban – 2020, 2021 és 2022 azonos hónapjaiban – feljegyzett legmagasabb szinteket. Az idei év első negyedévében a látogatók 83,9 millió vendégéjszakát töltöttek el az online platformok valamelyikén keresztül rövid távra lefoglalt szálláshelyeken, szemben a 2022 első negyedévi 67,3 millióval. A legtöbb vendégéjszakát Franciaországban (22 millió), Spanyolországban (18,2 millió) és Olaszországban (9,7 millió) töltötték.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Helyiadó-számítás komplex megosztással

Szipszer Tamás

adószakértő

Egyéni vállalkozó és a könyvkiadás

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink