adozona.hu
Papír- és ruhagyári állásajánlatok az Ukrajnából menekülőknek
//adozona.hu/ukran_valsag/Papir_es_ruhagyari_allasajanlatok_az_Ukrajn_CVG3QS
Papír- és ruhagyári állásajánlatok az Ukrajnából menekülőknek
A Vajda-Papír csaknem 100, a szombathelyi Styl Ruhagyár pedig 70 munkahelyet ajánl fel az Ukrajnából menekülőknek.
A Vajda-Papír Kft. alapító ügyvezető igazgatója, Vajda Attila közleményben tájékoztatta az MTI-t arról, hogy a több mint 650 munkavállalót foglalkoztató cég dunaföldvári, székesfehérvári és budapesti gyárában is kínál munkalehetőségeket, az itt elhelyezkedőknek biztos jövedelmet és lakhatást is biztosítanak.
A társaság mindegyik gyára közelében kínál szálláslehetőséget az egyedülállóknak, de segítséget nyújtanak a családok elhelyezésében is. A magyarul nem beszélő munkavállalóknak tolmács segíti a beilleszkedést.
Vajda Attila közölte, a Vajda-Papír budapesti gyárában 20 munkahelyet ajánlanak gépkezelőknek, gépbeállítóknak, 10-et kézi anyagmozgatóknak, kézi csomagolónak szintén 10 munkavállalót várnak, targoncavezetői munkakörbe ugyancsak 10-et. A székesfehérvári üzembe 8 gépkezelőt és 20 kézi csomagolót vennének fel, a dunaföldvári üzembe pedig további 4 gépkezelői, 6 targoncavezetői, 3 elektromos karbantartói és ugyancsak 3 gépkarbantartói állás várja az ukrajnai harcok elől menekülő munkavállalókat.
A munkalehetőségekről a Vajda-Papír honlapján lehet tájékozódni.
A Vajda-Papír 22 éve alakult családi vállalkozásként, csoportszinten mintegy 650 munkavállalót foglalkoztat. A magyarországi értékesítés mellett a vállalat higiéniai papírtermékeit a világ több mint 30 országába szállítják, egyebek közt Skandináviába, a Baltikumba, Kelet- és Közép-Európa országaiba.
Radics Tibor a szombathelyi Styl Ruhagyár tulajdonosa és igazgatója azt közölte az MTI-vel, hogy 60-70, Ukrajnából a háború miatt menekülni kényszerült embernek adna munkát a cég.
Elsősorban szakképzett varrónőkre volna szükségük; rendelkeznek plusz létszám foglalkoztatásához szükséges gyártási megrendelés-állománnyal, gyártási területtel és termelőgépekkel, így akár hosszabb időn át is tudnának munkát biztosítani.
Hozzáfűzte: a jelentkezőknek olyan béreket tudnak adni, ami meghaladja az Ukrajnában kapott fizetésüket.
Jelezte: közösen keresik a legjobb lehetőséget, szállást, a gyerekek számára pedig szükség szerint bölcsődét, óvodát, iskolát is szeretnének találni.
Radics Tibor elmondta azt is: a koronavírus-járvány után újraszervezték a termelést, egyre több a megrendelésük. Cégcsoportjuk jelenleg 240 embert foglalkoztat, tavaly 1,6 milliárd forintos árbevételt értek el.
Hozzászólások (0)