hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Egyszeri segély nyugdíjasoknak

  • Molnár László
4

Egyszeri segély engedélyezhető a nyugellátásban (öregségi nyugdíj, rehabilitációs járadék, özvegyi nyugdíj, árvaellátás, szülői nyugdíj, baleseti hozzátartozói nyugellátás) részesülő személy részére, ha olyan élethelyzetbe kerül, amely létfenntartását veszélyezteti és a havi jövedelme (nyugellátás és egyéb jövedelem) nem haladja meg a 70 ezer forintot, ha a kérelmező közeli hozzátartozójával közös háztartásban él, illetve a 80 ezer forintot, ha a kérelmező egyedül él.

Az egyszeri segélyt kérelmező személynek a kérelmében nyilatkoznia kell a havi jövedelméről is. Az egyszeri segély összege nem lehet kevesebb 15 ezer forintnál, de nem haladhatja meg az öregségi nyugdíj legkisebb összegének másfélszeresét (28 500 x 1,5 = 42 750 forintot). Egyszeri segély évente csak egy alkalommal állapítható meg. Az ONYF főigazgatója rendkívül indokolt esetben engedélyezheti az egyszeri segély kifizetését, ha a kérelmező az adott naptári évben már részesült egyszeri segélyben, továbbá, ha a havi jövedelem összege meghaladja a fenti összeghatárokat. Az engedélyezett segély összege azonban nem haladhatja meg a 85 500 forintot.

A kérelem benyújtása

A kivételes nyugellátás-emelés és az egyszeri segély engedélyezése egyaránt az érintett kérelmére történhet. A kivételes nyugdíjemelés engedélyezése iránti kérelmet hozzátartozói nyugellátás (özvegyi nyugdíj, árvaellátás, szülői nyugdíj) esetén a Nyugdíjfolyósító Igazgatósághoz, egyéb esetben a kérelmező lakóhelye szerint illetékes megyei/fővárosi kormányhivatal nyugdíjbiztosítási igazgatóságához lehet benyújtani. Az egyszeri segély engedélyezése iránti kérelmet a kérelmező lakóhelye szerint illetékes nyugdíjbiztosítási igazgatósághoz, vagy a Nyugdíjfolyósító Igazgatósághoz lehet benyújtani.

A folytatáshoz előfizetés szükséges.
A teljes cikket előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink olvashatják el! Emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (4)
előfizető

köszönöm az információt!

neveletlenlany

Ma felhívtam az illetékes Nyugdíjbiztosítót abban a reményben, hogy segélyt kérjek! Megdöbbenéssel hallgattam, amit a hölgy azt mondja, hogy a rokkantsági ellátást kapóknak nem, jár. 2. csoportú rokkant vagyok.
Szerintem ez egy kicsit felháborító. A beteg ember mér nem is számít, éhen halhat, vagy /most csúnyán írom/ megdögölhet??? 19 hónapig nem kaptam csak az özvegyi nyugdíjat, ami akkor 22.000.-Ft volt. Ebből nem tudtam fizetni semmit sem. Egyértelmű volt, ha visszakapom /Bíróság útján kaptam vissza/, a tartozásaimat le fogják tiltani. Most 33%-ot vonnak nagyon sokáig. Jelenleg 46.000.- ft-ból élek albérletben! FELHÁBORÍTÓ! Szégyellje magát magát a törvényhozó!!!!

shskft

A cikk írója rehabilitációs járadékot említ és nem rehabilitációs ellátást. A rehabilitációs ellátás nem minősül nyugdíjnak, viszont a rehabilitációs járadékban részesülő személy saját jogú nyugdíjasnak minősül.
Üdvözlettel:
Katona-Fazakas Tünde

Zolotnitzky

A kezemben tartom a Békés megyei Kormány hivatal 2013.06.07. levelét !Amelyben elutasítják az Egyszeri segély kérelmet és a Rendkívüli emelés kérelmet hivatkozás 1997.évi LXXXI. tőrvényre amely szerint a rehabilitációs ellátás nem nyugellátás ezért egyik sem adható ! Iktatószám III-L-050/770-2/2013 aláíró Kormánymegbízott nevében és megbízásából Blaskovts Péter főigazgató A döntés elleni jogorvoslat lehetőségét a Tny.95.§ (4) bekezdése zárja ki . Üdvözlettel :Pongrácz Károly (Brawex@freemail.hu) Most akkor a cikk író téved vagy.....................

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink