hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Egyszeri segély nyugdíjasoknak

  • Molnár László
4

Egyszeri segély engedélyezhető a nyugellátásban (öregségi nyugdíj, rehabilitációs járadék, özvegyi nyugdíj, árvaellátás, szülői nyugdíj, baleseti hozzátartozói nyugellátás) részesülő személy részére, ha olyan élethelyzetbe kerül, amely létfenntartását veszélyezteti és a havi jövedelme (nyugellátás és egyéb jövedelem) nem haladja meg a 70 ezer forintot, ha a kérelmező közeli hozzátartozójával közös háztartásban él, illetve a 80 ezer forintot, ha a kérelmező egyedül él.

Az egyszeri segélyt kérelmező személynek a kérelmében nyilatkoznia kell a havi jövedelméről is. Az egyszeri segély összege nem lehet kevesebb 15 ezer forintnál, de nem haladhatja meg az öregségi nyugdíj legkisebb összegének másfélszeresét (28 500 x 1,5 = 42 750 forintot). Egyszeri segély évente csak egy alkalommal állapítható meg. Az ONYF főigazgatója rendkívül indokolt esetben engedélyezheti az egyszeri segély kifizetését, ha a kérelmező az adott naptári évben már részesült egyszeri segélyben, továbbá, ha a havi jövedelem összege meghaladja a fenti összeghatárokat. Az engedélyezett segély összege azonban nem haladhatja meg a 85 500 forintot.

A kérelem benyújtása

A kivételes nyugellátás-emelés és az egyszeri segély engedélyezése egyaránt az érintett kérelmére történhet. A kivételes nyugdíjemelés engedélyezése iránti kérelmet hozzátartozói nyugellátás (özvegyi nyugdíj, árvaellátás, szülői nyugdíj) esetén a Nyugdíjfolyósító Igazgatósághoz, egyéb esetben a kérelmező lakóhelye szerint illetékes megyei/fővárosi kormányhivatal nyugdíjbiztosítási igazgatóságához lehet benyújtani. Az egyszeri segély engedélyezése iránti kérelmet a kérelmező lakóhelye szerint illetékes nyugdíjbiztosítási igazgatósághoz, vagy a Nyugdíjfolyósító Igazgatósághoz lehet benyújtani.

A folytatáshoz előfizetés szükséges.
A teljes cikket előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink olvashatják el! Emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (4)
előfizető

köszönöm az információt!

neveletlenlany

Ma felhívtam az illetékes Nyugdíjbiztosítót abban a reményben, hogy segélyt kérjek! Megdöbbenéssel hallgattam, amit a hölgy azt mondja, hogy a rokkantsági ellátást kapóknak nem, jár. 2. csoportú rokkant vagyok.
Szerintem ez egy kicsit felháborító. A beteg ember mér nem is számít, éhen halhat, vagy /most csúnyán írom/ megdögölhet??? 19 hónapig nem kaptam csak az özvegyi nyugdíjat, ami akkor 22.000.-Ft volt. Ebből nem tudtam fizetni semmit sem. Egyértelmű volt, ha visszakapom /Bíróság útján kaptam vissza/, a tartozásaimat le fogják tiltani. Most 33%-ot vonnak nagyon sokáig. Jelenleg 46.000.- ft-ból élek albérletben! FELHÁBORÍTÓ! Szégyellje magát magát a törvényhozó!!!!

shskft

A cikk írója rehabilitációs járadékot említ és nem rehabilitációs ellátást. A rehabilitációs ellátás nem minősül nyugdíjnak, viszont a rehabilitációs járadékban részesülő személy saját jogú nyugdíjasnak minősül.
Üdvözlettel:
Katona-Fazakas Tünde

Zolotnitzky

A kezemben tartom a Békés megyei Kormány hivatal 2013.06.07. levelét !Amelyben elutasítják az Egyszeri segély kérelmet és a Rendkívüli emelés kérelmet hivatkozás 1997.évi LXXXI. tőrvényre amely szerint a rehabilitációs ellátás nem nyugellátás ezért egyik sem adható ! Iktatószám III-L-050/770-2/2013 aláíró Kormánymegbízott nevében és megbízásából Blaskovts Péter főigazgató A döntés elleni jogorvoslat lehetőségét a Tny.95.§ (4) bekezdése zárja ki . Üdvözlettel :Pongrácz Károly ([email protected]) Most akkor a cikk író téved vagy.....................

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Őcsg-tag, biztosított

Széles Imre

tb-szakértő

Vállalkozói tb

Széles Imre

tb-szakértő

Hallgató szakmai gyakorlata

Széles Imre

tb-szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink