adozona.hu
Pénzzavarra munkabérelőleg? Így kell megfizetni az adókat
//adozona.hu/szja_ekho_kulonado/Penzzavarban_segithet_a_munkabereloleg_Kine_8R6F3T
Pénzzavarra munkabérelőleg? Így kell megfizetni az adókat
Átmeneti pénzzavar esetén a magas kamat és egyéb költségek (thm) mellett megszerezhető banki gyorskölcsönök helyett jóval kedvezőbb és akár félmillió forint is lehet a kamatmentes munkabérelőleg. Persze csak annak, akinek van biztos munkahelye, magas a fizetése, és a munkáltatója a később esedékes munkabérek terhére hajlandó is fizetési előleget adni.
A munka törvénykönyve szerint a munkabért a tárgyhónapot követő hónap tízedik napjáig ki kell fizetni. Ha a munkáltató ezt megelőzően, még esedékessé nem vált bért fizet a munkavállalónak, munkabérelőlegről van szó (nem tartoznak azonban ide az utólagos elszámolásra – például kiküldetésre – kiadott összegek).
Munkabérelőleget kötelezően kizárólag a teljesítménybérrel díjazott munkavállaló esetében akkor kell fizetni, ha a munkabér vagy annak része alapjául szolgáló eredmény csak egy hónapnál hosszabb idő múlva állapítható meg. Ekkor legalább az alapbér felének megfelelő összegű előleget kell fizetni. Más esetben munkabérelőleget nem kötelező adni, de a munkáltató a munkavállaló kérésére bármikor szabadon mérlegelheti, és belátása szerint eldöntheti, hogy adja, vagy nem adja. Munkajogi szempontból az előleg összege, kifizetésének visszafizetésének ideje és módja a felek megállapodása szerint szabadon állapítható meg, amit természetesen célszerű pontosan írásban rögzíteni.
OLVASSA TOVÁBB CIKKÜNKET, hogy megtudja, mikor kell megfizetni az adót és milyen kötelezettségek terhelik a munkáltatót a kamatkedvezmény után!
Hozzászólások (0)