hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Továbbra is a fizetés a munkahelyválasztás első szempontja

  • MTI

Évek óta ugyanazok a munkahelyválasztás legfontosabb szempontjai, az első továbbra is a fizetés, amit az alkalmazottak 85 százaléka tart fontosnak – közölte az MTI-vel pénteken a Randstad.

A nemzetközi munkaerő-közvetítő felmérése alapján a magyarok a jövedelmet jobban értékelik az európai átlagnál, akárcsak a kellemes munkahelyi környezetet, amely a belföldi álláskeresők számára a második legfontosabb szempont. A nem anyagi juttatásokat csaknem ugyanannyian tartják elsődlegesnek, mint a pénzbeli elismerést. A kiszámíthatatlan gazdasági környezet miatt felértékelődött a munkaadó pénzügyi stabilitása, és az állás hosszú távú biztonsága is meghatározó választási szempont a munkavállalók körében – írták.

A Randstad a visszajelzések alapján úgy látja, hogy Magyarországon a munkakör tartalma jóval kevésbé fontos, mint más európai országokban, a nők pedig inkább figyelembe veszik a munkavégzés helyét. Az otthoni munka lehetősége főképp a magasabb végzettségűek számára vonzó. A szektorok élmezőnye a munkahelykeresési szempontokhoz hasonlóan változatlan, a rangsort az informatika vezeti, majd az üzleti szolgáltatások és a telekommunikáció következik.

Megjelent! Munkaügyi iratmintatár – az új Mt.-változásokkal

A munkahelyváltási hajlandóság ugyancsak nem változott jelentősen az elmúlt egy évben, 2022 második felében a dolgozók 14 százaléka helyezkedett el másutt, és 29 százaléknak voltak ilyen tervei. A váltás oka az esetek majdnem 60 százalékában a fizetés – tették hozzá.

A munkaerőközvetítő cég szerint az anyagi megbecsülés a munkaadóknak is érdeke, hiszen ezzel piaci előnyre tehetnek szert. A távmunka lehetőségét ugyancsak érdemes biztosítaniuk, ennek hiányát az álláskeresők 31 százaléka kizáró oknak tartja. Javasolják továbbá a fejlesztési kínálat bővítését, hiszen a munkavállalói igények és a munkaadói elvárások között jelentős a különbség a közlemény szerint.

A Randstad munkaerőpiaci felmérésében 32 ország 163 ezer, 18 és 64 év közötti munkavállalója vett részt 2023 januárjában; Magyarországon 7342-en vettek részt a kutatásban.  A kutatás eredményei alapján ítélik oda évről évre a legvonzóbb munkáltatóknak járó Randstad Award díjakat. Idén a Samsung lett a legvonzóbb magyarországi munkáltató, a második a BT (British Telecommunications), a harmadik a Mercedes-Benz. Különdíjat kapott az IKEA, a Magyar Nemzeti Bank, a Mol, a Richter Gedeon, az Accor-Pannonia Hotels, a Coca-Cola, a McKinsey & Company, a Magyar Telekom, a Wizz Air, a Microsoft, valamint a Market Építő Zrt.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Társasági adó önellenőrzése

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Gyógyszerforgalmiadó-kedvezmény

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink