hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Ingyenes jogsegélyszolgálat: elindítják a Jogpont+ programot július 1-jén

  • MTI

Az Új Széchenyi Terv keretében a Társadalmi Megújulás Operatív Programban július elsején elindul a Jogpont+ munkavállalói és munkaadói ingyenes jogsegélyszolgálat - jelentették be a projektet megvalósító munkaadói és munkavállaló szervezetek hétfőn sajtótájékoztatón, Budapesten.

Az Európai Unió több mint egymilliárd forintos támogatásával finanszírozott kétéves projekt a LIGA Szakszervezetek, a Munkástanácsok, valamint a KISOSZ, az OKISZ, az ÁFEOSZ-COOP Szövetség és az IPOSZ partnerségében valósul meg további három év fenntartási kötelezettséggel.

Gaskó István, a LIGA elnöke kiemelte: a Jogpont+ programban Magyarországon valamennyi állampolgár - az országban százötven helyszínen - ingyen vehet igénybe minőségi jogi szolgáltatást a munkajog, a társadalombiztosítás, a társasági- és cégjog, a közigazgatás, a pénzügyi- és adójog, a családjog területén személyesen vagy telefonos ügyfélszolgálatokon, valamint postai úton, és megteremtették az elektronikus kapcsolatot is.

Vadász György, az OKISZ ügyvezető elnöke a sajtótájékoztatón kiemelte: a korábban is konzorciumi keretek között működtetetett Jogpont-szolgáltatás keretében három év alatt ötvenezer érdeklődő kapott jogi segítséget, és arra készülnek, hogy a most induló projektben a jogi tanácsadás mellett a vállalkozásoknak információt nyújtsanak az európai uniós fejlesztési források elérhetőségéről is.

Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetsége elnöke arra hívta fel a figyelmet, hogy az új munka törvénykönyve életbelépésével nagyobb jelentőséget kap a két fél között létrejött szerződés, és aláírás előtt érdemes felkeresni a Jogpont+ irodákat.

Urbán Júlia, az IPOSZ alelnöke arra számít, hogy a Jogpont+ irodákat felkereső nehéz helyzetben lévő vállalkozók olyan információkat kapnak majd, amely hozzájárul vállalkozásaik sikeressé tételéhez.

Antalffy Gábor, a KISOSZ ügyvezető elnöke szerint az új Munka törvénykönyve életbelépésével jelentős ügyfélköre lesz a jogsegélyszolgálatnak. Kiemelte: a korábban működtetett Jogpont-irodák munkája erőteljesen megelőző jellegű volt, és ezzel elkerülhetővé váltak vitás ügyek a munkaadók és munkavállalók között.
Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Csed új munkaviszony esetén

Czeglédi Bernadett

munkajogi és társadalombiztosítási szakértő

Iparűzésiadó-előleg módosítása önellenőrzéssel

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink