adozona.hu
Emberi reprodukciós eljárások – a munkajogi háttér
//adozona.hu/munkajog/Emberi_reprodukcios_eljarasok__munkajogi_ha_27DQQV
Emberi reprodukciós eljárások – a munkajogi háttér
Inszemináció, lombikprogram – az eljárásokat igénybe vevő párok száma rohamosan nő. Bár a munkajogi szabályok védik az emberi reprodukciós eljárásban részt vevő női munkavállalót, a helyzet így sem egyszerű. Beavassuk-e a munkáltatót vagy sem? Mettől meddig tart egy eljárás? Mikor mondhatjuk, hogy befejeződött? Meddig nem szüntetheti meg a munkáltató felmondással a munkaviszonyt? Az újabb kezelés tartamára is jár védelem? Tudja meg cikkünkből!
Emberi reprodukcióra irányuló különleges eljárások
Ha egy párnak természetesen úton nem születik saját gyermeke, előbb-utóbb szóba kerül a reprodukciós eljárás. Az egészségügyről szóló 1997. évi CLIV. törvény az emberi reprodukcióra irányuló különleges eljárásnak 5 fajtáját különbözteti meg:
– lombikprogram: a testen kívüli megtermékenyítés és embrióbeültetés,
– inszemináció: a házastárs, illetve élettárs ivarsejtjeivel vagy adományozott ivarsejttel végzett mesterséges ondóbevitel,
– ivarsejt adományozásával történő testen kívüli megtermékenyítés és embrióbeültetés,
– embrió adományozással végzett embrióbeültetés,
– a női ivarsejt megtermékenyülését, illetőleg megtermékenyíthetőségét, valamint a megtermékenyített ivarsejt megtapadását, fejlődését elősegítő egyéb módszer.
OLVASSA TOVÁBB cikkünket, hogy megtudja, kötelező-e az eljárásban való részvétel bejelentése a munkáltatónak, feltétel és időkorlát nélküli-e a felmondási védelem, illetve, hogy minden egyes eljárás esetén érvényesül-e a felmondási tilalom!
A teljes cikkhez előfizetőink, illetve 14 napos próba-előfizetőink férnek hozzá, ha e-mail-címük és jelszavuk megadásával belépnek az oldalra.
Hozzászólások (0)