adozona.hu
Koronavírus és iskolakezdés: itt vannak a minisztérium javaslatai
//adozona.hu/koronavirus_jarvany/Koronavirus_es_iskolakezdes_itt_vannak_az_E_PM470N
Koronavírus és iskolakezdés: itt vannak a minisztérium javaslatai
A hét elején küldte el az intézményvezetőknek az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) a 2020/2021-es tanévkezdésre vonatkozó javaslatait a koronavírus-járványhelyzetben szükséges intézkedésekről – írja a hvg.hu. A cikkből kiderül, a pedagógusok érdekképviselete szerint semmi nem történt a nyáron az esetleges újabb online oktatásra történő felkészülésben.
A minisztérium javaslatai a következők:
– lehetőség szerint gondoskodni kell a tanulók lazább elhelyezéséről, adott esetben nagyobb termek vagy egyéb rendelkezésre álló helyiségek bevonásával,
– a tanítási órákon, foglalkozásokon a maszk viselése lehetséges, de nem kötelező,
– a tanulók szellősebb elhelyezése céljából, amennyiben lehetséges, az oktatáshoz-neveléshez nem szükséges tárgyakat, bútorokat javasolt a tantermen kívül elhelyezni,
– a közösségi terekben egyszerre csak annyi gyerek tartózkodhat, hogy betartható legyen a 1,5 méteres védőtávolság,
– az osztályok keveredését kerülni kell, ha erre nincs mód, a tantermeket fertőtleníteni kell,
– a testnevelésórákat javasolt a szabadban megtartani.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) hajmeresztőnek nevezte az intézkedési tervet. Az érdekvédők szerint a javaslatok arról tanúskodnak, hogy a kormányzat vagy nem ismeri eléggé az általa működtetett rendszert, vagy nem hajlandó pénzt adni a védekezésre.
Fehér Tibor, a PDSZ Országos Választmányának tagja a hvg.hu-nak azt mondja, érthetetlen, hogy a pedagógiai szakszolgálatok és az óvodák hogyan maradhattak ki az anyagból. Kifogásolja azt is, hogy a szakszervezetek véleményét ezúttal sem kérték ki, „semmilyen anyagot nem kaptunk, semmilyen kooperáció nem volt”. Szerinte lett volna idő felkészülni az újabb, esetleges online oktatásra, de ezen a téren sem történt semmi. Úgy látja, az államnak pénzt, számítástechnikai eszközöket és a Krétánál jobb szoftvert kellett volna adnia, és olyan megoldást kidolgozni az otthoni tanulásra, amelyben úgy érvényesül a gyerek oktatáshoz való joga, hogy közben a szülő se szakad meg a munkában.
További részletek a hvg.hu-n.
Hozzászólások (0)