hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Hosszabbítás: májusban is átvállalja a kieső béreket a cseh kormány

  • MTI

Egy hónappal, május végéig meghosszabbította a cseh kormány az Antivirus programját, amely alapján a koronavírus-járvány által sújtott cégeknél magára vállalja az alkalmazottak bérének nagyobbik részét – jelentette ki Jana Malácová, cseh munkaügyi és népjóléti miniszter a kormány hétfői ülése utáni sajtótájékoztatón.

Az Antivirus program alapján a kormány azoknál a cégeknél, amelyek tevékenysége a járvány miatt szünetel, kifizeti az alkalmazottak bérének 80 százalékát, míg azon cégeknél, amelyek tevékenységét negatívan befolyásolta a járvány, a bérek 60 százalékát.

„Májusra is kiterjesztettük (a programot). Szükséges lépés volt, úgy vélem, nem ez volt az utolsó hosszabbítás” –- mondta Malácová újságíróknak. Az intézkedés célja, hogy a cégek a válság idején is megtartsák alkalmazottaikat.

A munkaügyi és népjóléti tárca vezetője szerint a munkahivatalok eddig 42 731 kérvényt kaptak segélyek kifizetésére 3,3 milliárd korona értékben. Az állam eddig 179 900 alkalmazott bérének nagyobbik részét fizette ki saját kasszájából.

A cseh szakszervezetek ugyanakkor az Antivirus program meghosszabbítását követelik még legalább két-három hónapra. Azzal érvelnek, hogy a cseh gazdaság néhány ágazatának – például turizmus vagy a vendéglátóipar – több hónapra lesz szüksége a talpraálláshoz.

A cseh kormány már a múlt héten május végéig meghosszabbította az önfoglalkoztatók támogatását is. Ez egy hónapra 25 ezer korona. A hatóságok szerint az egymillió cseh önfoglalkoztató mintegy 70 százaléka fogja kérni a támogatást. A kéréshez elég egy rövid nyilatkozat, amelyben az önfoglalkoztató megindokolja, milyen veszteségek érték és milyen támogatást kér ezért. A kérések indokoltságát a hatóságok szúrópróbaszerűen ellenőrzik.

A járványügyi helyzettel összefüggő cikkeinket ITT olvashatja el.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kedvezményezett átalakulás

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Kkv-besorolás

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Céltartalék követelésre

Greff Magdolna

okleveles adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2023 március
H K Sze Cs P Sz V
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
hirdetÉs