14 találat a(z) versenyszféra cimkére
Mit hozhatnak a 2024 őszi bértárgyalások? Cikk
A Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövet (MGYOSZ) üdvözli, hogy a kormány megerősítette a VKF (Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fóruma), mint érdekegyeztetési platform státuszát, és rendeletben szabályozza a működését. A 2024 őszi bértárgyalásokra már ezen keretek között kerül sor – olvasható az MGYOSZ szerkesztőségünkhöz eljuttatott sajtóközleményében.
Már lehet pályázni munkásszállás-kialakítási támogatásra Cikk
Szeptember 30-áig nyújthatnak be pályázatot a versenyszféra vállalkozásai munkásszállások kialakítására. A program feltételei a vendégmunkások alkalmazásának korlátok közé szorításával összhangban tovább szigorodtak – olvasható a kormany.hu-n.
A versenyszféra munkavállalóinak közel kétharmada munkahelyet váltana Cikk
Az alkalmazottak 50 százaléka elégedetlen a fizetésével. A vállalkozásoknál dolgozó munkavállalók 50 százaléka elégedetlen a jelenlegi fizetésének mértékével, 63 százalékuk tervezi, hogy ha lehetősége nyílik rá, 2024-ben munkahelyet vált – derült ki a Trenkwalder február első felében elvégzett munkaerőpiaci kutatásából.
Nyugdíj melletti munkavégzés és ellátásemelés Cikk
Versenyszférából, kft. alkalmazottjaként a nők 40 évével vált nyugdíjassá az adózó. Nyugdíj mellett szeretne még munkát vállalni, erre lehetősége most egy közszférában lévő egészségügyi intézmény gyógyszertárában lenne. A jelenleg hatályos módosítások után (159/2023. kormányrendelet) kérdéseim a következők: - rá sem vonatkozik a keresetkorlát; - a nyugdíjfolyósítás szüneteltetésre kerülne a munkaviszony fennállásának időtartamáig; - a nyugdíj újraszámításra, ha jól értelmeztem nincsen lehetősége, hisz nem szerez szolgálati időt. Olvasónk kérdéseire Winkler Róbert nyugdíjszakértő válaszolt.
2023. január 1-jétől változik a minimálbér, ezekre a szempontokra figyeljen! Cikk
A Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumán (VKF) megállapodás született a 2023. évben érvényes minimálbérről. Ezen díjazások emelkedése kihathat mind a már megkötött munkaszerződésekre, mind pedig azokra, amelyeket 2023. január 1-jét követően fognak megkötni. Cikkünkben a fontosabb szempontokat foglaltuk össze.
Elégedetlen a fizetésével a versenyszféra munkavállalóinak fele Cikk
A gazdasági nehézségek munkaerőpiacra gyakorolt hatásai csak fokozatosan, késleltetve mutatkoznak. A vállalkozásoknál dolgozó munkavállalók 49 százaléka elégedetlen a fizetésével, 52 százalékuk egy éven belül munkahelyváltást is tervez. 55 százaléknyian egyelőre nem érzik úgy, hogy ha arra kerülne sor, egy munkahelyváltás nehezebb volna számukra, mint egy évvel korábban – derült ki a Trenkwalder szeptember közepén elvégzett munkaerőpiaci kutatásából.
Minimálbér-tárgyalás: még nincs megállapodás, de a kisvállalati adó is csökkenhet jövőre Cikk
A jövő évi minimálbérrel és garantált bérminimummal kapcsolatos egyeztetések a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fóruma keretében zajlanak, a testület a kormányzati, munkaadói és munkavállalói oldal képviselői részvételével szerdán Budapesten tartotta meg legutóbbi ülését.
Ha ló nincs, jó a közfoglalkoztatott is? Cikk
Az utóbbi hónapokban jelentősen felgyorsult a közfoglalkoztatottak elhelyezkedése a versenyszférában – írja a Magyar Idők az érdekképviseletektől kapott információk alapján. A versenyszféra egyre kevésbé tud válogatni a munkavállalók között, így kiemelten figyelnek a közmunkásokra is – mondta a lapnak a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének alelnöke.
Bérprogramokkal húzzák a közszféra jövedelmeit a versenypiac közelébe Cikk
A közszférában 17 százalékkal nőttek a keresetek 2011-től 2016-ig. Az viszont nem egységes, hogy melyik ágazatban mennyire előrehaladott a bérrendezés. Az oktatásban dolgozóknak ugyanis már 41 százalékkal nőttek a kereseteik a Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint, a 2011-es 193 ezer forintos bruttó átlagkereset 2016-ra már 273 ezer forintra ugrott – írja a Világgazdaság.
Állami apanázst kap, ha közfoglalkoztatottból piaci munkaerő lesz Cikk
Március elsejével ismét elindul a Közfoglalkoztatásból a versenyszférába program, amelyben elhelyezkedési juttatást, „egyfajta bónuszt” kaphatnak a versenyszférában a közfoglalkoztatási jogviszony vége előtt munkát találók – tájékoztatta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára az MTI-t.
Elbocsátott közalkalmazottak: van esélyük a versenyszférában? Cikk
Illúziónak tűnik a Miniszterelnökség elképzelése, hogy a közszférából elküldött emberekkel oldják meg az egyre súlyosabb munkaerőhiányt – derül ki a Világgazdaság írásából.
Óriási a szakadék: így emelkedtek átlagban a bérek idén Cikk
Áprilisban 6,4 százalékkal magasabbak voltak a havi bruttó átlagkeresetek, mint egy évvel azelőtt, a nettó bérek – a jövedelemadó kulcsának csökkentése miatt – 8 százalékkal emelkedtek. 2016. január–áprilisban a bruttó átlagkeresetek Az év első négy hónapjában átlagosan 6,1 százalékos volt a bruttó átlagkereset-növekedés az előző év azonos időszakához viszonyítva. Három és félszeres a különbség a legjobban és a legrosszabbul fizetett ágazatokban dolgozók átlagbére között.
Felmentési idő Kérdés
Van-e kötelező nyugdíjazási felmentési idő a versenyszférában?
Jól járt, ha a költségvetés fizeti, de nem közmunkás Cikk
A nemzetgazdaságban – a legalább 5 főt foglalkoztató vállalkozásoknál, a költségvetési intézményeknél és a megfigyelt nonprofit szervezeteknél – az átlagkeresetek 1,3 százalékkal nőttek az egy évvel korábbihoz képest, derül ki a KSH legfrissebb gyorsjelentéséből.