962 találat a(z) végelszámolás cimkére
Végelszámolás – elengedett kötelezettség
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Végszámolás befejezéséhez készíteném a záró mérleget. A könyvekben szerepel passzív időbeli elhatárolásként előírt kötelezettség. Határozatom van, hogy nincs kötelezettségem a szerv felé. Ekkor árbevételként lekönyvelem de így pedig társaságiadó-fizetési kötelezettségem keletkezik. Nincs-e valamilyen mód ezzel a bevétellel szemben értékvesztést elszámolni, vagy valami egyéb megoldás? Pénzeszközöm, sem egyéb eszközöm nincs a társaságiadó-befizetési kötelezettség teljesítésére. Válaszukat előre is köszönöm.
Végelszámoló bére és járulékai
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Arról érdeklődöm, hogy egy cég végelszámolásakor, ha a végelszámoló maga a korábbi cégvezető, akkor hogyan alakulnak a járulékfizetései, kell-e ügyvezetőként bért számfejteni neki, ha munkaviszonyban látta el a végelszámolás kezdete előtt az ügyvezetést? Ha a cég jelenlegi vezetője végelszámoláskor az ügyvédnél nyilatkozza, hogy mint végelszámoló nem vesz fel pénzt, mert ingyenesen végzi a végelszámolást, akkor ezt így meg lehet tenni? Tehát ekkor nem fizet semmilyen járulékot és szja-t sem, de más biztosítotti jogviszonnyal sem rendelkezik? Ez így jó lehet, mert neki az ügyvédje azt mondta, hogy igen, ezt így meg lehet csinálni. Válaszukat előre is köszönöm:
Bt. negatív saját tőkével
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Évek óta nem működő, gazdasági tevékenységet nem végző betéti társaság negatív saját tőkével rendelkezik, van a cégben tagi kölcsön. – A bt. kötelezett-e a saját tőke rendezésére? Mit tud tenni a cégbíróság vagy a NAV, ha évek óta negatív a saját tőke? – A tagok követeléseikből emelnének tőkét a bt.-ben. A tagi kölcsön milyen módon válhat apportálhatóvá? Véleményünk szerint illetékkötelezettsége nem keletkezhet. – Később a tagok a bt.-t végelszámolni szeretnének. Ezt tagi hitellel nem tudják megtenni, azért a tagi hitelt meg kell szüntetni. A tagi kölcsön apportálásának számviteli elszámolásában kérem segítségét. Válaszát előre is köszönöm!
Végelszámolás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bt. vállalkozásunk egyszerűsített végelszámolással megszűnik. A bt. vagyona között szerepel egy ingatlan, melyet magánszemélytől vásároltunk (áfa nélkül). Az értéknövelő felújítás miatt viszont levonható áfánk keletkezett, melyet vissza is igényeltünk. A végelszámolás befejezésekor vagyonfelosztással fog a tagok tulajdonába kerülni. Kérdésünk: hogyan kell az áfát bevallani, illetve mi lesz az áfa alapja, ha az ingatlannak egy része(felújítás) után volt csak levonható áfája?
A kapott támogatás adózása megszűnéskor
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy társaság támogatással valósított meg beruházást, majd idegen ingatlanon megvalósított beruházásként aktiválta a tárgyi eszközök között. A támogatás összege a passzív időbeli elhatárolásba került, majd az értékcsökkenés és a támogatási intenzitás figyelembevételével vezetjük át az egyéb bevételbe. A tulajdonos elhatározta a társaság végelszámolással történő megszüntetését. Az ingatlant a tulajdonos a végelszámolási eljárás keretében veszi át. Milyen adófizetési kötelezettség merül ilyenkor fel? Mire kell odafigyelni? A passzív időbeli elhatárolást egyéb bevételbe átvezetjük, ezt akkor le kell adózni? Ezzel szembe el lehet számolni terven felüli értékcsökkenést? Köszönöm a segítségét.
Végelszámolás befejezése után a cégvagyon szja szerinti adózása
Kérdés
Kérdésem a következő. Hogyan adózik szja szempontjából a felosztható cégvagyon a végelszámolás végén, ha a jegyzett tőke magasabb, mint a felosztható vagyon értéke. Magyarul például az alapításkori jegyzett tőke összege 10 millió forint, de a végelszámolás után maradt felosztható vagyon összege 4 millió forint. Ebben az esetben kell-e szja-t fizetni a tagoknak? Válaszukat előre is köszönöm. Üdvözlettel: Kurucz Antalné Kurucz-Kontír Bt.
Megszűnik a munkáltató – mi lesz a munkavállalókkal?
Cikk
Egyre gyakrabban hallani arról, hogy adott cég üzemét vagy telephelyét megvásárolja egy másik gazdasági társaság akként, hogy az változatlan feltételek mellett fogja folytatni a korábbi tevékenységet. Ennek a jogügyletnek számos polgári jogi jellegű jogkövetkezményén kívül munkajogi vetülete is van, az átadó munkáltatónál foglalkoztatott munkavállalók sorsát ugyanis rendezi a törvény. Cikkünkben azt is megvizsgáljuk, hogyan juthat hozzá a munkavállaló az őt jogszerűen megillető munkabérhez, ha a munkáltató jogutód nélkül szűnt meg.
Osztalékfizetés, végelszámolás
Kérdés
500 ezer forint törzstőkével rendelkező kft. tulajdonosai a jogszabályoknak megfelelően módosították a társasági szerződésüket, amelyben rögzítették, hogy a a hiányzó 2,5 millió forintot 2017.december 31-éig a kft. pénztárába befizetik. Időközben azonban arra az elhatározásra jutottak, hogy a tevékenységüket 2016. december 31-ével befejezik, a kft.-t megszüntetik. A kft.-ben van előző években előírt osztalék, és a 2016. évi adatokat látva az idei év is nyereséges lesz. Kérdésem: mivel a törzstőke hiányzó része még nincs befizetve, és a tulajdonosok már nem is szeretnék azt befizetni (jogszabály alapján addig nem fizethető osztalék), mi lesz az eddigi és a 2016-ban keletkező osztalék sorsa? Hogy kell helyesen eljárnunk? Köszönöm válaszukat!
Tartozásátvállalás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk szeretne átvállalni egy tagihitel-kötelezettséget egy végelszámolás alatt lévő kft.-től. A kérdésem az lenne, hogy mi módon könyvelendő ez a tranzakció 2016-ban, illetve az átvállalt összeg után az áfakötelezettség felmerül-e, vagy amennyiben nem ingyenesen vállalja át a társaság a kötelezettséget, akkor az áfa megfizetése elkerülhető-e? Válaszát előre is köszönöm.
Végelszámoláskor nem tudja kifizetni az ügyvezető bérét
Kérdés
Mi van akkor, ha a cégnek csak az ügyvezető az egyetlen alkalmazottja, aki munkaviszonyban látja el feladatát és nincs bevétele és nem tudja felvenni a bérét? A pótbefizetésekből rendezte a járulékokat. Végelszámolással szeretné megszüntetni a céget, hogy kata formában egyéni vállalkozóként szerezzen még a nyugdíjhoz szolgálati időt.
Magyarországi fióktelep bezárása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy romániai cég magyarországi fióktelepet hozott létre 2012-ben. A fióktelep viszont nem érte el a célját, mivel árbevétele nem volt, csak költségei keletkeztek (alapítási költségek, mint illeték, ügyvédi, postaköltség stb.). A romániai cég szeretné megszüntetni a Magyarországi fióktelepét. Tartozásai nincsennek, de évente a veszteségei fedezetére, illetve a bankszámlavezetés költségeire a romániai cég utalt át kölcsönösszegeket. Kérdésünk ezzel kapcsolatban: 1.) A fióktelep megszüntetését végelszámolással kell elindítani? 2.) Viszont mivel van kölcsöntartozás a romániai anyacég felé, így akkor nem lehet végelszámolást kezdeményezni, hanem az anyacég kezdeményezzen felszámolást? 3.) Van-e valamilyen más megoldás a végelszámoláson és a felszámoláson kívül? Válaszukat előre is köszönöm.
Végelszámoláskor hogyan vehetik ki a felhalmozódott pénzeszközök?
Kérdés
A vállalkozást 2016-ban végelszámolással meg akarják szüntetni a tulajdonosok. A saját tőkéje megegyezik a törzstőkével, de értékpapírban van kb. 4 millió forintja. Ezt hogyan lehet kifizetni a tulajdonosoknak: osztalékként vagy jövedelemként, járulékokkal terhelve?
Törzstőke sorsa a végelszámolásnál
Kérdés
Kérdésem: a kft. végelszámolásánál a 3 millió forint törzstőkét a tulajdonosok adómentesen kivehetik a cégből? A cégnek eszközei nincsenek.
Törlési engedély
Kérdés
Tisztelt szakértő! Igaz az, hogy ha végelszámolás esetén az összes záróbevallás bement a NAV-hoz (a beszámoló is), a törlési engedélyt úgy adja meg a NAV a cégbíróságnak, hogy küldeni kell egy "sima" levelet, hogy adják ki a törlési engedélyt, és nem hivatalból küldik azt ki? Köszönettel!
Szövetkezet végelszámolása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Értékesítő szövetkezet vagyunk, viszonylag kis jegyzett tőkével. A saját tőke 100 milliós nagyságrendű, tárgyi eszközben és pénzeszközben meg is van. A jelenlegi tagok közül van, aki 2-3 éve tag, és van, aki már több mint 10 éve. Hogyan lehetne a vagyongyarapodásban való részvételt felszámolás esetén a vagyon kiosztásánál figyelembe venni? Előre is köszönöm válaszukat. Tóthné Győrösi Judit