84 találat a(z) válság cimkére
Akiknek meg sem kottyant a válság Cikk
A legnagyobb adózott eredményű hazai vállalatok többsége tavaly már nagyobb nyereségről adott számot, mint 2008-ban, nem kis részük pedig jóval nagyobbról. Folytatjuk a HVG 2013. november 16-ai számában megjelent TOP 500 című összeállítás közlését.
Marketingkutatói innovációk: tanácsadás, kütyük, célcsoporthoz igazított módszerek (x) Cikk
A Piackutatók Magyarországi Szövetsége (PMSZ) és a Professzionális Piackutatók Társasága (PPT) adatgyűjtése szerint...
Ahol megúszhatják az adót a kisvállalkozások Cikk
Adómentességgel segít a legalacsonyabb havi forgalmat bonyolító kisvállalkozásokon a kínai vezetés.
Megszűnhet jövőre az egykulcsos adó: költségvetési baki vagy véletlen egybesés? Cikk
A március elején bejelentett Széll Kálmán Terv egyik legfontosabb célja az államadósság csökkentése, de a csomag keretösszege éppen annyi, mint az egykulcsos családi adó rendszer miatt 2012-2014 között kieső költségvetési bevétel. Véletlen egybeesés vagy költségvetési baki a számszerű azonosság? Reális-e az államadósság GDP-arányos csökkentése a következő években? Angyal József okleveles adószakértőt, Békesi László volt pénzügyminisztert és a Nemzetgazdasági Minisztériumot kérdeztük.
Idén kétszer több embert bocsátottak el, mint tavaly Cikk
Az idei év első kilenc hónapjában összesen 32.800 dolgozót érintő csoportos létszám-leépítési bejelentés érkezett a munkaügyi központokhoz, ez pedig több mint kétszeres - 224 százalékos - növekedés az előző év azonos időszakához képest, amikor 14.600 ember leépítéséről döntöttek a munkaadók - derül ki az Állami Foglalkoztatási Szolgálat (ÁFSZ) honlapján közölt szeptemberi munkaerőpiaci adatokból.
Oszkó: Ha az állam nem mohó, adócsökkentés is lehet! Cikk
Magyarország versenyelőnyt kovácsolhat abból, hogy a válság után sok más országgal ellentétben nem küzd majd adóemelési kényszerrel. A pénzügyminiszterrel egyebek mellett az adórendszer átalakításáról és a várható adótrendekről beszélgetett a hvg.hu.
Válságadót vetnének ki a szomszédban Cikk
Válságadót tervez bevezetni a horvát kormány, a recessziótól megtépázott államkincstár bevételeinek felduzzasztására. Az új, 3 százalékos adót a 3000 kuna (mintegy 120 ezer forint) feletti jövedelmekre vetnék ki. Ezen kívül a kormány javasolja az áfa egy százalékpontos emelését 23 százalékra. Ebből 5 milliárd kunát (200 milliárd forint) remélnek.
Válság: tanácsok a végső megoldás előtt Cikk
Több tízezerrel nőtt Magyarországon az elmúlt hónapokban a munkanélküliek száma a KSH adatai alapján, a regisztrált álláskeresők száma pedig – miután idén január végén átlépte a félmilliót - jelenleg 560 ezer fő felett mozog. Az elbocsátások, csoportos létszámleépítések a legvégső megoldást jelentik a kiadások csökkentésére. A cégek - köztük a válság miatt válaszúthoz érkezett középvállalatok - egy része mégis úgy nyúl ehhez a drasztikus eszközhöz, hogy nincs tisztában a lehetőségekkel, amelyeket a munkajog, ha korlátozottan is, de biztosít a vállalkozások számára a foglalkoztatásból eredő költségek csökkentésére - figyelmeztet közleményében a Deloitte.
A táppénz-szabályok módosításával járulékot emel a kormány Cikk
A válságkezelő program nyomán benyújtott törvényjavaslat előnyösebb átmeneti rendelkezéseket határoz meg egyes áfaügyletekre vonatkozóan, viszont a táppénz-szabályok módosítása például lényegében csökkenti a befizetett járulékokért járó szolgáltatás összegét, ami kvázi járulékemelésnek is felfogható. Mi változik a szakképzési hozájárulásnál, az szja-nál és az adókedvezményeknél?
Adóemelés, kiadáscsökkentés: mi lenne, ha elmaradnának? Cikk
Fájni fog a válságkezelés, de még jobban fájna, ha elmaradna – ez a Bajnai-csapat filozófiája. Az állami újraelosztás mérséklése érdekében jócskán megcsappannának a jóléti juttatások és kedvezmények, ám cserébe nagyobb eséllyel maradhatnak meg a munkahelyek. Kiket nem ér hátrány?
Mit tehet csődeljárás, passzív táppénz és csökkentett alapbér esetén? Cikk
Ha a dolgozókat a Bérgarancia Alapból fizetik ki, az mekkora összeg lehet egy ember esetén illetve van-e limitálva? Egy csődeljárás meddig tarthat egy munkáltatóval szemben? A passzív táppénz pontosan mit jelent, meddig tarthat, és milyen juttatások illetnek meg alatta? Az olvasók kérdéseire az Adózóna munkajogásza, Horváth Linda válaszol.
"Bízom Istenben, hogy jól fizetik őket " Cikk
Romániában adóval szorítják vissza a kiugró állami fizetéseket, ezt a gazdasági válságban szükséges szolidaritásnak nevezte a miniszterelnök, Emil Boc csütörtökön.
Akik nem számítanak béremelésre Cikk
A globális válság közepette az idén a világ fejlett régióinak munkavállalói többségükben nem számítanak fizetésemelésre. Az Egyesült Államokban és Európában végzett felmérés szerint a megkérdezetteknek mintegy kétharmada mondta azt, hogy az idén valószínűleg nem számolhat ilyesmivel.
Adóprogramok: felfüggesztett ellenőrzések és adócsökkentés Cikk
A Deloitte legfrissebb globális tanulmányában azt vizsgálta, hogy a világméretű gazdasági válság negatív hatásait az egyes országok milyen konkrét adóintézkedésekkel igyekeztek tompítani. A Tax responses to the global economic crisis című tanulmány több mint ötven ország közelmúltbéli kormányzati adóintézkedéseit elemezte világszerte - ezeket összegezve kiderül, a változtatások kevés kivételtől eltekintve mindenhol az adók csökkenését eredményezték.
Bizalmi válság és munkahelyi stabilitás Cikk
Már nem hitelválság szorongatja a világot, hanem egy sokkal nehezebben leküzdhető helyzet, a bizalmi válság - mondta Robert Stöllinger, a KPMG könyvvizsgáló és tanácsadó cég magyarországi irodájának ügyvezető igazgatója. Szerinte a kormányoknak, a médiának és a munkáltatóknak egyaránt megvan a maguk szerepe abban, hogy helyreállítsák ezt a bizalmat. Ugyanakkor úgy véli, rengeteg munkát igényel az elmúlt öt év túlzásainak kezelése – már ez önmagában további két évbe telhet - olvasható a KPMG sajtóközleményében.