128 találat a(z) vállalkozó cimkére
Ideiglenes iparűzési adó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó kőműves alvállalkozóként dolgozik társas vállalkozónál, aki ingatlanépítés kivitelező vállalkozója. Az építési naplóban folyamatosan vezetésre kerül az egyéni vállalkozó munkája. A kérdésem az lenne, hogy az egyéni vállalkozóra is vonatkozik a helyi adó törvény szerinti ideiglenes iparűzésiadó-fizetési kötelezettség, ha olyan településen dolgozik 30 napot meghaladóan, ahol nincs székhelye, telephelye? Minden vállalkozóra vagy csak a kivitelezőkre vonatkozik az ideiglenes iparűzési adó fizetési kötelezettség? Köszönöm válaszukat!
Nyugdíjasok keresőtevékenysége és közterhei különböző jogviszonyokban Cikk
Mind a munkaerőhiány, mind az alacsony összegű nyugellátás ösztönzi a nyugellátásban részesülők foglalkoztatását. A nyugdíjasok keresőtevékenysége kapcsán fizetendő közterhek sok esetben eltérnek az aktív korúakétól. Sorra vesszük, hogy a különböző foglalkoztatási formákban milyen közterheket kell fizetnie a foglalkoztatónak és a foglalkoztatott nyugdíjasnak, külön kitérve a kisadózásra és az egyszerűsített közteherviselési hozzájárulásra.
Főállás mellett piacozási tevékenység végezhető-e és milyen formában? Kérdés
Hétvégeken saját készítésű kézműves termékeimet szeretném vásárokban értékesíteni. 8 órás munkaviszonyom van egy cégnél, milyen formában tehetem meg? Kell-e egyéni vállalkozói vagy más formában adószámot kérnem hozzá?
Gyed, vállalkozás, járulék – amikor kivételek erősítik a szabályt Cikk
Egyéni vállalkozó diák gyeden van, meddig kell szüneteltetnie tevékenységét? Ha mégis dolgozna a vállalkozásban, kötelezett-e a minimumjárulék megfizetésére? Olvasói kérdésre Széles Imre tb-szakértő válaszolt.
6200 vajdasági vállalkozó kapott magyarországi támogatást Cikk
A magyar kormány eddig mintegy 9 milliárd forintot helyezett ki a Vajdaságba a gazdaságfejlesztési programján keresztül, és ezzel több mint 6200 vállalkozót támogatott – hangsúlyozta Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán Szabadkán, ahol a magyar kormány vajdasági gazdaságfejlesztési programjának újabb nyertes pályázóival írtak alá szerződéseket nagyléptékű mezőgazdasági fejlesztésekről.
Így vállalkozhat képesítéshez kötött tevékenységre képesítés nélkül Cikk
Számos olyan tevékenység létezik, amelyre csak képesítés birtokában indítható vállalkozás. Ennek hiányában vagy elkezdett képzés esetén van-e mód vállalkozásra? Olvasói kérdésre Szipszer Tamás mérlegképes könyvelő válaszolt.
Fiktív szerződésért, csődbűntettért öt és fél évet kellene ülnie a vállalkozónak Cikk
Csaknem 900 millió forintos kárt okozó csődbűntett miatt öt és fél év börtönbüntetéssel sújtott első fokon a Szegedi Járásbíróság egy helyi építési vállalkozót – tájékoztatta a Szegedi Törvényszék szóvivője szerdán az MTI-t.
Vállalkozói szja-előleg Kérdés
Tisztelt Szakértő ! Korábban volt egy kérdésem az egyéni vállalkozói szja-előleg számítás témakörben. Köszönöm a válaszát, újabb kérdés merült fel ez ügyben: A tárgyi eszköz vásárlás szándéka fennáll a 2017-es évben, melynek összege nagy összegű gépvásárlás, több tízmillió forint értékű. A 2. negyedéves vállalkozói szja-előleg számításánál figyelembe vehetem-e kisvállalkozói kedvezményként a teljes tárgyi eszköz értékét, ha a következő dokumentumok állnak rendelkezésemre: Részszámla esetében (a részszámla mögött van egy szerződés a teljes tárgyi eszköz összegéről és részletezve van, hány darab részkifizetés lesz a 2017. évben erre a tárgyi eszközre). Köszönöm szépen válaszát.
Vállalkozói szja-előleg Kérdés
Egyéni vállalkozó támogatást fog kapni eszköz fejlesztésre. Nagyobb árbevétel növekményt kellett neki vállalni ezért. Kérdésem: A vállalkozói szja-előleg kötelezettség számításánál e növekmény miatt magas lesz a jövedelme, ami áthúzódhat egyik negyedévről a másikra. Ez nem is gond, mert göngyölítetten kell számolni a vállalkozói szja-előleget. Ebből a növekményből év végére további gépeket vásárol. Évközben a vállalkozói szja számításánál figyelembe vehet kisvállalkozói kedvezményt a várható vásárlásokra? Köszönöm
Fiatalok kaphatnak támogatást vállalkozáshoz Cikk
Indul a Lépj a piacra! program szerdán a fiatalok vállalkozóvá válásának elősegítésére – nyilatkozta Cseresnyés Péter, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára az MTI-nek.
Öregségi nyugdíjas vállalkozó közterhei Kérdés
A kérdésemre nem kaptam választ, nem a szakképzési hozzájárulást kérdeztem, hanem a közterheket (milyen adók és járulékok terhelik) Ha lehet sürgös választ kérek szépen, még az eredeti kérdésemre.
Katás vállalkozó szolgálati ideje Kérdés
Tisztelt Szakértő! Lokál Extra 01.19-ei számában a cikk írója azt állítja, hogy a katás vállalkozónak az 50 ezer forint fizetése mellett a szolgálati ideje lerövidül (2017-ben egy katás nap csak 0,7 napnyi szolgálati időnek számít).Eddig azt az információt kaptuk, hogy nem befolyásolja a szolgálati időt a tételes kata fizetése, tehát ha 12 hónapon át fizeti a havi 50 ezer forintot, akkor az 365 nap szolgálati időnek számít. Természetesen a nyugdíj összegét befolyásolja. Szeretném megtudni, hogy ezt melyik törvény melyik paragrafusában találom meg.
Nyugdíjas vállalkozó? Így válasszon az adózási formákból! Cikk
Nyugdíjas vállalkozók számára milyen előnyei, illetve hátrányai vannak a kisadózásnak a kiegészítő tevékenység folytatásával szemben? Az összehasonlításkor a vállalkozási formát, a közteherfizetést, a keresőtevékenység korlátját és a nyugdíjemelést vettük alapul.
Itt van minden, amit tudnia kell az szja-bevallásról Cikk
Nem csupán a bevallók száma, hanem a jövedelmek is nőttek 2015-ben, legalábbis erről tanúskodnak a személyijövedelemadó-bevallások. A munkavállalók egy év alatt mintegy 589 milliárd forinttal kerestek többet, a családok pedig több adókedvezményt vettek igénybe, mint 2014-ben.
Közvetítői díj utáni adó- és járulékkötelezettség az EU-n belül és kívül Kérdés
Tisztelt Szakértő! Főállású tevékenységem mellett, mint magánszemély, magam is ügyfélként, két – egy EU-s és egy harmadik országbeli online brókercéggel – állok kapcsolatban (amit írásban is rögzítettünk), mely szerint az általam közvetített (az én promóciós számomra hivatkozó) ügyfél után, meghatározott összegű jutalékot kapok. A brókercégek folyamatosan írják jóvá számomra a jutalék összegét, melyhez időnként úgynevezett lehívással jutok hozzá. Számla semmilyen formában nem készül, az ügyfélközvetítés eseti jellegű. Kérdéseim a következők: 1. Végezhetem ezt a tevékenységet magánszemélyként vagy köteles vagyok más formában (vállalkozóként) eljárni? 2. Miként kell bevallani az ebből származó jövedelmet (az szja bevallásban önálló tevékenységből származó jövedelem vagy külföldről származó jövedelem), elszámolható-e ezzel szemben költség? 3. Van-e járulékkötelezettsége (eho)? Köszönettel: Labundy Péter