186 találat a(z) teljesítés időpontja cimkére

Vitatott teljesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk 2012 augusztusában megrendelésre elvégzett egy építési-szerelési munkát, melyhez az acélszerkezetet is maga gyártotta (főtevékenység a gyártás). A megrendelő a teljesítést elutasította, nem volt hajlandó teljesítési igazolás kiállítására azzal az indokkal, hogy a munka befejezése a szerződésben szereplő határidőn túl volt. Számla ekkor nem került kiállításra, de vállalkozásunk bírósághoz fordult, mivel a a határidőn túli teljesítés a megrendelő hibájából következett be: nem adta át a munkaterületet megfelelő minőségben és időben. Hosszas pereskedés után, a bíróság végül a javunkra ítélt 2016 decemberében, az ítélet 2017. januárban vált jogerőssé. Kérdésem, hogy számlát kell-e kiállítanunk, ha igen, mikori teljesítéssel? Ha az eredeti teljesítést kell szerepeltetnünk a bizonylaton, akkor az önellenőrzési pótlékot is meg kell fizetnünk?

Mikor számít bevételnek a februárban teljesített, de áprilisban befoly katás bevétel? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállakozó ügyfelem 2016. február hóban teljesített és február hóban kiszámlázott szolgáltatása április hóban folyt be. Szeretném megkérdezni, hogy ez melyik havi bevételnek számít ? A gondom az, hogy mivel nevezett márciustól nem folytatott tevékenységet, így kérte, hogy szüneteltessem a nem főfoglalkozású katás jogviszonyát március 1-jétől. A szünetelést be is jelentettem a KEKKH-nál, a NAV-nál és az önkormányzatnál. De most felmerült bennem, hogy jogosan csak május 1-jétől szünetelhetett volna. A KEKKH-nál azt a tájékoztatást kaptam, hogy a szünetelés időpontját nem lehet módosítani. Kérdésem, hogy jelen esetben mi a teendő. Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm.

Folyamatos teljesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságuk szerződéses jogviszonyban van egy másik társasággal. A szerződés értelmében a megbízott minden hónapban munkavédelmi és tűzvédelmi feladatokat lát el részünkre, ezért a szerződésben foglalt összeget tárgyhónapot követő hó első napjaiban társaságunk felé leszámlázza. Megítélésünk szerint ez folyamatos teljesítésű ügylet, és miután a tárgyhónapot követően kerül a számla kiállításra, szerintünk a teljesités időpontja a fizetési határidővel kellene hogy megegyezzen (a fizetési határidő ált. 8 nap). Partnerünk szerint a teljesités időpontja a munkavégzésükkel érintett hónap utolsó napja, a számla kelte a tárgyhónapot követő hónap első napjai közül valamelyik nap, és mint írtam a fizetési határidő ált. 8 nap. Szerintem egyértelműen megvalósul az áfatörvény 58 § (1a) b) pontja. Kérem, erősítsenek meg ebben, vagy ha nem jól értelmezem akkor kérem segítségüket abban, hogy rájöjjek arra, hogy mit értettem félre. Előre is köszönöm!

Alanyi mentes vagy áfás számla: nő az értékhatár, mi van az átmenettel? Cikk

Ha a vállalkozásnak 2016 novemberében értékhatár-túllépés miatt át kell lépnie a normál adózás alá, majd a parlament megszavazza a 2017-es áfaváltozásokat, akkor 2017-től ismét választhatja az alanyi adómentességet, ha a bevétele nem haladta meg a 8 millió forintot? – kérdezte olvasónk. Bartha László, adójogi szakjogászunk válaszolt.

Számlakiállítás helyessége, helyes teljesítés időpontja Kérdés

Cégünk bérbe ad egy pincehelyiséget. A szerződés 2016. 01. 01-jével köttetett. A bérleti díj minden hónap 5. napjáig esedékes. A számlát minden hónap elején állítja ki a cég, tehát konkrétan: elszámolási időszak: 2016. 07. 01- 2016. 07. 31. számla kelte: 2016. 07. 01. fizetési határidő: 2016. 07. 05. 1. kérdés: ebben az esetben a teljesítés időpontja: 2016.07.01., azaz a számla kelte? 2. kérdés: A cég elfelejtette kiállítani havonta a bérleti díjról a számlákat, és most utólag kell minden hónapra visszamenően kiállítani, mi lesz a teljesítés időpontja? elszámolási időszak: 2016.07.01. – 2016. 07. 31. számla kelte: 2016.11. 08. akkor a teljesítés időpontja: 2016.07.31????

Közösségi szolgáltatásnyújtás számlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyarországi kft. egy EU-s társaság részére nyújt szolgáltatást (eszközbérbeadás, de nem közlekedési eszköz!). A magyar cég nem telepedett le a másik uniós országban, csak belföldi illetőségű. A szolgáltatás főszabály szerint adózik, vagyis az áfafizetésre a szolgáltatás igénybe vevője lesz kötelezett (vagyis az EU-s cég), így az áfatörvény területi hatályán kívülre kerül. Kérdésünk, hogy ebben az esetben érvényesek-e a magyar cégre a számlázásra vonatkozó előírások? Kell-e számlát kiállítania? Vagy lehet kiállítani más számviteli bizonylatot (például egy wordben megírt "számlát")? Vonatkozik-e rá a szigorú számadású bizonylat alkalmazása? Vonatkozik-e rá a teljesítési időpont meghatározására előírt szabályozás (időszakos elszámolású ügylet lévén)? (Úgy véljük, hogy mivel az ügylet kiesik az áfatörvény hatálya alól, így nem köteles a a kft. teljesítési időpont ilyen módon való meghatározására, illetve talán még számlát sem köteles adni, elég egy számviteli bizonylat (egy wordben szerkesztett, sorszámozott bizonylat.) Milyen jogszabály alapján vonatkozik, vagy nem vonatkozik rá? És még egy kérdés: amennyiben vonatkoznak rá a számlázási előírások, akkor egy belföldi értékesítésekre, szolgáltatásnyújtásokra használt rendes számlatömbből kiállíthatja ezt az EU-s számlát? Nincs erre más kötöttség, előírás? (A bizonylaton mindenképpen szerepelne, hogy az áfafizetésre a szolgáltatás igénybe vevője kötelezett.) Mielőbbi segítő válaszukat előre is köszönöm!

Áfatörvény 58. paragrafus – számlakorrekció Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az áfatörvény 58. paragrafusa alá tartozó szolgáltatásnyújtások számlakorrekcióival kapcsolatban kérném a segítségét. A számlázó programunk mindhárom dátum (számla kelte, teljesítés dátuma, fizetési határidő) megadásával enged csak számlát, illetve számlával egy tekintet alá eső okiratot készíteni. Ebben az esetben milyen teljesítési időpontot kell a bizonylatokon feltüntetni, amennyiben 1. variáció: a korrekció számlával egy tekintet eső okirattal történik? Példa: az adóalap csökken, az eredeti számla kelte: 2016.11.05., a teljesítés: 2016. 11. 05., a fizetési határidő: kiállítás plusz 14 nap. A szolgáltatási időszak: 2016. december. A korrekcióra 2016. december 15-én kerül sor. Ebben az esetben a teljesítés időpontja az eredeti számlán feltüntetett időpont lesz, vagy az a kiállítás napjával lehet azonos? (A könyvelő program a számlán feltüntetett teljesítési időpont alapján gyűjti fel az áfaanalitikát. Ha az eredeti teljesítési időpontot szerepeltetem a számlán, akkor a korrekciós bizonylatot nem szerepelteti a decemberi bevallásban, viszont az áfatörvény 153. paragrafusa szerint ezt a decemberi bevallásban lehet legkorábban szerepeltetni. 2. variáció: számlával egy tekintet alá eső okirattal érvénytelenítem a számlát, és új számlát állítok ki. Az előbbi példánál maradva ebben az esetben milyen teljesítési időpontot kell feltüntetnem a bizonylatokon, úgy, hogy a számlázó és a könyvelő program sajátosságait figyelembe véve a számlakiállítás megfeleljen az áfatörvényben foglaltaknak?

Folyamatos ügylet – számladátumok Kérdés

Tisztelt Szakértő! Áfatörvény 58. §-a alá tartozó szolgáltatási szerződés szerint a megbízott, a tárgyhónapot követő 10. napig állítja ki a számlát, amelyet a megbízó 15 napon belül köteles kiegyenlíteni. Elfogadható-e, ha a július havi számviteli teljesítésről a következő dátumokkal bocsát ki számlát a megbízott? Teljesítés időpont: 08. 05. Számla kelte: 08. 05. Fizetési határidő: 08. 05. Válaszát előre is köszönöm.

Mindig jól tölti ki a számlát? Kötelező és szabadon választott adatok Cikk

Adó- és számlaügyekben pallérozott emberekkel is előfordul, hogy hibáznak a számla kitöltésénél. Összefoglaltuk, hogy milyen adatokat kell tartalmaznia ennek a bizonylatnak.

Folyamatos teljesítés Kérdés

Tisztelt szakértő! Két összefüggő kérdésem lenne, mindkét esetben beszéljünk 07.01.-07.31-éig terjedő időszakról a számlán. Az első esetben a számla kelte 07.15., a fizetési határidő: 07.31. (tehát az időszak utolsó napja). Ilyenkor a teljesítés 07.31. főszabály szerint, vagy a kelte dátumával egyezik meg a kivételek alapján? A második esetben a számla kelte 07.31., fizetési határidő 08.15. Itt is a főszabály érvényesül és a teljesítés dátuma 07.31.? Segítségét előre is köszönöm, Tisztelettel Csató Béla

A teljesítés időpontjának meghatározása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk utazásszervezéssel foglalkozik. Ennek során áfa értelemben árrésadózó. Hogyan és hány számlát kell a helyes teljesítési idővel kiállítani tekintettel az áfaszabályokra az alábbi esetekben? 1.) Vevő bejön az utazási irodába és befizet készpénzzel egy utazásra 125 ezer forint 2016. 04. 25-én. Az utazás tényleges időpontja 2016. 06. 03. 2.) Vevő bejön az utazási irodába, és megrendel egy utazást 125 ezer forint értékben 2016. 04. 25-én, melyet átutalással fog megfizetni, legkésőbb 2016. 05. 28-áig Az utazás tényleges időpontja 2016. 06. 03. 3.) Vevő bejön az utazási irodába, és foglalóként az utazásra befizet 12 500 forintot. 2016. 04. 25-én Tényleges utazás 2016.06.03.-a és a teljes összege 125 ezer forint. A foglaló és a teljes összeg különbözetét legkésőbb 2016. 05. 28-ig kell megfizetnie utalással. Válaszát köszönöm.

Bevétel könyvelése peren kívüli egyezség esetén II. Kérdés

Tisztelt Pölöskei Pálné! A címben szereplő kérdésére adott válaszát köszönöm. További kérdésem lenne ezzel kapcsolatban: hogyan lehet önrevíziózni egy már beadott beszámolót? Én úgy tudom, hogy ilyen lehetőség nincs, háromoszlopos mérleggel lehet javítani, illetve az újbóli közzététellel bizonyos feltételek esetén.. A kérdésem inkább úgy fogalmaznám át, hogy 1 darab számláról van szó, hátha így jobban megértem a válaszát. Tegyük fel, hogy 2015. novemberi teljesítésű a számla, és 2016. februárban küldték vissza azzal, hogy a követelésünket nem ismerik el. Ha 2015-ben ezt a számlát nem mutatom ki vevőkkel szembeni követelésként, akkor árbevételt sem mutatok ki, és az áfáját sem kell bevallanom a számla teljesítési időpontjára? Amikor a peren kívüli egyezség 2016-ban megtörtént (nem tudom fontos-e, hogy bíróság előtt vagy sem), akkor újra elküldöm a megkifogásolt 2015. novemberi számlájukat? Pótlólag bevallom az áfát 2015. novemberre, plusz beállítom a könyvelésbe 2016-ban a 2015-re vonatkozó bevételt, illetve önrevíziózom a 2015-ös társasági adót? Ha a peren kívüli megállapodás tárgya az, hogy csak a 2015. novemberi számla felét ismerik el és fizetik ki, akkor mi a teendőm? Visszaadom a 2015-ös számlát egy helyesbítő számlával együtt? Ha igen, akkor mi lesz a helyesbítő számla teljesítési időpontja és fizetési határideje? Vagy sztornózom a 2015. novemberi számlát, és egy teljesen újat állítok ki? Ha igen, akkor milyen teljesítési dátummal? Köszönöm szépen.

Jóváíró számla teljesítési időpontja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. gépjármű-alkatrészeket forgalmaz, melyekre 1 éves garanciát vállal. 2015-ben értékesített terméket hoztak vissza, amelynek ő visszaadta az árát, és a jóváíró számlát is kiállította. Milyen dátum kerüljön a teljesítés időpontja helyére? Köszönöm! Vágner Emília

Időszaki elszámolás – teljesítés időpontja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szerződés szerint 2016. júliusban számlázza ki a vállalkozás a 2015. áprilistól 2016. júniusig terjedő időszakra vonatkozó szolgáltatásnyújtást. A kérdésem az, hogy mi lesz ez esetben az áfa, illetve a számla teljesítési időpontja, mivel az 58. § szerint meghaladja a 12 hónapot az elszámolási időszak? Köszönettel: Égei Emese

Áfatörvény szerinti teljesítési időpont Kérdés

Társaságunk bérbe adott egy ingatlant, 2015. december 1-től. 2016. június 30-ig tartó határozott időre. 2016. 05. 26-án kelt adásvételi szerződésben értékesítettük az ingatlant a bérbevevőnek. A vételár megfizetésének határideje június 30. A szerződés kitér arra, h. a tulajdonjog a teljes vételár megfizetésével száll át a Vevőre, és arról is rendelkezik, h. a számlát a vételár megfizetésével egy időben kell átadnunk a Vevőnek. A kérdésem az, a szabályosan kiállított számlán teljesítés időpontként milyen időpontnak kell szerepelnie. A vevő 2015. december 1-től úgymond birtokba vette az ingatlant, bérlői minőségében. Az adásvételi szerződés egyértelműen rendelkezik arról, h. a tulajdonjog a vételár megfizetésével száll át a vevőre, ami a bérleti szerződés utolsó napja. Válaszukat köszönöm Vécsi Bernadett

Ezeken a helyeken várhatók NAV-razziák a héten
Ezeken a helyeken várhatók NAV-razziák a héten

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapjának közlése szerint 2025 14. hetében az alábbi helyeken lesznek adóhatósági helyszíni ellenőrzések. A közzétett információ nem zárja ki,...

Döntött az EU Bírósága: mindenkinek joga van tudni, mi alapján minősíti egy automatikus rendszer
Döntött az EU Bírósága: mindenkinek joga van tudni, mi alapján minősíti egy automatikus rendszer

Az Európai Unió Bírósága nemrégiben hozott döntésében (C-203/22.) azt vizsgálta, hogy ha a hitelképesség értékelése automatizált módon történik, milyen jogokkal rendelkezik az érin...

Nyugdíjastól levont tb-járulék
Nyugdíjastól levont tb-járulék

Nyugdíjastól levont tb-járulék

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Őstermelő szochója

Széles Imre

tb-szakértő

Egyéni vállalkozó + külföldi munkaviszony

dr. Radics Zsuzsanna

tb-szakértő, jogász

Céges rendezvény – munkaidő

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink

Körbevezetjük a megújult Adózónán!

Kattintson a gombra, és megmutatjuk, hol találja az oldal főbb funkcióit.

MégseTovább
Jogszabályok és jogi segédletek

Ide kattintva könnyedén kereshet a közteherviseléssel kapcsolatos jogszabályok, NAV-, illetve APEH-tájékoztatók, egyéb hivatalos szabályozási dokumentumok között! Könnyen elérheti innen a legfontosabb jogszabályokat is.

MégseTovább
Kalkulátorok A-tól Z-ig

Kalkulátorainkat megújítottuk, de a számítások továbbra is megbízhatóak, szakértőink ellenőrizték. Előfizetőink saját eredményeiket elmenthetik, könnyedén kinyomtathatják.

MégseTovább
Segítség a gyakorlatban!

Tekintse át, mások milyen kérdésekre keresik a választ, és mit tanácsoltak szakértőink. Előfizetőként Ön is kérdéseket tehet fel, amelyre rövid időn belül személyre szabott válasz születik.

MégseTovább
Határidők és szakmai események tára

Folyamatosan frissülő naptár szolgáltatásunk segít utánanézni a befizetési, bevallási, adatszolgáltatási határidőknek, megtalálja a részleteket, tájékoztatást kap konferenciákról, oktatásokról. Előfizetőink e-mailben is kérhetnek emlékeztetőt.

MégseTovább
Aktuálisabb témáink

Kategóriáink mintegy rovatként gyűjtik magukba szakmai cikkeinket, egyéb tartalmainkat. A jobb szélső linkre kattintva megtalálja további kategóriáink listáját is.

MégseTovább
Mi történt, amióta legutóbb nálunk járt...

Rendszeres látogatóként ezekre az ikonokra kattintva megtalálja a legutóbbi itt járta óta keletkezett cikkeinket, a közelgő eseményeket, vagy előfizetőnkként az Önnek szóló személyes üzenetek listáját.

MégseTovább
Legyen partnerünk!

Ha regisztrál nálunk és igénybe veszi előfizetőknek biztosított szolgáltatásainkat, számos hasznos funkcióval segítjük szakmai munkáját a mindennapokban. Ide kattintva tájékozódhat, miért érdemes előfizetővé válni!

Tovább