184 találat a(z) teljesítés időpontja cimkére

Fővállalkozó teljesítési időpontja Kérdés

Tisztelt Szakértő! "E" Kft. egyszemélyi tulajdonosa a kerületi önkormányzat, amely rendszeresen az önkormányzat tulajdonában lévő ingatlanok felújításával bízza meg a saját kft.-jét. A kft. a feladatokat minden esetben 100 százalékban alvállalkozó bevonásával végzi, az ügyletet csupán bonyolítja. A szerződés szerinti teljesítési időpont "E" Kft. és az alvállalkozó közötti szerződésben egyértelműen meghatározott, az a műszaki átvétel napja. Kérdésünk arra irányul, hogy mikor van az "E" Kft. és az önkormányzat közötti teljesítés időpontja? Az alvállalkozó teljesítésével egy időben vagy a saját számlájának kiállítási napján, ismerve az alábbi feltéteket: „E” Kft. a megbízó önkormányzat felé csak azt követően nyújthatja be a számláját, amikor az alvállalkozót kifizette. Ennek igazolására a saját számlája mögé fénymásolatban csatolni kell az alvállalkozó számláját és a banki utalásról szóló igazolást. A számlája összegének pontosan egyeznie kell az alvállalkozó számlájának összegével. Az alvállalkozó teljesítésétől számítottan viszont akár 60 nap is eltelhet, mire a számláját benyújtja és azt ténylegesen kifizetik. (Szerződés szerint 30 napon belül számlázhat, 30 napos fizetési határidővel.) „E” Kft.-nek folyamatosan gondot okozna, ha – havi áfabevalló lévén – már bevallással lezárt időszakra kellene a számlájának teljesítési időpontját meghatároznia. Köszönettel: I.K.

Áfakörös katás bt. Kérdés

Egy új ügyfelem katás bt. vezetője, akik evából téretek át, és bár nem érik el a bevételi határt, maradtak áfakörösek. Az előző könyvelő szerint – mivel a számláikat 45 napon túli fizetési határidővel fizetik ki – az áfát bevallani és befizetni nekik a kiszámlázott összeg beérkezésekor kell. Állítása szerint az ilyen vállalkozásokra nem vonatkozik a kettős könyvelési kötelezettség, mindössze bevételi nyilvántartást kell vezetniük, akár excel táblában is. Az én ismereteim szerint amennyiben áfakörös, a kettős könyvelés kötelező, függetlenül attól, hogy egyébként katás a vállalkozás. Az áfa bevallására és befizetésére pedig az általános áfaszabályok vonatkoznak, vagyis a teljesítés időpontja a meghatározó: ennek megfelelően kell bevallani és befizetni, függetlenül annak kifizetésétől. Mivel előzőleg egy "komolyabb" könyvelő irodánál volt, ügyfelem kételkedik szaktudásomban, és kéri állításom megerősítését. Önöknek mi a véleményük a kétféle állításról?

Fordított áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Fordítottáfa-fizetési kötelezettséggel (munkaerő kölcsönzés – időszaki elszámolás) kapcsolatban szeretnénk megkérdezni: egy január havi időszakban teljesített szolgáltatás esetében mikor áll be az adófizetési kötelezettség? Február 15. vagy március 15.? A teljesítést követő hónap tizenötödik napját hogy kell értelmezni? A számlán ilyen esetben mit kell teljesítési időpontnak feltüntetni, különös tekintettel, ha késve kerül a számla kiállításra? Attól függetlenül a fizetési határidőt, hogy fordított az áfafizetési kötelezettség? Köszönettel: Nova-Audit Kft.

Előleg számlázása és áfaelszámolása Cikk

Internetes kereskedelemmel foglalkozó családi vállalkozás vevői többnyire magánszemélyek, és a teljes vételárat előre kell megfizetniük. A terméket ezt követően körülbelül két hét múlva postázzák, futárszolgálattal. Hogyan kell számlázni a kapott előleget, és milyen áfafizetési szabályokkal kell tisztában lennie a vállalkozásnak? – kérdezte olvasónk. Dr. Kelemen László adószakértő válaszolt.

Áfateljesítés időpontjának meghatározása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy társaság folyamatos lakossági és közületi távhőszolgáltatást végez. Év közben havonta előlegszámlák készülnek, a végleges, fogyasztott hőmennyiség elszámolása évente egyszer (tényleges leolvasás alapján) történik. A számla kötelező adattartalmát esetükben a 2013. évi CLXXXVIII. számú, az egységes közszolgáltatói számlaképről szóló törvény is szabályozza. Az elszámolásról készített számla kelte 2017.08.10., fizetési határideje 8 nap, adattartalma pedig a következő egy példával: Hődíjelőleg-visszavét (2016.09.01-2017.07.31.) - 110 000 Ft Alapdíj (2017.08.01-2017.08.31.) 10 000 Ft Ténylegeshődíj-elszámolás (2016.06.30-2017.05.16.) 77 915 Ft Kérdésem: a fenti adattartalmú számlán helyesen milyen időpontot kell feltüntetni az áfateljesítés időpontjaként? Válaszukat előre is köszönöm!

Euróban kiállított számla egyéni vállalkozónál Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó euróban is állít ki számlát belföldi kft. részére. A számlákat az egyéni vállalkozó forintalapú bankszámláján írják jóvá. Vannak olyan számlák, amelyeket kifizetnek határidőben, de vannak, amelyeket nem, és ott halasztott áfafizetés van (45 nap). Az áfabevallásban az áfát milyen árfolyamon kell bevallani a határidőben megfizetett, illetve a halasztásos esetben? Jó az úgy, ha a halasztásos esetben és a határidőben kifizetettnél is a számlán szereplő dátumok szerinti (számla kelte=teljesítés időpontja) MNB-árfolyamon számolom az áfa alapját, illetve az áfát? Szja szerinti bevételnek pedig a bankszámlán jóváírt forintösszeget kell könyvelni?

Számla helyesbítése Kérdés

Ügyfelem a 2016. évben bérleti díjról számlát állított ki. Majd ez a számla stornózásra került. Idén kiderült, hogy a stornózott számla helyett nem került újabb számla kiállításra. Érvényes szerződés van a két fél között, csak a számla nem került újból kiállításra. Kérdés az, hogy most kiállíthatunk-e tavalyi teljesítéssel bérleti díjról számlát? Köszönöm.

Közüzemi költségek továbbszámlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kérdésem ingatlanbérbeadáshoz kapcsolódik, azon belül a közüzemi költségek továbbszámlázásához. Az eset az, hogy tegyük fel február 3-án kiállítom a számlát a februári bérleti díjról, valamint egy külön számlán a január havi áramköltséget terhelem tovább a bérlőre, melyet almérő óra leolvasása alapján állapítok meg (és ezt a számlát is szintén február 3-án állítom ki). A bérleti díj esetében a teljesítés időpontja megegyezik a számla keltével. De mi a helyzet a továbbszámlázott áramköltség számlával? Ott mi a teljesítés időpontja? Segítségüket előre is köszönöm.

Hibás számlázás miatti áfarevízió Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. ingatlanbérleti díj tekintetében választotta az áfa általános szabályok szerinti megállapítását, ennek ellenére adómentesen számlázott. Milyen módon javíthatja az így kiállított számlákat? Mi lesz a javított számlán a teljesítés időpontja? Kell-e áfarevíziót végezni?

Teljesítés megállapítása EXW paritás esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Közösségen belüli termékértékesítés számlázásával kapcsolatban szeretném a segítségét kérni. Egy gyártó cégről van szó, aki Ex Works paritással értékesít. Az egyik romániai partnerrel történő megállapodás szerint, amikor a termék elkészült, értesítik a vevőt, aki megszervezi, hogy mikor tud az áruért jönni. A kérdés az, hogy ebben az esetben, EXW paritás mellett mi a teljesítés időpontja a számlázás és áfabevallás szempontjából? Amikor a termék elkészült, és a vevő által átvehető, vagy amikor a vevő ténylegesen érte jön és elviszi a terméket? Az elszállításkor kitöltött CMR-en és egyéb dokumentumokon (EKÁER) szereplő dátumnak meg kell-e egyeznie a számla teljesítésével, vagy leszámlázható az értékesítés a gyártás befejezésekor, függetlenül attól, hogy mikor tud érte jönni a vevő? (A vevő a számla végösszegét az elszállítás előtt fizeti ki.) A kérdésem másik része arra vonatkozik, amikor olyan termékértékesítés történik, aminél a számlán szereplő vevő egy viszonteladó (angol), és egy harmadik közösségen belüli ország a célország, ahová a terméket ténylegesen szállítani kell. A termék szállítása közvetlenül a gyártótól a célországba történik. Ebben az esetben CMR készül, ez kerül a számla mellé. Kell-e valami egyéb dokumentum a számlához, illetve mennyiben tér el az eljárás, ha a célország nem EU-s tagország? Válaszukat előre is köszönöm!

Utazási iroda – előleg számlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem egy utazási iroda, amely túlnyomórészt harmadik országba szervez utazásokat. Az utazási iroda a harmadik országba szervezett utakra mentesül az áfafizetés alól. A teljesítés időpontja az utas visszaérkezésének időpontja. Az utazási iroda részére az utas előre fizet, általában két részletben, az utazás megkezdése előtt. Ez esetben köteles-e az utazási iroda előlegszámla kiállítására? Jelenleg is van számlakiállítás az utasok részére, csak nem előlegszámla. Pl. számla kelte: 2017. 06. 27., számla teljesítése: 2017. 12. 27., számlafizetési határidő: 2017. 07. 05. A teljesítés időpontjára vonatkozóan az áfabevallásba nem kerül fizetendő áfa, mivel harmadik országba szervezett az utazás. Amennyiben nem harmadik országba szervezett, hanem belföldi, illetve közösségi utazásszervezés számlázásáról van szó belföldi utasnak, akkor ott kötelező-e az előlegszámla kiállítása?

Zálogjoggal terhelt ingatlan értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha egy áfatörvény szerint használtnak minősülő ingatlan zálogjoggal van terhelve, akkor milyen adózási (áfa), illeték, illetve számlakibocsátási kötelezettség keletkezik, ha a) a zálogjog jogosultja a zálogtárgyat (ingatlant) értékesíti egy 3. személynek (kényszer-értékesítés), b) a zálogjog jogosultja a zálogtárgyat megveszi. Az ingatlan tulajdonosa, a zálogjog jogosultja, és a 3. személy is áfaalany. Az egyes esetekben mi a teljesítés időpontja? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Szekeres Zsolt

Számviteli kérdés Kérdés

Szolgáltatással foglalkozó cégek esetén például, ha egy több részből álló munkát 2016. december hónapban elkezd feldolgozni a megbízott cég, de a munka januárban készül csak el, az átadása is megtörténik, kiszámlázzák, a számlán a teljesítés napja januári lesz. Több szolgáltató szövegben megjegyzi a december hónapot is. A januári teljesítéssel kitöltött számla melyik év bevétele lesz?

Vitatott teljesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk 2012 augusztusában megrendelésre elvégzett egy építési-szerelési munkát, melyhez az acélszerkezetet is maga gyártotta (főtevékenység a gyártás). A megrendelő a teljesítést elutasította, nem volt hajlandó teljesítési igazolás kiállítására azzal az indokkal, hogy a munka befejezése a szerződésben szereplő határidőn túl volt. Számla ekkor nem került kiállításra, de vállalkozásunk bírósághoz fordult, mivel a a határidőn túli teljesítés a megrendelő hibájából következett be: nem adta át a munkaterületet megfelelő minőségben és időben. Hosszas pereskedés után, a bíróság végül a javunkra ítélt 2016 decemberében, az ítélet 2017. januárban vált jogerőssé. Kérdésem, hogy számlát kell-e kiállítanunk, ha igen, mikori teljesítéssel? Ha az eredeti teljesítést kell szerepeltetnünk a bizonylaton, akkor az önellenőrzési pótlékot is meg kell fizetnünk?

Mikor számít bevételnek a februárban teljesített, de áprilisban befoly katás bevétel? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállakozó ügyfelem 2016. február hóban teljesített és február hóban kiszámlázott szolgáltatása április hóban folyt be. Szeretném megkérdezni, hogy ez melyik havi bevételnek számít ? A gondom az, hogy mivel nevezett márciustól nem folytatott tevékenységet, így kérte, hogy szüneteltessem a nem főfoglalkozású katás jogviszonyát március 1-jétől. A szünetelést be is jelentettem a KEKKH-nál, a NAV-nál és az önkormányzatnál. De most felmerült bennem, hogy jogosan csak május 1-jétől szünetelhetett volna. A KEKKH-nál azt a tájékoztatást kaptam, hogy a szünetelés időpontját nem lehet módosítani. Kérdésem, hogy jelen esetben mi a teendő. Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt cégek minősítése

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Kölcsönkövetelés leírása, ha az adós elhunyt

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink