184 találat a(z) teljesítés időpontja cimkére

Folyamatos szolgáltatás esetén a teljesítés időpontja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Partnerünk a szerződés szerint "rendszeres éves karbantartást és javítást" végez üzleteink ajtóin. Évente 2 alkalommal – a felmerülő hibáktól független – ütemezett karbantartást végez. A szerződésben teljesítésre, számlázás időpontjára vonatkozó adat nem szerepel. Kérdésünk: ha például a karbantartási munkalapokon 2016. április szerepel, mi a számlán a helyesen feltüntetett számla kelte, fizetési határidő és teljesítési dátum? Helyes-e, ha a bizonylat kiállításának a dátuma: 2016. 05. 19., a teljesítés dátuma: 2016. 06. 29., a fizetési határidő: 2016. 07. 18. Kérem, szíveskedjenek törvényi hivatkozást is megadni. Szükséges lehet a szerződést kiegészíteni a folyamatos szolgáltatás elszámolására vonatkozó dátumokkal? Válaszukat előre is köszönöm. Üdv.: Andrea

Gyűjtőszámla – áfa elszámolása és megfizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdéssel fordulnék Önhöz segítségért. Társaságunk szénértékesítéssel foglalkozik, és 7 napos elszámolásban van egy másik társasággal. Tudomásom szerint ebben az esetben minden egyes ügyletnek az adott időszakban fel kell tüntetni a számlán a teljesítési napját, az adója alapját és az adóját. A teljesítés időpont tudomásom szerint az elszámolással érintett időszak utolsó napja. Például: időszak 04. 27-05. 04., két teljesítés volt, 04. 27-én és 05.02-án. Kérdésem: ilyenkor az áfát mindkét tétel esetében egy összegben 05. 04-ével a május havi bevallásban kell megfizetni 06. 20-ig, vagy áfa szempontjából szét kell, hogy bontsuk a számlát, és a 04. 27-ei teljesítés áfáját már az április havi áfában meg kell fizetnünk, és a partner már ebben a hónapban visszaigényelheti ennek áfatartalmát? Másik kérdésem: tudtommal gyűjtőszámla csak akkor állítható ki, ha az adott időszakban több jogalapot képező ügylet is megvalósul. Abban az esetben, ha az adott időszakban csak egy ügylet jön létre, és – a példánál maradva – 04. 27-én történik meg a szállítás, és az időszak vége megint csak 05. 04-e lenne, akkor a teljesítési dátum 04. 27., mert ilyenkor általános szabályok szerint az ügylet megvalósulásakor van a teljesítés, vagy 05. 04. lesz a teljesítés időpontja? Segítségét előre is köszönöm szépen. Tisztelettel.

Számla teljesítésének időpontja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyarországon bejegyzett egyéni vállalkozó osztrák ügyfelének számláz szolgáltatást. Folyamatos teljesítésről van szó. Havonta, a tárgyhót követően állítja ki az euróban meghatározott összegű számlát, a fizetési határidőre a megállapodásuk alapján a számla kiállítását követő 45. nap. Kérdésünk: mi a teljesítés időpontja, és milyen árfolyamon kell a bevételt könyvelni? Köszönöm a válaszát!

Kínai számla számviteli teljesítési időpontja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy társaság Kínából importál termékeket. A kínai fél megrendelés után kiállítja a számlát, eljuttatja azt a megrendelőnek, melynek alapján a társaság elutalja az ellenértéket. Kínából ekkor indítják útnak az árut, amely vámoltatás után értékesítésre kerül. Én a számviteli törvény alapján úgy értelmezem, hogy a számviteli teljesítés időpontja a vámhatározat kiállításának időpontja, függetlenül a számlán szereplő dátumoktól, és a kínai számla könyvelésekor az árfolyamot is az ezen a napon érvényes árfolyam alapján számolom. A korábban elutalt összeget előlegként könyvelem. Kérdésem, hogy helyes-e ez az eljárás? Ha rosszul gondolom, legyen szíves megírni, mi a menete a fenti eset könyvelésének. Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Bodnár Ildikó

Folyamatos teljesítésű számla 2014-ben áfa szempontjából Kérdés

2014-ben folyamatos teljesítésű szolgáltatás esetén a teljesítés időpontja az ellenérték megtérítésének esedékessége. Ha a felek a számla kiállítását követően közös megegyezéssel módosították a fizetési határidőt korábbi időpontra, és a pénzügyi teljesítés meg is történt (2015. február helyett 2014. decemberben), abban az esetben mi a teljesítés időpontja: az új, módosított fizetési határidő (2014. december), vagy a számlán szereplő eredeti fizetési határidő? Áfa szempontjából fontos kérdés!

Időszakos elszámolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2016. 03. hóban szeretnék 2015. évre vonatkozó szolgáltatásnyújtásról számlát kiállítani időszakos marketing-elszámolásról. Az időszak: 2015. IV. negyedév A kérdésem az lenne, hogy itt a 2015. évre vonatkozó szabályokat kell alkalmaznom, miszerint a teljesítési határidő egyenlő a fizetési határidővel (jelen esetben 2016. 03. 31. mindkét dátum), vagy a 2016. évi szabályoknak megfelelve a számla kelte: 2016. 03. 29., a teljesítés 2016. 02. 29. (a 60 napos szabály szerint), és a határidő 2016. 03. 31. Válaszát előre is köszönöm.

Áfatörvény 58. § Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem szíves tájékoztatását az alábbiakban. Olyan szolgáltatások nyújtásánál, ahol a teljesítés folyamatosan történik – például könyvelés, munkaügyi tanácsadás, biztonsági szolgáltatás – kötelesek-e a szerződő felek az áfatörvény 58. paragrafusát alkalmazni, vagy megállapodhatnak abban, hogy az áfatörvény 55. paragrafusa szerint számolnak el? Jogszerű-e olyan szerződés, amelyben rögzítik a felek, hogy egy hónapra/időszakra vonatkozó szolgáltatási díjat adott hónap/időszak utolsó napján tekintik teljesítettnek például 30 napos fizetési határidővel? A számlán a teljesítés időpontja ez esetben a hónap utolsó napja, a fizetési határidő pedig az utolsó napot követő 30. nap. Köszönettel: Borsosné Pál Ildikó

Szállítói számla rögzítése Kérdés

A 2016-ban kiállított, áfatörvény szerint és a fizetési határidő szerint is 2016. évi teljesítésű vevő/szállítói számlákat abban az esetben a megelőző időszaki vevő/szállítói számlatartozásként kell nyilvántartani/könyvelni, ha csak és kizárólag előző időszaki (2015. évi) bevételeket/költségeket tartalmaz. Ilyen esetben az áfa 2015. évben "eltérő időszaki áfa", 36-os főkönyvi kartonon jelenik meg. Melyik évben kell szállítói tartozásként könyvelni, ha a számlakiállítás 2015. évi, de az áfateljesítés és a fizetési határidő is 2016-os, és csak és kizárólag 2016-os költséget tartalmaz? 2015-ben nem kell rögzíteni a kiállítás keltétől függetlenül, csak 2016-ban? Vagy 2015-ben rögzíteni kell szállítói tartozásként, és a tartalmát el kell határolni?

Szolgáltatásnyújtás ellenértéke meghatározott időszakra Kérdés

Tisztelt Szakértő! A társaság hardvert, szoftvert, licencdíjat vásárol, amelyeket továbbértékesít. A licencdíj, amit kiszámláz, több évre szól, amit a számlán is feltüntet. Kérdésem, hogy a teljesítés időpontja a jog átadásának időpontja vagy az áfatörvény 58. §-a alá tartozik az ügylet? (A felek a szolgáltatásnyújtás ellenértékét meghatározott időszakra állapítják meg.) Köszönöm válaszukat.

Időszakos elszámolású ügylethez viszontkérdés Kérdés

Tisztelt Adózóna! Gyors válaszukat köszönöm! Az 1/a kérdésre adott válasz a gyakorlatban nem kivitelezhető, mármint, hogy a bérleti szerződés tartalmazza azt, hogy melyik havi rezsiköltséget melyik havi bérleti díjjal számlázzuk tovább, inkább a likviditás miatt olyan fordulatok szerepelnek, hogy közműszámla beérkezésekor továbbszámlázza. Jellemzően például az áramszámla beérkezik következő hó második felében, a gázszámla pedig az időszakot követően 2,5-3 hónap múlva, és nem naptári hónapra szól. Ezeket beérkezésükkor rögtön, bérlőkre szétbontva, külön számlában számlázzuk ki. Az adozasitanacsadas.hu oldalon ökölszabályként szögezték le, hogy "ha a rezsiköltséget utólag külön számlázzuk, úgy a számla teljesítési időpontja mindig a számla kiállításának a napja". Visszajelzésüket előre is köszönöm!

Időszakos ügylet, helyes számlakiállítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítségét kérem a következő gazdasági esemény áfarendszerbeli megítélésében. „A” cég megállapodást kötött „B” céggel környezetvédelmi termékdíjjal kapcsolatos tanácsadásra. A megállapodás szerint „B” cég folyamatos tanácsadást biztosít. A tanácsadás keretében elkészíti a negyedéves bevallásokat a kapott adatok alapján, helyszíni és telefonos konzultációt biztosít adott óra erejéig. A szerződés időtartama alatt az esetleges törvényi változásokról tájékoztatja a megrendelőt. A fizetési feltételek szerint a negyedéves bevallást követően, a megrendelő által igazolt teljesítés után (bevallás elkészülte, negyedévet követő 20. nap), a számla kézhezvételét követő harminc munkanapon belül teljesíthető a fizetési kötelezettség. A megállapodás szerint „B” vállalkozó a megállapodás dátumától folyamatosan teljesít. A megállapodás határozatlan időre jött létre. Kérdésem arra irányul, hogy az áfatörvény 58. §-a szerinti teljesítésnek megfelelően, és a számviteli törvény előírásait figyelembe véve milyen dátumokkal állítandó ki helyesen a számla (konkrét példa: 2016. I. negyedéves bevallás elkészítése)? További kérdés, hogy mi lesz a számviteli teljesítés időpontja a megrendelőnél és a szolgáltatást nyújtónál? Válaszát előre is köszönöm.

Számla teljesítésének időpontja Kérdés

Tisztelt Szakértők! Egy szervezet máshová nem sorolt (m.n.s.) felnőtt oktatás keretében, tagjai és nem tagjai számára továbbképzéseket szervez 2016. 02. 17., 03. 23., 04. 13. napokon. Meghirdették, hogy aki mindhárom rendezvényen részt vesz, számára a rendezvény díjából kedvezményt biztosítanak. A résztvevő mindhárom rendezvény díját egy számlában kéri leszámlázni január végén, például 01. 26-án. A fizetési határidőt 02. 10-ében állapítják meg. Milyen időpont kerül a teljesítés időpontja rovatba? Nem időszakos elszámolásnak minősítjük. Köszönettel: Forgács Á.

Időszakos elszámolású ügyletek: új szabályok az áfatörvényben Cikk

A korábbiaktól eltérően értelmezendő fogalmak, a fő- és mellékszolgáltatások meghatározása, részlet- és előlegfizetés: ismertetjük az áfatörvény néhány fontos változását.

Teljesítés időpontja 58. § 2016-ban Kérdés

Tisztelt Szakértő! 1.) Időszakos elszámolás esetén mi a teljesítés időpontja, ha a szerződés szerint "a megrendelő a benyújtott számla összegét annak beérkezésétől számított 35 banki napon belül köteles szállító bankszámlájára átutalni"? 2.) Ugyancsak ezzel kapcsolatosan: ha a számlázó program a fizetési határidő beírása nélkül nem lép tovább (és csak számokat fogad el, tehát azt, hogy szerződés szerint, nem fogadja el), akkor milyen dátum kerüljön ide, az egzaktan amúgy sem meghatározható fizetési határidőhöz? Tudom, a fizetési határidő nem kötelező adat a számlán (de a számlázó program nem lép tovább). Szeretném helyesen kiállítani a számlát. Ha nincs helyes megoldás, kézi számlázással megoldom az 1.) pontban kérdezettre kapott válasza szerint. Gyors válaszát előre is köszönöm.

Időszakos elszámolású ügylet – Bérleti díj Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunk évek óta irodát bérel. Főbérlőnkkel kötött szerződésünk értelmében a bérleti díjról szóló számlát a bérbeadó tárgyhó 10-éig kiállítja, a bérlő pedig azt 8 napon belül megfizeti a bérbeadónak. A folyamatos teljesítésű ügyletek teljesítési dátuma főszabály szerint az elszámolási időszak utolsó napja. A főszabálytól eltérően: abban az esetben, ha mind a számlakiállítás dátuma, mind a fizetési határidő megelőzi az elszámolási időszak utolsó napját (előre fizetés esetén), úgy a teljesítés dátuma a számla kiállításának dátuma. Feltételezném, ez a szabály vonatkozik jelen szerződéses kapcsolatra. Bérlőnk a 2016. 01. hónapról kiállított számlát az alábbi dátumozással látta el: Teljesítési és fizetési határidő: 2016. 01. 16., számla kelte: 2016. 01. 06. Helyesen járt el? Várom szíves válaszukat! Köszönettel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt cégek minősítése

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Kölcsönkövetelés leírása, ha az adós elhunyt

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink