186 találat a(z) teljesítés időpontja cimkére
Közösségen belüli értékesítés teljesítési időpontja
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk gépegységeket értékesít közösségen belül. A rakomány kiszállítása több kamionnal történik, nem egy, hanem körülbelül négy-öt napon belül. A fizetési határidő 30 nap. Mivel gyakorlatilag 1 darab szerződésről van szó, szabályos-e, ha az utolsó felrakodás napján 1 darab számlát állítok ki a teljes értékről, és a teljesítés napja, valamint a számla kelte az utolsó kiszállítás dátuma lesz? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Kovács Istvánné
Ezt is tudni kell az áfáról és az alanyi mentességről a katásoknak
Cikk
Továbbra is fejtörést okoz a legkisebb vállalkozások számára az, hogy az egyik évről a másikra áthúzódó bevételt melyik évre kell elszámolni, s átlépik-e vagy sem emiatt az alanyi adómentes határt. Fejtörést okoz az is, hogy a devizában kiállított számlák ellenértékét hogyan kell forintosítani. Egy másik kérdés pedig arra vonatkozott, hogy katás egyéni vállalkozó igénybe veheti-e a családi kedvezményt? Olvasóink katás egyéni vállalkozókra vonatkozó kérdéseire Szipszer Tamás adótanácsadó szakértőnk válaszolt.
Számlázás (számla kelte és teljesítés időpontja összefüggés)
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. legyártott egy terméket. A gyártó cég gépi számla kiállításával tesz eleget számlázási kötelezettségének. A számlázáson elkészítették a gépi számlát. A számla kelte két nappal megelőzi a teljesítés keltét, mivel a kiszállítás (tényleges teljesítés) napja ismert volt. A szállító a termékkel együtt vitte a számlát is. A megrendelő arra hivatkozással utasítja vissza a számlát, hogy a számla kelte nem lehet korábbi, mint a teljesítés kelte. Jogszerű a visszautasítás? Válaszát megköszönve, üdvözlettel: Sz. I.
Rejtett aknák az áfatörvényben: havi, negyedéves bevallók, figyelem!
Cikk
Január 20-áig kell számot adniuk a havi és negyedéves áfabevallóknak 2014 utolsó adómegállapítási időszakáról. Ugyanakkor a 2015-ös változásoknak, az azokhoz fűződő átmeneti szabályok révén van egynémely olyan összefüggése, amely érinti, érintheti ezt az adómegállapítási időszakot. A következőkben ezeket tekintjük át röviden.
Katás vállalkozó
Kérdés
Tisztelt Szakértők ! Katás egyéni vállalkozó 2014. évi teljesítéssel kiállított számláinak ellenértéke (bevétel) mely időszakhoz kapcsolódik, ha a banki átutalás 2015. januárban teljesül, és a katás vállalkozó 2015. január 1-jétől a) szünetelteti a vállalkozását b) visszalép a vállalkozói szja alá? Köszönettel!
Időszakos ügyletek 2015. júliustól
Kérdés
Tisztelt Adózóna! A 2015. 07. 01-től érvényes új áfaszabályokkal kapcsolatban, melyek az időszakos elszámolású ügyletekre vonatkoznak majd, lenne kérdésem. Ezeket olvastam eddig róla: visszakerül az áfatörvénybe az a rendelkezés, miszerint időszakos elszámolású ügyleteknél (más néven: folyamatos szolgáltatás) nem a fizetési határidő lesz az elszámolási időszak utolsó napja, hanem a teljesítés időpontja. Ez alól két kivétel lesz: – ha a fizetés esedékessége és a számla/nyugta kibocsátása megelőzi az időszak utolsó napját – a teljesítés időpontja a számla/nyugta kibocsátásának napja lesz; – az első eset alá nem tartozó esetekben, ha a fizetés esedékessége az időszak utolsó napját követő időpontra esik, akkor a teljesítés időpontja az ellenérték megtérítésének esedékessége, de legkésőbb az időszak utolsó napját követő 30. nap lenne. Mivel a idei szabály is az volt, hogy esedékesség például a tárgyhót követő hó 10-e, akkor a teljesítés is a tárgyhót követő hó 10-e, akkor most mi lesz a változás? Olyan, mintha a tárgyhót követő hóra vonatkozó fizetési esedékesség terén ugyanaz lenne a szabály 2015. 07. 01-től, mint eddig. Jól látom? Vagy valamit nem vettem észre? Válaszukat köszönöm.
Számla visszaküldése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem a segítségüket. Az "A" Kft. írásbeli árajánlat alapján szóbeli megállapodást kötött egy műszaki berendezés cseréjére a "B" Kft.-vel. Az árajánlatban 50 százalékos előreutalásban állapodtak meg 2014.10.27-én. Az "A" Kft. előlegszámlát állított ki 2014.10.27-ei teljesítéssel. A "B" Kft. az összeget 2014.10.31-én a számlszámra hivatkozva átutalta. Utólagosan a "B" Kft. visszaküldte a számlát (annak ellenére, hogy a számlát kifizette), amely 2014.11.19-én érkezett vissza. Az volt a kifogása, hogy a teljesítés dátuma nem 2014.10.31., és az "A" Kft. állítson ki helyette másik számlát 2014.10.31. teljesítéssel. Kérdésem az, hogy jogosan küldte-e vissza a számlát a "B" Kft.? Válaszát előre is köszönöm.
Katára áttérés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó folyamatos teljesítésű szolgáltatást végez. 2014. 05. 01-től tért át a katára. Az áprilisi díjáról kiállított számláját az alábbi módon állította ki: teljesítés időpontja: 2014. 05. 03., számla kelte: 2014. 04. 30., fizetési határidő: 2014. 05. 03. Helyes-e, hogy a számlára nem írta rá még, hogy kisadózó, illetve azt még szja-köteles jövedelemnek tekintjük (mvel a valós teljesítmény áprilisban megtörtént, csak az áfatörvény miatt van májusi teljesítés a számlán)? Vagy ez már katás bevétel, és rá kellett volna írni ezt a tényt a számlára?
Számla fizetési határidő
Kérdés
Mihez képest számoljuk a számla fizetési határidejét? A teljesítés dátumához vagy a számla keltéhez?
Teljesítés dátuma
Kérdés
Tisztelt Hölgyem/Uram! Érdeklődnék, hogy a számlán szereplő "A számla teljes kiegyenlítéséig a termékek a szállító tulajdonát képezik" megjegyzés milyen teljesítési határidőt feltételez. Egy beszállítónk számláját egy ellenőrzés során kivették a könyvelésből emiatt, hogy ez a mondat előlegfizetést feltételez. Bár nem értek vele egyet, mert az előlegszámla a teljesítést megelőzi, de szeretnék választ kapni rá, hogy Önök, hogyan látják ezt a problémát. Köszönettel: Lendvainé
Számlázás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Számlakiállítással kapcsolatban szeretnék kérdést feltenni: Cégünk nyomdaipari termékek gyártásával foglalkozik. A gyakorlat szerint legyártjuk a megrendelt terméket, és másnap a szállítónk kiszállítja a megrendelőnek a számlával együtt. Van olyan eset, amikor a számlát előző nap állítják ki, úgy, hogy a számla kelte a számla kiállításának a napja, a teljesítés viszont a következő nap, mivel akkor szállítják ki az arut. A kérdésem, hogy szabályos-e ez a számlázás, amikor a teljesítési dátum későbbi, mint a számla kelte?
Zűrzavar az áfamódosításban: vissza a régi szabályokhoz
Cikk
Bár az érintettek túlnyomó többsége örül annak, hogy az úgynevezett időszakos elszámolású ügyleteknél július 4-étől kezdve visszaállt a régi, azaz a június 30-áig hatályos szabályozás, azonban az a mód, ahogy ez történt, megér egy – igaz, rövid – misét, nem is annyira a konkrét ügy, mint inkább az abból adódó tanulságok miatt. Miről is van szó?
Számla teljesítés dátuma, számlázás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném segítségét kérni az új Áfa tv. értelmezésében. Nem vagyunk áfakörösek (általános iskola), és az új szabály szerint nem fogadhatunk be július 1-jével olyan számlát, amelynek a teljesítési dátuma a hónap utolsó napjára esik. Szeretném kérdezni, hogy ez azokra vonatkozik, akikkel szerződésünk van (víz, villany, gáz, telefon, biztonságvédelem, szemétszállítás, lízing), tehát minden hónapban folyamatos szerződésünk van? Aktuális szennyvízszippantásnál mi a helyes teljesítés dátuma? A másik kérdésem az lenne, hogy ha terembérletről állítok ki számlát, akkor nekünk is a teljesítés dátuma a hónap utolsó napjára kell, hogy essen? Köszönöm válaszát!
Áfa-visszaigénylés
Kérdés
Több bejövő számlám is van, amelyeknek a kiállítási dátuma 2014.01.31., de a teljesítési dátuma 2013. november 27., illetve van októberi és még decemberi is. A kérdésem az lenne, hogy önellenőrzéssel ezeknek a számláknak az áfáját visszakérheti-e az ügyfél a teljesítés dátuma alapján az adott hónapban, vagy erre csak a kiállítás dátumának hónapjában van lehetőség? A számlák nem módosítottak, hanem első számlák, ha ennek lenne jelentősége. Segítségüket előre is köszönöm.
Befejezetlen szolgáltatói szerződés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szolgáltatói szerződésben foglaltak teljesítése, ha nincs az adóévben befejezve, az igazolt munkák elvégzése és fizetése előlegszámlákkal kiegyenlített, beszámít-e az adóalapba, vagy áthúzódó tételként kell szerepeltetni a teljesítés befejezéséig?