186 találat a(z) teljesítés időpontja cimkére
Gépjármű számlázásának időpontja
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk használt gépjármű értékesítésével foglalkozik. Kérdésem az, hogy az adott gépjárművet mely teljesítési időponttal kell a vevő felé kiszámlázni, ugyanis az értékesítési folyamat lépései eltérő időpontúak lehetnek. 1. A vevő a szalonunkban aláírja az adásvételi szerződést. 2. A következő napon banki átutalással teljesíti a vételárat. 3. A következő napon az okmányirodában átírásra kerül a nevére a gépjármű a forgalmi engedélyben. 4. Majd ismét egy másik napon fizikailag is átveszi a gépjárművet egy átvételi jegyzőkönyv kíséretében. Melyik az a dátum, amelyik az áfatörvény szempontjából a tényleges teljesítésnek minősül, amikorra a számlát ki kell állítanunk? Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm!
Teljesítés időpontjának meghatározása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk reklám-marketing szerződést köt! A szerződés aláírása 2019.05.30. A szerződés időtartama 2019. május 1-2021. április 30-áig szól! A szerződésben foglaltak szerint a tevékenység ellenértékéről szóló számlát a szerződés aláírását követően max. 30 nappal ki kell állítanunk, 90 napos fizetési határidővel. Kérdésem: mi a számla teljesítési dátuma ebben az eseten? Köszönöm válaszát! T. Ildikó
Gyakori hibák az áfabevallásban. Figyelmeztet a NAV
Cikk
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal tapasztalatai szerint gyakori, hogy az adózók az áfabevallás M lapjain nem megfelelő teljesítési időpontot tüntetnek fel. Azaz az áfabevallásba nem a gazdasági esemény tényleges, a befogadott számlán szereplő teljesítés időpontját, hanem nem valós időpontot tüntetnek fel. A helytelen dátum általában egy későbbi bevallási időszakhoz köthető, amikor az áfát levonják.
Áfa, adatszolgáltatás
Kérdés
Egyéni vállalkozó levonható áfában csak azon beérkező számlák adatait szerepelteti, amelyik számla ki is van fizetve. Ha a beérkező számlákat részletekben fizeti több bevallási időszak távlatában, a bevallás mellékletében melyik időpontok figyelembe vétele a helyes? Amikor kifizette vagy a számlán szereplő teljesítés időpontja? Külön-külön teljesített kifizetéseket ha nézzük előfordul, hogy a kifizetett áfa nem éri el a 100 ezer forintot, akkor kell-e adatot szolgáltatni? A másik kérdésünk az lenne, hogy tudnának-e abban segíteni, hogy hogyan tudjuk megnézni, hogy partnereink az általuk leszámlázott tételeket jelentették-e a NAV felé? Válaszukat tisztelettel köszönjük. Molnárné.
Ingatlan-bérbeadás késedelmes számlázása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bérbeadó folyamatos szolgáltatást nyújt bérbevevőnek 1 darab reklámhordozó kihelyezésére, vagy annak fenntartására. Ekkor a bérlő úgynevezett fenntartási bérleti díj fizetésére köteles, melynek összege a bérleti díj 40 százaléka. A szerződés szerint a fenntartási díj fizetése a bérbeadó számlája alapján negyedévente történik átutalással, a negyedév 3. hónapjának utolsó napja a fizetési határidő. A felek mindezt 2013.01.01-én írásbeli szerződésben rögzítették, azonban a számlák kiállítása 2013. 04. negyedévétől elmaradt, így a pénzügyi elszámolás sem történt meg. A bérbeadó a szolgáltatást mégis tovább nyújtja a mai napig partnerének, a felek a szolgáltatás fenntartása ellenére nem számoltak el egymással, így most a teljes, 2013.10.01-jétől 2018. 09.30-ig tartó időszakra (5 év) vonatkozóan rendezni szeretnék a helyzetet mind pénzügyi, mind adó szempontból. Most történne meg a számlák kiállítása is visszamenőleg. A fentiekben említett időszak vonatkozásában a bérbeadó tartalmilag ugyanazt a szolgáltatást nyújtja a bérbevevő számára (fenntartási bérleti díj). A kérdés a folyamatosan nyújtott szolgáltatás teljesítési időpontjának és az ügyletek adóalapjának meghatározására vonatkozik. Mely időszakban, milyen teljesítési időpont a szabályos, ha a visszamenőleges számlák kiállítása a mai nap, és milyen következményekkel, szankciókkal számolhatnak a felek? Válaszát köszönöm!
Folyamatos teljesítésű számla kiegyenlítése korábban
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó üzemanyagtankolásairól határozott idejű elszámolást alkalmazva, havonta két db számlát kap a MOL-tól. Ezen számlák dátumai: pl. elszámolási időszak 06. 01-15-ig Kiállítás kelte: 06.17. Teljesítés dátuma, a fizetési határidővel azonos: 07. 03. Az egyéni vállalkozó ezt a számlát kiegyenlíti még a 06. hóban. Kérdés: ez esetben a 6. havi vagy a 7. havi áfabevallásban lehet levonható áfaként bevallani? Üdvözlettel.
Képzési díj, előre fizetés
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Cégünk speciális pedagógiai képzéseket tart magánszemély résztvevőknek. A résztvevők a díjat általában 1-2 hónappal a képzés tényleges időpontját megelőzően fizetik ki átutalással. De van olyan résztvevő is, aki a helyszínen fizet. Az előre fizetők csupán azért utalják át az összeget a képzés előtt, hogy biztosan legyen helyük. Kérdés, hogy ez előlegnek minősül-e, s szükséges-e számlát kiállítani a fizetés időpontjában? Ha nem minősül előlegnek az előre utalás, akkor mikor és milyen teljesítési időponttal kell a számlát kiállítani? Akkor, amikor a képzés lezajlik, vagy amikor az átutalás beérkezik?
100 ezer forintot meghaladó áfatartalmú számla
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem áprilisban állított ki egy díjbekérőt. Ekkor a vevő utalt. A számlát júliusban állítja ki, mert most szállítja a terméket. Mi lesz a teljesítés időpontja? Előlegszámlát kell ekkor kiállítani április hóra? Kell ezt a számlát július hóban jelenteni? Köszönöm a válaszát.
Külföldi lakásbérlet – teljesítési árfolyam
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy költségvetési szerv Ausztriában magánszemélytől lakást bérel. A bérleti díjat előre, minden hónap 3-áig kell megfizetniük. A bérbevevő szerződés és egy maga által kiállított belső bizonylat alapján utalja az összeget – az osztrák magánszemély nem állít ki számlát –, általában a megelőző hónap végén, hogy időben megérkezzen a bizonylat. Milyen napi árfolyamon kell a számviteli törvény szerint a bérleti díjat átszámítani? .. Milyen lehetőségei vannak a bérbevevőnek, ha esetleg több időpont is számításba jöhet? Köszönettel.
Gépkocsivásárlás teljesítési időpontja közösségi beszerzésnél
Kérdés
A személygépkocsi beszerzéséről kiállított számla alapján vagy a magyar regisztráció dátuma alapján kell szerepeltetni társaságunk bevallásában a beszerzést?
Számla kiállítása
Kérdés
Tanfolyamszervező cég adminisztrációs munkatársaként számlákat kell kiállítanom a befizetett tandíjakról. Kiderült, hogy vannak még 2018. januári és februári átutalt tandíjak, melyekről nem készült számla. A tanfolyam még nem fejeződött be, 2018. júniusig tart. Kérdés, hogy 2018. márciusi keltezéssel kiállíthatok-e számlát olyan átutalásokról, amelyek 2018. januárban érkeztek. A számlán "tanfolyami díj" szerepel, alanyi adómentes. Mi lesz a teljesítés időpontja és a számlakiállítás dátuma? Köszönettel.
Adózás, ha a bíróság mondja ki a teljesítést
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk építőipari tevékenységet végez. 2013. évben megrendelőnk nem írt alá egy építési projekt végelszámolásához kapcsolódó teljesítési igazolást, nem tudtuk a végszámlát kiállítani, ezért bírósághoz fordultunk. A bíróság első-, és másodfokon (2017-ben) is nekünk adott igazat, ily módon jogosulttá váltunk a végszámla kiállítására. A megrendelő részére ki nem számlázott építőipari munka önköltségét a készletek között tartottuk nyilván befejezetlen építőipari termelésként. Értékvesztést nem számoltunk el, céltartalékot nem képeztünk az adott munkához kapcsolódóan az előző években. Kérdésem arra vonatkozik, hogy a kiállított számlát 2013. évi, vagy a másodfokú ítélet jogerőre emelkedése szerinti teljesítési/áfateljesítési dátummal kell kiállítanunk – azaz mikor teljesült az ügylet adójogilag; illetve szükséges-e önellenőrzéseket benyújtani/számviteli helyesbítéseket végezni 2013. évre vonatkozóan? Arról is meg tudjuk magunkat győzni, hogy az eredménytartalékkal szemben kell elszámolni mind az árbevételt, mind a befejezetlen termelés önköltségét, illetve arra vonatkozóan is sorakoztathatunk fel érveket, hogy miért lesz 2017. évi a bevétel és a költség. Várjuk szíves segítségét! Köszönettel.
EU-szolgáltatás árfolyam
Kérdés
Az EU-ból érkező szolgáltatások számláinak áfabevallásakor mi a teljesítés időpontja? Mely időpont árfolyamán kell forintra átszámítani és bevallani az áfa összegét olyan esetekben, amikor az áfát a (áfatörvény 37. § (1) bekezdés) szolgáltatás igénybevevője mint áfaalany fizeti?
Teljesítési időpont
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk értékesített egy beépítetlen ingatlant szintén adóalany vevőjének. Az adásvételi szerződés (kelt 2017. 12. 01.) arról rendelkezik, hogy a birtokbaadás csak a teljes vételár kifizetését (várhatóan 2018. 03.31) követően történik meg. Ezen időpontig a földhivatal függőben tartja a tulajdonjog bejegyzését. 2017-ben kifizetésre kerül az "első vételárrész". Kérdésem: ebben az esetben mi lesz a számlán a teljesítés időpontja (az adásvételi szerződés kelte vagy a birtokbaadás dátuma)? Az első kifizetést tekinthetem-e a számla részkiegyenlítésének? Köszönettel: FM
Teljesítés időpontja végelszámolás esetén
Kérdés
Külföldi tulajdonosok egy cég végelszámolásáról határoztak. A végelszámolást november 20-ai időponttal megkezdték. Ezt megelőzően a cég egy szolgáltatási munkát végzett. A teljesítési igazolás november 23-a keltezésű. Melyik időszakra kell elszámolni a bevételt? A végelszámolás előtti vagy a végelszámolás alatti időszak bevétele ez? A teljesítés igazolás miatt a számla teljesítése is november 23., de a tényleges munkavégzés a végelszámolás kezdete előtt történt. El kell határolni a bevételt? Előre is köszönöm.