95 találat a(z) telefon cimkére
Telefonhasználat továbbszámlázása munkavállaló részére Kérdés
Tisztelt Szakértő! A vállalkozás továbbszámlázza a dolgozói részére a céges mobiltelefon használata során az esetleges kerettúllépést, mobil parkolást, mobil internethasználatot. A mobiltelefon-szolgáltató számlája folyamatos teljesítéssel kerül kiállításra és a továbbszámlázás során mi is folyamatos teljesítéssel számlázzuk tovább a dolgozó felé a magánhasználatot. Az egyik kérdésem az, hogy ez így helyes-e? A gyakorlatban konkrét példát nézve: Telekom számla: Kelt: 2018.07.02. Teljesítési és fizetési határidő: 2018.08.14. Dolgozónak továbbszámlázott számla: Kelt 2018.08.15., Teljesítési és fizetési határidő: 2018.08.31. A másik kérdés, amit még tisztázni szeretnénk, hogy mi számít ebben az esetben a teljesítés időpontjának? Megegyezik a Telekom számla áfatörvény szerinti teljesítési időpontjával? Köszönöm!
Telefon áfájának visszaigénylése Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kft. a telefonszámla áfáját 100 százalékban visszaigényli, mert a számla bruttó értékének 30 százalékát kiszámlázza a telefont használó dolgozóknak. A kiszámlázást természetesen áfásan teszi és befizeti az áfát utána. De a kft. semmilyen nyilvántartást nem vezet, módszert nem választott, hogy mi alapján számlázza ki a 30 százalékot. Semmilyen dokumentummal, megosztással stb. nem tudja a magánhasználatot alátámasztani, hogy az mennyi lenne. Jól jár-e el a cég ezzel a magatartással? Válaszukat előre is köszönöm.
Megállapodás az EU-s tagállamok közötti telefonhívások percdíjáról Cikk
Megállapodásra jutottak az Európai Unión belüli telefonhívások percdíjainak maximálásáról a főbb uniós intézmények, a még hivatalos elfogadásra váró egyezség értelmében 2020-tól legfeljebb 19 eurócent (nagyjából 60 forint) lesz a tagállamok közötti hívások percdíja – jelentették be szerdán Brüsszelben.
Mobiltelefon- és internethasználat továbbszámlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kft. Vodafone szolgáltatóval van előfizetői szerződésben. Havi szinten számlázza a telefon, a mobilinternet, a mobilparkolás használatát. Szeretném a szíves segítségét kérni, hogy magánhasználat továbbszámlázása esetén a kiszámlázandó végösszeget hogyan kell bontani? Amig 27 százalékos áfakulccsal volt, addig is megbontottam telefon- és mobilinternet-használatra. Az 5 százalékra változott mobilinternet-használat esetén hogyan kell továbbszámlázni? Mi ebben a helyzetben a szabályos? Kérem, ha lehetséges, szeretném mielőbb a választ, az áfabevallási határidő miatt. Válaszát előre is köszönöm szépen. Tisztelettel
Televízióhasználat elszámolhatósága Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném szíves állásfoglalását: Egy társaság kedvezőbb csomagajánlatot kapott egy szolgáltatótól a jelenleginél az internet- és telefonszolgáltatásra. Még úgy is kedvezőbb, hogy a csomag tartalmazza a televízió előfizetési díját is, pedig erre nincs is szüksége. Nyilván gazdaságos lenne számára ezt a csomagot választani. Viszont felmerült, hogy miképpen kell kezeljük ezt a televízió-előfizetési költséget, mely a számlában majd megjelenik? Nem vállalkozói tevékenységgel kapcsolatos kiadásra kell könyvelni? Ennek lesz közterhe? Levonható-e az áfája? Ilyenkor is meg kell fizetni talán az Artisjus díjat annak ellenére, hogy nem is használ tv szolgáltatást (és nincs is tv készülék) a társaság? (Úgy emlékszem régen volt egy üzembentartói díj a céges televíziókra, de nem tudom, hogy az az előfizetésre is vonatkozik-e vagy él-e.) Kérem tehát legyen kedves megvilágítani ezt a kérdést ezekről az oldalakról, mert nem szeretnénk, ha kiderülne, hogy az olcsóbb előfizetés ami több szolgáltatást tartalmaz a jelenleginél esetleg az adóterhek miatt mégiscsak többe kerülne. Persze felmerült mindjárt az a kérdés is, hogy mi van akkor, ha a cég úgy dönt, hogy márpedig ő vesz egy céges televíziókészüléket és használja? Hiszen sok hírműsor tekinthető meg, illetve a várótérben az ügyfelek is nézhetnék a műsort. (Itt már biztosan nem kérdés legalább az Artisjus-díj.). Kapcsolódik-e bármilyen adóteher a tv-használathoz és díjhoz? Kösznettel várjuk állásfoglalását.
Feltöltőkártyás adatforgalom elszámolhatósága Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő lenne, melyben várnám szíves állásfoglalását. Tudomásom szerint a telefon- és internetforgalom elszámolására az előfizetéses szerződés alkalmas, a feltöltőkártyás telefon- és adathasználat nem. Szeretném kikérni a véleményét arról, hogy ez valóban így van-e akár egyéni vállalkozónál, akár társaságnál hasonló feltételek mellett, mintha előfizetéses telefon- vagy internethasználatról lenne szó?
Ezeket az ügyeket intézheti a NAV-nál telefonon Cikk
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal vezetője 7001/2018. számon felhívást adott ki a Nemzeti Adó- és Vámhivatal telefonos Ügyféltájékoztató és Ügyintéző Rendszerén keresztül intézhető ügyekről.
Továbbszámlázott telefon és internet áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Áfaalany vállalkozás 80 telefonszámra vonatkozóan rendelkezik telefon- és internet-előfizetéssel. 1. kérdés: A havi telefon- és internet-szolgáltatás összegének legalább 30%-át továbbszámlázzák. Elegendő-e az összes költség legalább 30%-ának továbbszámlázása annak érdekében, hogy ne kelljen cégtelefon-magánhasználat utáni adót fizetni, vagy esetlegesen ezeket a továbbszámlázásokat telefonszámonként kell megtenni a cégtelefon magánhasználata utáni adó kiváltása érdekében? 2. kérdés: A telefon és internet továbbszámlázása – amely nem kapcsolódik semmihez, önállóan csak ezen egy ügyletről van szó – milyen áfával kell, hogy történjen? Az internet díja a beérkező számlán 5%-os, a telefon díja 27%-os. Hogyan, milyen áfakulccsal kell továbbszámlázni ezen költségeket? Köszönöm a segítségüket.
Költségelszámolás Kérdés
'A' Kft. ügyfelem ügyvezető tulajdonosának több magyarországi cégben is van érdekeltsége. 'B' Kft.-ben van mobil telefon előfizetése, ugyanitt flottakedvezménye van. 'A' Kft.-ben szeretne telefonkészüléket és egyéb ezzel kapcsolatos kiegészítőket elszámolni. Figyelmeztettem, hogy előfizetés hiányában ezeket a költségeket 'A' Kft.-ben nem tudom érvényesíteni. Szerinte ez nem életszerű, nem fogadja el. Kérem véleményüket, köszönöm CsK
Végleg megszűntek a 40-es hívószámok Cikk
Január 1-jétől már nem használhatóak Magyarországon a 40-es hívószámok, az úgynevezett kék számok, a 40-es számokat használó cégeknek két évük volt áttérni más hívószámokra, és jellemzően a 80-as zöldszámok vagy a vezetékes földrajzi számok mellett döntöttek – közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) pénteken az MTI-vel.
Részleges ügyintézési szünet a versenyhivatalnál Cikk
Nem lesz telefonos és személyes ügyfélszolgálat és ügyintézés december 27–29. között, közölte a GVH.
Angol cég Magyarországon szolgáltat Kérdés
Angol illetőségű cég Magyarországon szeretne telefon- és internetszolgáltatást nyújtani. Ki kell váltani itt is az adószámot, és e szerint számlázni, vagy mint az átlagos esetben, mentesen számláz, és az itteni számlabefogadó adózik utána? Segítségét előre is köszönöm.
Mégis maradhatna a kétéves hűségidő netes csomagnál is Cikk
Még hatályba sem lépett a hűségidő korlátozását előíró (eleve némiképp felpuhított) törvény, máris módosítják, kedvezményes nethasználati csomagokra is visszahozzák a kétéves hűségidőt – írja azenpenzem.hu.
Telefon-, internetköltség bérbeadáskor: így kell továbbszámlázni Cikk
Ingatlan bérbeadása esetén, amennyiben a telefon/internetszámla egy részét továbbszámlázza a bérbeadó a bérlőnek, annak áfakulcsa megegyezik a bérbeadás afakulcsával, vagy önállóan, 18, illetve 27 százalékos áfával kell továbbszámlázni? – kérdezte olvasónk. Dr. Bartha László adójogi szakjogász szakértőnk válaszolt.
Telefon magánhasználat áfája Kérdés
T. Szakértő! "A telefon magánhasználat adózási szabályai" cikkükhöz kérdésem a következő: ha a telefon magánhasználatot 30 százalékban továbbszámlázzuk akkor ebben az esetben levonható a telefonköltség áfája 100 százalékban? (Például a telefonszámla bruttó 10 ezer, továbbszámlázunk 3 ezer forintot, akkor a 10 ezer forint után levonjuk az áfát, 3 ezer után pedig befizetjük.) Válaszukat köszönöm! Anikó