156 találat a(z) tanulószerződés cimkére

Tanulószerződés kedvezmények Kérdés

2014. óta fogalalkoztatunk tanulószerződéssel egy főt. Milyen mértékű kedvezményre vagyunk jogosultak a szakképzési hozájárulás területén? Ha ezt múlt évben elmulasztottuk érvényesíteni, akkor most utólag, önellenőrzés útján megtehetjük?

Tanulószerződéses tanuló utáni normatíva Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérném szépen segítségét. Van két tanulószerződéses tanulónk, akik június hónapban nem jöttek gyakorlati képzésre, de iskolába sem jártak. A korábbi hónapokban is sokat hiányoztak igazolatlanul, még azt az időt se pótolták be teljesen. Június hónapra a kamarával és az iskolával egyeztetve nem kaptak ösztöndíjat, sőt június 30-ával ki is jelentettük őket, tehát megszűnt a tanulói jogviszonyuk. Kérdésem az lenne, hogy június hónapra igénybe vehető-e utánuk a kedvezmény? Köszönöm a segítséget.

Szakképzési hozzájárulás könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szíves segítségét kérném az alábbiban. Egyéni vállalkozó 4 fő cukrásztanulóval kötött tanulószerződést szakképzésükre. Havonta a 4 fő után 4*56 730=226 920 forint szakképzési hozzájárulás kötelezettség csökkentő tétel vehető figyelembe. A folyószámlán adónemtöbblet keletkezik. Ezt az összeget járulékra és áfa adónemre átvezeti. Az átvezetést pénztárkönyvben lekönyveljük úgy, hogy mínusz a szakképzési hozzájárulás és plusz a járulék vagy az áfa. Helyes ez így, bevételként, mint támogatást el kell számolni? Köszönöm a választ.

Szakképzés Kérdés

Ha a tanulószerződés megkötésére hónap közben kerül sor, a csökkentő tétel összege azon hónap vonatkozásában számolható el a tanuló után először, amelyben a hozzájárulásra kötelezett legalább egy nap gyakorlati képzést teljesített. Ezt lehet úgy értelmezni, hogy ha összesen egy napot is dolgozott a tanuló, akkor például egy cukrásztanulónak 56 730 forint teljes havi csökkentő tételt elszámolhatok? Vagy ugyanúgy, mint a kilépésnél, csak napok arányában? Segítséget kérek a fent leírtak értelmezésében. Köszönöm a válaszukat.

Nappali tagozaton tanuló középiskolás foglalkoztatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk foglalkoztatna heti pár órában adminisztratív munkára nappali tagozaton tanuló középiskolás diákot (nem szakmai gyakorlatra kötelezett diákról van szó). Kérdésem ezzel kapcsolatban az lenne, hogy konkrétan milyen formában lehet ezt megtenni? Be kell jelenteni, kell-e fizetni utána járulékokat? Árvasági ellátásban részesül a diák, akiről szó van, azt természetesen nem szeretné elveszíteni. Tudom, hogy már sokszor volt téma a diákfoglalkoztatás, de ez nem kötelező szakmai gyakorlat, nincs együttműködési megállapodás az oktatási intézménnyel, és nem szünidős elfoglaltság, valamint nem összefüggő munka, ezért én már teljesen össze vagyok zavarodva ez ügyben (elnézést). Válaszukat előre is nagyon köszönöm. Asbóth Istvánné

Szakmai gyakorlati képzés Kérdés

Társaságunk együttműködési megállapodás alapján tanuló szakmai gyakorlati képzését vállalta 160 óra határozott időtartamra. A tanulónak 19 793 forint/hó pénzbeli juttatást utaltunk a számlájára. A jövedelem az szja-törvény szerint adómentes, járulékot nem vontunk, szociális hozzájárulási adót nem fizettünk utána. T1041-s bejelentő lapon nem jelentettük, mert nem biztosított. Kérdésem az, hogy a 1408-as bevallásban jelenteni kell-e? Köszönöm.

Gyakornok alkalmazása Kérdés

Tisztelt Adózóna! Cégünknél egy főiskolai hallgató 13 hetes egybefüggő szakmai gyakorlata telik le hamarosan. Kérdésem, hogy a hallgató további alkalmazása milyen formában lehetséges, illetve milyen járulékkedvezmények illetik meg őt és a munkáltatót, ha a hallgató tanuló jogviszonya továbbra is fennáll? Továbbá a hallgató munkaköre megegyezik a gyakorlati időszak alatt betöltött munkával, illetve a munkabére nem haladja meg a minimálbért. Válaszukat előre is köszönöm!

Sokat nyerhet, ha így fizeti meg a diákok munkáját Cikk

Lehet-e tanulószerződéssel foglalkoztatott diákoknak étkezési jegy helyett pénzbeni természetbeni juttatást adni kedvezményes adóterhek mellett – kérdezte olvasónk. Surányi Imréné szakértőnk válaszolt.

Tanuló utáni normatíva együttműködési megállapodás esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Együttműködési megállapodás alapján egyéni vállalkozó 4 fő tanulót foglalkoztat. A gyakorlati napokra, ha jól tudom, 2014-ben 3484,60 Ft/nap/fő számolható el normatívaként. A szakképzési hozzájárulási kötelezettsége a vállalkozónak kevesebb, mint az elszámolható normatíva összege. Kérdésem az, hogy a fennmaradó összeg visszaigényelhető-e, vagy pedig a normatíva csak a szakképzési hozzájárulás mértékéig érvényesíthető? Köszönöm a segítséget.

Együttműködési megállapodás felsőoktatásban 2014. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretnénk a segítségüket kérni. „Együttműködési megállapodás gyakorlatigényes alapképzési szak keretében folytatott gyakorlati képzés szervezésére (a felsőoktatásról szóló 2005 évi CXXXIX. Tv. alapján, annak hatálya alatt a Főiskolával 2012. szeptember 1-je előtt hallgatói jogviszonyt létesítő hallgatók esetében)” címmel kívánunk együttműködési megállapodást kötni 2014.09.08.-2014.12.05-ig, de a főiskola által hivatkozott törvényeket már hatályon kívül helyezték 2012. 09. 01-től. A hallgató 2011 szeptemberében kezdte tanulmányait. A szerződésben az alábbi pont is szerepel: „ A hallgatók részére legalább hetente a kötelező legkisebb minimálbér havi összegének 15 %-nak megfelelő munkabért kell fizetni. /93.000Ft/” Opcionálisan kitölthető ez a pont. Ftv. 48. § (3) bekezdés. Kérdésünk, hogy a 2012. 09. 01-ei dátum hogyan értelmezhető esetünkben? – Van-e bejelentési kötelezettség a NAV felé? – Kell-e munkabért fizetni járulékokkal együtt? – A szakképzési hozzájárulási kötelezettségünket valóban teljesíthetjük ebben a formában? /2011. évi CLV. 5. § b) pontja nincs már hatályban, amire a megállapodás hivatkozott. Nem tudjuk, hogy a 2012. 09. 01. előtti szabályokat kell alkalmazni? A munka törvénykönyvére való hivatkozásoknál is vannak eltérések a jelenleg hatályos törvényhez képest: 104. § (1)-(4) bekezdés, 124. § (1) bekezdés, 125. § (1)-(2) bekezdés, eltérés: a hatályos törvényben nincs (1)-(2) bekezdés. A cégnek milyen megállapodást kell kötnie a hallgatóval, mit kell annak tartalmaznia? Köszönjük a segítséget!

Főiskolai hallgató Kérdés

A kérdésemre adott kérdésre közlöm: a nappali tagozatos hallgató egy üzletben lenne napi 2 órában foglalkoztatva, eladóként. Nincs iskolaszövetkezet. Eredeti kérdés: "Nappali tagozatos főiskolai hallgatót szeretnénk foglalkoztatni, nincs hallgatói szerződés sem vele, sem az iskolával, nem szakmai gyakorlat lenne. Mik a szabályok a bejelentés, az szja és a járulékok tekintetében?"

Szakközépiskolai tanuló nyári gyakorlata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk szakközépiskolai tanulót foglalkoztatna szakmai gyakorlat keretében a nyári szünetben, 160 órában. Az iskola együttműködési megállapodást küldött, de mielőtt aláírnánk, szeretnénk megkérdezni: be kell-e jelenteni a tanulót, kell-e fizetni utána járulékot, valamint a cégnek valahová van-e bejelentési vagy egyéb kötelezettsége? A kötelezően fizetendő pénzbeni juttatást le lehet-e vonni a szakképzési hozzájárulásból, ha igen, milyen mértékben? Ugyanez a kérdés, ha felsőoktatási intézményben tanuló hallgató együttműködési megállapodással tölti szakmai gyakorlatát a cégnél, egybefüggően 6 hétnél hosszabb időben, amire a cég kifizeti a kötelező juttatás összegét. Válaszukat előre is nagyon köszönöm: Asbóth Istvánné

Ennyit kell fizetni tanulószerződés esetén Cikk

Mekkora juttatás jár a tanulószerződés alapján foglalkoztatott tanulónak, mihez kell igazítani járandóságát? Olvasónk kérdésére dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd szakértőnk válaszolt.

Tanulószerződés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi két kérdésben szeretném a segítségét kérni: 1. Van egy cég, amely tanulószerződéssel 3 hétre alkalmazna a nyárra tanulót autószerelőként. A tanuló most 9. osztályos egy középiskolában. Megnéztem a január elsejétől hatályos törvénymódosításokat, de bizonytalan vagyok, mennyi juttatás adható a tanulónak. Én még a minimálbér 20 százalékát tudtam, de az valószínű nem jó. A meghatározott normatíva alapján kell megállapítani az összeget? És ha 3 hét a gyakorlati idő, akkor arányosan csökken az összeg? 2. Van egy másik cég, ahol tanulószerződéssel alkalmaznak tanulót 2013. 09. hótól, aki már érettségivel rendelkezik, és szakiskolában tanul, minden pénteken gyakorlati képzésen van. Ezt a szerződést is felül kell vizsgálni, és a jelen jogszabályokhoz igazítani? Itt is a normatíva szerint kell a havi juttatást megállapítani? Itt már számolhatok az 50 százalékot elért képzési idővel? Tisztelettel, ZB

Tanulószerződéses tanuló Kérdés

Tanulószerződéses tanuló egyéni járulékait átvállalhatja-e a vállalkozó, és így lénygében a bruttó bért utalja? Ha átvállalhatja, akkor van-e ennek valami szja- vagy járulékvonzata a vállalkozó részéről? Valamint kell valami megállapodási szerződés vagy nyilatkozat a két fél között?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Növénybiztosítás díjbekérő, számla?

Nagy Norbert

adószakértő

Autóbérlés 3. országbelinek

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink