157 találat a(z) tanulószerződés cimkére

Kiva – tanulószerződés Kérdés

Tisztelt Szakértő! A tanulószerződéssel foglalkoztatottak után a szakképzési hozzájárulásból és a társasági adóból is kedvezmény jár. Egy kivát választó cég egyiket sem tudja igénybe venni. Ez esetben van valami más alternatív kedvezmény, amit a tanuló után érvényesít egy kivás adóalany? Köszönettel.

Beruházási kiegészítő csökkentő tétel Kérdés

Szakképzési hozzájárulás Egy kft. főtevékenységként tanulószerződéses tanulók gyakorlati képzésével foglalkozik. A szakképzési törvény előírásainak megfelelően visszaigényli a szakképzési hozzájárulást. Az éves elszámoló bevallásban a kft. igénybe vette a „beruházási kiegészítő csökkentő tételt” a törvény előírásainak megfelelő mértékben. Ebből az összegből a kft. nagyösszegű (100 ezer forintot meghaladó értékű) eszközöket vásárolt. Kérdésünk a következő: A Kft. a „beruházási csökkentő tételt”, mint bevételt a visszaigénylés évében (2016-ban) számolja el teljes egészében, vagy az eszközök értékcsökkenésével arányosan több éven keresztül?

Tanulószerződés kontra diákmunka nyáron Kérdés

Tisztelt Szakértők! Tanulószerződéses jogviszonyban álló diák köthet-e egyidejűleg munkaszerződést más vagy ugyanazon munkál-tatónál, mint ahol fennáll a tanulószerződéses jogviszony? Ha nem, megoldás lehet-e, hogy a nyári szünet idejére szünetel a biztosítás a tanuló kérésére, és jogviszonyba kerülnek munkaszerződéssel nyári "diákmunkára"?

Szja-bevallás 1653 –1303. 31. sor Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítségét kérném abban, hogy helyes-e az alábbi számítás: az egyéni vállalkozó a 2016. évben összesen 14 tanuló gyakorlati képzését folytatta tanuló szerződéssel, átszámoltam: az összes tanulóra 76 hónap. Az szja-bevallásban a bevétel csökkenthető 76 hónap * 26 640 Ft = 2 024 640 Ft-tal ? 13-03. 31. sor Köszönöm.

Szakmunkástanuló szabadsága Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném szíves válaszukat: Társaságunk szakmunkástanulót alkalmaz tanulószerződéssel 2017. 01. 20. napjától. Az Mt. alapján éves szinten 35 nap szabadság jár neki. Tanulóidejét az alábbiak szerint tölti cégünknél: minden második hét 4 napján dolgozik, napi 7 órát, tehát havonta 56 órát (8 x 7 óra). A többi napon iskolában van, tehát cégünknél ezek a napok szabadnapok. Az lenne a kérdésem, hogy ha szabadságon van, akkor azt hogyan kell kiadni neki? Tehát ha hiányzik adott hét 4 napján – amikor dolgoznia kellene –, akkor hány napot (órát) kell kiírni a 35 napból? Illetve, ha csak egy napot hiányzik, amikor dolgoznia kellene, akkor hogyan írjuk ki? Szíves válaszukat várva, köszönettel.

Tanulószerződés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás állományba vesz egy tanulószerződéssel rendelkező tanulót. A vállalkozás nem főtevékenységként nyújt gyakorlati képzésre lehetőséget. A tanuló után szakképzésihozzájárulás-csökkentést lehet igénybe venni. Miután a csökkentő tétel magasabb, mint a szakképzési hozzájárulás összege, így a többletet felhasználhatja másik adónem kiegyenlítésére vagy akár vissza is igényelhetné? Valamint az így keletkezett többletet hogyan lenne szakszerű könyvelni? Előre is köszönöm a segítséget!

Szakképzési hozzájárulás Kérdés

Tisztelt Szakértők! Jövőre a minimálbér emelése jelentős többletköltséggel jár a tanulókat tanulószerződéssel foglalkoztató vállalkozásoknak is. Várható-e, hogy az igénybe vehető szakképzési hozzájárulási kedvezmények is növekednek, vagy új kedvezményeket vezetnek be? Ha eddig a vállalkozás a törvényi minimumnál magasabb juttatást adott a tanulóknak havonta, csökkentheti-e juttatást a törvényben előírt minimumszintre ahhoz, hogy az eddigi "támogatási" szintet megtartsa? Ha igen, milyen dokumentáció elkészítése mellett?! Köszönettel.

Tanuló betegszabadsága Kérdés

Tisztelt Szakértő! A tanulószerződéssel foglalkoztatott tanulóknak évente 10 nap betegszabadság jár, gondolom, ez naptári év, nem pedig tanév. Ha valaki nálunk 2016. szeptember elsejével (tanulói jogviszony kezdete) elkezdi a tanulmányait, akkor 2016. évre mennyi betegszabadság jár? Ha a fenti gondolatmenet jó, akkor számításom szerint 3 nap. Kérem, hogy pontosítsa, illetve egészítse ki az információimat a fenti témával kapcsolatban. Válaszát előre is köszönöm!

Tanulószerződéses gyakorlat után támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy gyógyszertár képzőhelyként foglalkoztat kötelező gyakorlatra olyan tanulót, aki OKJ-s képzés esti oktatásán vesz részt, gyógyszertári asszisztens képzésben részesül. A gyógyszertár tanulószerződést köt a képzésben résztvevővel. Milyen támogatásban/kedvezményben részesül a gyógyszertár a gyakorlati oktatás folytatása kapcsán, és hogyan tudja azt érvényesíteni? Válaszát köszönöm.

Mikor ki a foglalkoztató? Amit a cégnek és a dolgozónak is tudnia kell Cikk

A társadalombiztosítási jogszabályok a kötelezettségek teljesítésének túlnyomó többségét és az azok elmulasztásához kapcsolódó szankciókat a foglalkoztatóra hárítják, ellentétben az adószabályokkal, amelyek a „kifizetőt” helyezik előtérbe. Éppen ezért elengedhetetlen, hogy mind a jogalkalmazó, mind pedig a biztosított számára egyértelmű legyen, hogy az adott esetben kit kell foglalkoztatónak tekinteni.

Az együttműködési megállapodás "elszámolása" Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét abban, hogy az együttműködési megállapodás alapján foglalkoztatott szakközépiskolai tanuló után hogyan lehet a '08-as bevallásban elszámolni a törvény által biztosított költségeket. (A bevallásban ugyanis a tanulószerződéssel foglalkoztatott diák után teljes egészében el lehet számolni a költségeket, de az együttműködési megállapodás alapján csak a kötelezettség mértékéig engedi a program. Ez így helyes? Hogyan kapják meg ezek a cégek az őket megillető juttatást? Köszönettel: Stigrád Andrásné Haladó Bt.

Tanulószerződés támogatásának elszámolhatósága Kérdés

Tisztelt Szakértő! Mikrovállalkozásként, kiegészítő tevékenység keretében tanulószerződéssel foglalkoztatunk tanulókat. Az utánuk kapott szakképzési hozzájáruláson jóváírható támogatásnak van-e felső korlátja a nettó árbevétel függvényében? (Legalább a támogatási összeg 400 százalékának kell lennie az árbevételnek?) Köszönettel.

Tanulószerződés Kérdés

Átalányadózó egyéni vállakozó tanulószerződést kötne első képzésben résztvevő diákkal, gyakorlati képzésre. Milyen fizetési, járulékfizetési és bevallási kötelezettségei keletkeznek az egyéni vállakozónak?

Tanuló támogatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cég szeretne ösztöndíjat vagy támogatást adni érettségi utáni 2 éves tanfolyamra járó tanulóknak (akikkel tanulószerződést nem köthet), hogy az iskola elvégzése után nála dolgozzanak. Milyen feltételekkel, jogcímen, illetve adóteherrel teheti ezt meg? Válaszát előre is köszönöm!

Levelező tagozat Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy levelező tagozaton tanuló egyetemistával köthető-e hallgatói munkaszerződés Nftv. 44. § (1) a) alapján? A felsőoktatási intézménnyel kötnénk együttműködési keretmegállapodást, ami alapján a szükséges gyakorlati képzést a mi cégünknél végezné el a diák. Diákigazolvánnyal nem rendelkezik, mert nem kért (gondolom nem akarta igénybe venni az ezzel járó kedvezményt). Mivel nem nappali képzésben vesz részt, nem jár részére egészségbiztosítás, ez nem okoz problémát a hallgatói munkaviszony létesítésénél? Mivel ez a szakmai gyakorlat a képzéshez kapcsolódik a hallgatói munkaszerződés alapján fizetett összeg (16 650 forint/hét) adó- és járulékmentes lehet az ő esetében is? Válaszát előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlan szerzésének időpontja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink