128 találat a(z) reklám cimkére
A csekély mértékű reklámbevételt is be kell jelenteni
Cikk
Százmillió forint alatti reklámbevételnél továbbra sem kell reklámadót fizetni, az adóhatóság honlapján megjelent nyomtatványt azonban ki kell tölteni, és május végéig benyújtani, különben az adózó akár el is veszítheti adómentességét – hívja fel a figyelmet a Mazars könyvvizsgáló és adótanácsadó cég.
Jogsértő reklám miatt megbírságolta a Telenort a GVH
Cikk
Jogsértőnek ítélte Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a Telenor Magyarország Zrt. (Telenor) összehasonlító reklámját, ezért 78 millió forintos bírságot szabott ki a vállalatra – közölte a GVH.
Egyre többször ismétlik a reklámokat a csatornák
Cikk
Folytatódik a korábban megfigyelt tendencia, miszerint egyre kevesebb reklámot, egyre többször ismételnek a csatornák – derül ki a médiatanács 2017 második félévében közzétett, új reklámszpotokról szóló vizsgálatából.
Ezeket a hirdetéseket kitiltja oldalairól a Facebook
Cikk
Megtiltja a kriptovaluta-hirdetéseket közösségi oldalain – jelentette be kedden a Facebook, új stratégiáját ismertetve.
54 millió forint bírságot szabtak ki jogsértő reklám miatt
Cikk
A Gazdasági Versenyhivatal a Milumil termékek jogsértő reklámozása miatt a Numil Hungary Tápszerkereskedelmi Kft.-re 54 millió forint, a Házi Gyermekorvosok Országos Érdekvédelmi Egyesületére pedig 500 ezer forint bírságot szabott ki – közölte a GVH az MTI-vel.
Üzletpolitikai célból adott reklámcélú ajándék
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Következő kérdéssel kapcsolatban kérném állásfoglalását. Egyik ügyfelem mélygarázst üzemeltet. Decemberben kettő napig – üzletpolitikai célból – egy 3500 forint értékű, a cég logóját tartalmazó logikai játékot kapott mindenki, aki a garázs szolgáltatását igénybe vette. Ezt az ajándékot a garázsból való távozáskor, fizetés után adták oda a vendégeknek a cég dolgozói. Kérdésem az lenne, hogy a néhány nappal előre, a garázs több falán kihelyezett tájékoztató nyilvános meghirdetésnek minősül-e? Ezek alapján alkalmazhatjuk-e az szja-törvény 1. melléklet 8.14/a szakaszát, mely adómentesnek minősíti az ilyen jellegű, magánszemélyeknek juttatott reklámcélú ajándékot? Várom mielőbbi szíves válaszát. Tisztelettel és köszönettel: Havasi Györgyi
Céges naptár adózása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk készíttetett 200 darab tervező naptárt termékismertetőkkel, saját reklámmal, melyet néhány kiválasztott partnerünknek kívánunk TNT-vel (külön-külön csomagolva) eljuttatni még ebben az évben. Kérdésünk, hogy milyen adózási előírások vonatkoznak a naptár elkészíttetésére, csomagolására és kiszállíttatására? Válaszukat előre is köszönjük. Valasek László
Olyat reklámoztak, amit amúgy is kötelezettségük garantálni – tízmilliókat kell fizetniük
Cikk
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) döntése szerint az Autocentrum AAA AUTO Kft. (AAA) tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytatott, hiszen úgy jelenítette meg a fogyasztók törvényes jogait reklámjaiban, mintha azok az AAA ajánlatának sajátosságai lennének. A GVH a jogsértésért mintegy 30 millió forint bírságot szabott ki az AAA-ra, és megtiltotta a jogsértő magatartás folytatását. A GVH határozatában egyetemleges felelősként nevesítette a cég anyavállalatát, az AAA Auto International a.s.-t.
Jogsértő Black Friday reklám miatt bírságolt a GVH
Cikk
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) döntése szerint az Extreme Digital Zrt. (Extreme Digital) tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytatott 2015-ös Black Friday kampányában. A jogsértésért 20 millió forint bírságot szabott ki a GVH.
Jogsértő gyógyszerreklám miatt bírságolt a GVH
Cikk
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) megállapította, hogy a SANDOZ Hungária Kereskedelmi Kft. (SANDOZ) jogsértően reklámozta ACC elnevezésű, vény nélkül kapható gyógyszereit, mert nem az alkalmazási előírás alapján, hanem azon túlterjeszkedve mutatta be a termékeket. A reklámok gyorsaságot ígértek a gyógyszer teljes hatásmechanizmusára vonatozóan, miközben az alkalmazási előírás alapján a gyorsaság kizárólag a felszívódásra vonatkozott. A jogsértésért 105 millió forint bírságot szabott ki a GVH.
Jogsértően reklámozták, hogy fiatalít és ránctalanít a termékük
Cikk
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) döntése szerint tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytatott a HOLLANDIMPEX Kereskedelmi és Szolgáltató Kft., valamint az AMERICAN LEISURE INTERNATIONAL Kft., mert mindkét vállalkozás fiatalító és ránctalanító hatással reklámozta a „Collatan” és a „Twist” szoláriumcsöveket, de nem tudták igazolni ilyen tartalmú állításaikat.
Munkahelyteremtő reklám
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk molinókon, hirdetőtáblákon, multiplakátokon tesz közzé hirdetés azt reklámozva, hogy dolgozz a cégnél, "dolgozz nálunk". Ezek mind álláshirdetések, melyen feltüntetjük, hogy milyen munkakörben keresünk dolgozót, illetve mely telefonszámon, email-címen jelentkezhetnek. Nem terméket, illetve szolgáltatást reklámoz, hanem a cél a munkahelyen felmerülő hiányzó létszám betöltése, tehát kizárólag dolgozói toborzás. Ez esetben felmerül-e reklámadó-kötelesség? Köszönöm a válaszukat előre is! Üdv: Zsuzsa
Hajó számviteli elszámolhatósága
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdést tettem fel (melyre válasz érkezett) az alábbiak szerint hajó áfájának levonása és a hajó számviteli elszámolhatósága tekintetében: http://adozona.hu/kerdesek/2017_9_7_hajo_beszerzese_tdi Megköszönve eddigi válaszát, még további kérdésem merült fel ezzel a tárggyal kapcsolatban: Miképpen válik igazolhatóvá az, hogy a hajót valóban rekrációs célra (esetleg reklámcélra) használják? Továbbá a dolgozók részére miképpen kerül megállapításra ez az érték, mely abban fejeződik ki, hogy a nyári időszakban ingyen és ellenszolgáltatás nélkül használhatják a hajót? Mert - ha jól értettem a válaszát - akkor a dolgozók ezzel a juttatással béren kívüli juttatást kapnak, melynek közterheivel együtt szerepelnie kell a számfejtésben. Ha ellenszolgáltatás nélkül kapják ezt a juttatást, akkor hogyan állapíthatom meg, hogy milyen összeg után keletkezik adófizetési kötelezettségük, vagyis milyen összegben kaptak rekreációs szolgáltatást a cégtől? Válaszát újfent köszönöm!
Reklámadó pontosítása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdést tettem fel (és erre válasz érkezett) az alábbiak szerint: http://adozona.hu/kerdesek/2017_9_7_reklamado_kpf#utm_source=dailypost&utm_medium=email&utm_campaign=notice Még annak a pontosítását várnám a szakértőtől, hogy ezek szerint a kérdésemben kifejezetten kérdezett reklámhirdetés rallyversenyeken tehát nem esik különleges kitétel alá a reklámtörvényben? Azért írtam így a kérdésemet, mert – én legalábbis – úgy tudtam, hogy ez egy kivétel a törvényben. Válaszát köszönöm.
Összehasonlító reklám? Csak ezekkel a megkötésekkel alkalmazható
Cikk
A gyártók gyakran reklámozzák terméküket oly módon, hogy nem csupán az adott áru előnyös tulajdonságait hangsúlyozzák, hanem összehasonítják más, hasonló termékekkel.