26 találat a(z) pénzbeli ellátás cimkére

Táppénzalap meghatározása Kérdés

A 180 napi pénzbeli ellátás számításánál figyelembe vehető számítási időszakban bevallott jövedelem megállapításánál tört hónapra kell meghatározni a jövedelmet, akkor az ott kifizetett jutalmat is figyelembe kell venni? Például december hónapban volt alapbére a dolgozónak 149 000 forint, jutalom 60 000 forint. 20 naptári napi jövedelmet kell megállapítani a 180 naphoz. 149 000 + 60 000 = 209 000/31 = 6741,94 × 20 = 134 839, vagy 149 000/31 = 4806,45 × 20 = 96 129 forint. A többi hónap az teljes hónap volt.

Többes jogviszony esetén járó pénzbeli ellátások – példákkal Cikk

Gyermekvállalásnál a jövőbeni pénzbeli ellátásokat jelentősen befolyásolhatja, hogy jogviszonyunk mikor keletkezett a szüléshez képest, illetve, hogy egyes vagy többes jogviszonyunk van-e. Az alábbiakban példákkal mutatunk be néhány érdekes verziót a többes jogviszony után várható ellátásokra.

Ellátások több gyermek esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Három gyermek esetén, amikor az egyik gyermek után csed, másik után gyed, a harmadik után gyes járna, akkor mindhárom gyermek után megkapja az anya a különböző pénzbeli ellátást, vagy csak egyfajta ellátásban részesülhet? Válaszát nagyon köszönöm!

Családtámogatási és pénzbeli ellátások ikrek születése után Cikk

Azt ma már többnyire tudni lehet, hogy az egymást követően születő testvérek után külön-külön is jogosult a szülő a családtámogatási és egészségbiztosítási pénzbeli ellátások igénybevételére – amennyiben a feltételeknek is megfelel. De mi a helyzet, ha egyszerre érkezik több gyermek a családba? Írásunkban az ikrek után járó különböző ellátásokat vesszük sorra.

Bővül a biztosítottaknak járó pénzbeli ellátások köre Cikk

2018. november 20-án, T/3623. számon nyújtották be a Parlamenthez az egyes szociális, gyermekvédelmi tárgyú, valamint egyéb kapcsolódó törvények módosításáról szóló törvényjavaslatot, amely rendelkezik többek között az úgynevezett örökbefogadói díjról, amely 2020. január 1-jétől kerülne bevezetésre. Az alábbiakban tájékoztatást adunk arról, hogy a törvénytervezet elfogadása esetén kik lennének jogosultak az örökbefogadói díjra, és milyen időtartamban nyújtható ez az ellátás.

Ezek a beteg gyermek után járó pénzbeli ellátások Cikk

A gyermekek betegsége kapcsán nyújtható ellátások két csoportba sorolhatók. Az egyik csoportba a természetben nyújtott ellátások, míg a másikba a pénzbeli ellátások tartoznak. Az alábbi cikkben a gyermekek betegsége esetén adható pénzbeli ellátásokról – azaz az ápolási díjról, a gyermekápolási táppénzről, a magasabb összegű családi pótlékról és a gyermekgondozást segítő ellátásról – adunk tájékoztatást.

Pénzbeli ellátások: júliustól csak elektronikusan igényelhetik a foglalkoztatók Cikk

Korábbi tervek szerint a kifizetőhellyel nem rendelkező foglalkoztatók már idén január 1-jétől csak elektronikus úton igényelhettek volna pénzbeli ellátásokat, ez a határidő kitolódott 2017. második felére, azaz 2017. július 1-jére. Alábbi cikkünkben a kifizetőhellyel nem rendelkező foglalkoztatók elektronikus ügyintézéséhez szükséges tennivalókat ismertetjük, kitérve arra, hogy a nyomtatványokat melyik kormányhivatalhoz kell benyújtani.

Pénzbeli ellátás igénylése ikergyermekek esetén Kérdés

Tisztelt Szakértők! Az egyik ügyfelünknek ikergyermekei fognak majd születni, és azt találták ki, hogy az egyik szülő az egyik gyerkőccel menne csedre, gyedre, a másik szülő pedig a másikkal. Nyilván azért, hogy ne kelljen járulékot fizetni és kapjanak mindketten ellátást. Hirtelen nem tudtam nekik erre mit mondani, de valahogyan alá kell tudjam támasztani a válaszomat. Ebben szeretném a segítségüket kérni! Köszönettel: Krcsik Eszter

Új pénzbeli ellátás bevezetését tervezi a kormány Cikk

Biztosítási jogviszonyon alapuló örökbefogadói díj bevezetését tervezi a kormány. Ismertetjük, hogy a jogszabálytervezet elfogadása esetén kik lennének jogosultak az új pénzbeli ellátásra.

Rosszul kifizetett pénzbeli ellátás visszakövetelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy munkáltató, aki kifizetőhely is egyben (a számfejtéseket külsős céggel végezteti), rosszul állapította meg a tgyás naptári napi összegét a 2015. május 1-jétől kezdődő ellátásra. A munkáltató ezt október végén vette észre, amikor is állítása szerint az OEP-től is értesült a tévedéséről, és ezt jelezte a munkavállalónak telefonon. Közölte, hogy közel 150 000 forintot kellene visszafizetni, és küld postán egy határozatot, de, ha a munkavállaló elfogadja, akkor 50 000 forintot állna a munkáltató, a többit fizesse vissza a munkavállaló. Kérdésem, hogy utólag jogosan követeli-e vissza a munkáltató a tévesen kifizetett ellátást? Ha igen, azt hány napra visszamenőleg, és mikortól követelheti? Jogos-e a megosztási arány? Egyáltalán mit tud tenni ilyen esetben a munkavállaló, akinek tudomása sem volt a tévedésről? Köszönöm a válaszát.

Táppénzügyek: apró gesztus a foglalkozatóknak, fricska a dolgozóknak Cikk

Kinek és mennyi időre jár táppénz? Mi után kell járulékot fizetni avagy hogyan változtak a szabályok az elmúlt időszakban? Széles Imre, az Adózóna tb-szakértője összefoglalta a legfontosabb tudnivalókat.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink