201 találat a(z) osztalékfizetés cimkére

Osztalék ügyvezetői nyilatkozat 2014. évben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az új Ptk. életbe lépésével 2014. 03. 15-e után kell-e ügyvezetői nyilatkozatot küldeni a cégbíróságnak a 2013. évi beszámolóban jóváhagyott osztalék kifizetéséről? A jóváhagyás tényéről vagy az esetleg több hónappal későbbi kifizetésre vonatkozóan kellett megtenni a fizetőképességi nyilatkozatot 2014.03.15-e előtt? Válaszát előre is köszönve, tisztelettel: Reményiné

Ügyvédi iroda tagjának járulékfizetési kötelezettsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Jelenleg gyesen lévő személy egyszemélyes ügyvédi irodát szeretne alapítani. Napi 4, maximum 6 órát fog dolgozni. Kérdésem az lenne, hogyan alakul a járulékfizetési kötelezettsége ilyen feltételek esetén? Adózási szempontból mi a legoptimálisabb a tagi kivét és az osztalék megoszlásának vonatkozásában? Várom válaszát! Üdvözlettel.

Nincs pénz osztalékra? Fizesse természetben! Vagy mégsem? Cikk

A számviteli törvény – már 2013. évre is alkalmazható – módosítása szerint a természetben (így például tárgyi eszköz átadásával) kifizetett osztalék számviteli elszámolására az értékesítés szabályait kell alkalmazni. Az alábbiakban e lehetőség előnyeit, hátrányait vesszük górcső alá.

Osztalék kifizetése Kérdés

2010. július 1-je óta működik kétfős kft.-nk, melyben tulajdonosok vagyunk, s munkával is résztveszünk a vállalkozásban. Szeretnénk a 2010-2011-2012-2013. évekre a nyereség utáni osztalékot/nyereségtartalékot kivenni 2014-ben (vagy még 2013-ban kellene?). Kérdésem az, hogy minden évre ugyanaz-e az osztalékfelosztás után fizetendő eho és szja összege, vagy az azévi jogszabálynak megfelelően kell az osztalékot /nyereségtartalék-kivétet leadózni? (Tudomásom szerint a 2010. és 2011. évben magasabb volt a nyereség/osztalék utáni fizetendő szja.) További kérdésem: a 2013. évi mérlegben kell közölni a nyereségek felosztását a mérlegbeszámolóban? Azt például 2014-ben bármikor kivehetjük, s akkor adózzuk le (következő hónap 12-ig?) Köszönettel várom válaszukat.

Tagnak nyújtott kölcsön elengedése, előző évek eredménytartaléka terhére fizetett osztalék Kérdés

Tisztelt Szerkesztő! Két kérdésem van. Az egyik: a tagnak nyújtott kölcsön elengedése miatt a tagnak kell-e fizetnie, mint magánembernek adót, járulékot. A kft.-nek nem kell, ezt jól tudom? A másik kérdés: a kft. nyereséges, de nem a tárgyévben képződött nyeresége után szeretne osztalékot fizetni, hanem az előző évek nyeresége alapján az eredménytartalék terhére. Ezt megteheti-e egy kft.? A veszteséges kft. szintén az előző évek nyereségéből (eredménytartalékból) kíván osztalékot fizetni, megteheti-e? Válaszát köszönöm.

Osztalékelőleg Kérdés

Kft. osztalékelőlegről döntött a tulajdoni hányadok arányában (4 tulajdonos van egyforma 25 százalékos tulajdoni hányaddal). Közbenső mérleg adatai szerint megfelel a feltételeknek. Az osztalék kifizetését csak az egyik tulajdonos részére akarják teljesíteni, a többi három tulajdonos nem kéri a kifizetést. Az ügyvéd ezt nem ellenzi, szerinte csak a döntést kell minden tulajdonost érintően meghozni, a kifizetésnek nem kell minden tulajdonos részére megtörténnie. Kérném szíves állásfoglalásukat, helyes-e ez az eljárás, és valóban mindez szabályosan végrehajtható?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Iparűzési adó, sávváltás

Szipszer Tamás

adószakértő

Ipa váltás/előlegek

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 május
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Együttműködő partnereink