426 találat a(z) munkaidő cimkére
Alkalmi munkavállaló munkaideje Kérdés
A T1042E nyomtatványon bejelentett alkalmi munkavállaló munkaideje lehet-e napi 2, vagy 4 órás időtartamú, vagy csak a napi 8 óra alkalmazható? Rész-munkaidő esetén arányosítható a kifizetendő (4.280,-Ft 85%-a) 3.638,-Ft ?Köszönettel.
Változott a kötetlen munkaidő-beosztásra vonatkozó szabály Cikk
Mikor kötött és mikor kötetlen a munkarend? Mekkora mozgástere van a dolgozónak?
Napi munkaidő és nyugdíj Kérdés
Tisztelt Szakértő!Ha csak négy órára vagyok bejelentve, de az ilyen munkarend mellett is a minimálbér többszöröse a jövedelmem, és ez után fizetek járulékot, akkor is csak fel nyugdíj jogosultsági idő illet meg?Milyen hátrányok érnek - felsorolva az összes lehetséges hátrányt - a 4 órás napi foglalkoztatásnál.Válaszát előre is köszönöm.
Napi munkaidő Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkáltatónál a munkarend: kedd,szerda,csütörtökön 7,00-16,50-ig, pénteken 7,00-17,50-ig, szombaton 7,00-13,00-ig tart. A heti pihenőnapok vasárnap és hétfő, tehát nem általános munkarend érvényesül ezért szerintem indokolt a munkaidőkeret alkalmazása. A munkaszerződésben napi 8 órára megállapított havi alapbéren felül minden hónapban kifizetésre kerül kb.18-20 óra túlóra is a napi 8,20 órán felüli munkavégzésre.Helyes-e a fenti eljárás. Amennyiben nem, mi a módja annak, hogy a fenti munkarend és a havi túlórák kifizetése is törvénynek megfelelő legyen. A Mt.46.§ .tájékoztatásban a napi munkaidő mennyi lesz? Előre is köszönöm mielőbbi válaszát.
Hosszabb napi és heti munkaidő: új szabályok a Munka Törvénykönyvében Cikk
A napi 8 óránál és a heti 48 óránál hosszabb,beosztás szerinti munkaidőre vonatkozó eredeti szabályok a munkáltató egyoldalú döntéséhez kötötték, hogy készenléti jellegű munkakörben foglalkoztatott munkavállalókat napi 24, illetve heti 72 órára osszanak be. Mi változott még?
Lényeges változások a munkaszerződéseknél Cikk
A július elsején hatályba lépett új Munka törvénykönyv (Mt) egyes rendelkezései visszamenőleges hatályúak, két új alapelvet a július 1-jét megelőzően keletkezett igényeknél is alkalmazni kell. Több, jelentős változás is érinti a munkaszerződések létrehozását és tartalmát. összefoglaltuk.
Munkaviszony, mint az önrendelkezési jog korlátozása Cikk
Az új Munka törvénykönyve 2012. július 1-jétől a munkavállaló magánéletének szabályozására tesz kísérletet, amikor elvárja, hogy az alkalmazottak a munkaidőn kívül is olyan magatartást tanúsítsanak, amely nem sérti a munkáltató jogos gazdasági érdekeit.
Munkaidő-keret: hogyan oszthatja be az időt a munkaadó? Válasz
Munkaügyi bírság: mikor nem lehet megúszni és mikor lehet mentesülni alóla? Cikk
Az úgynevezett „munkaügyi salátatörvény” minden korábbinál jelentősebben érinti a munkaügyi ellenőrzések bírságolási és egyéb szankcionálási gyakorlatát, különös tekintettel a kkv-szektor foglalkoztatóira. Mikor mentesülnek a cégek a munkaügyi bírság alól?
Munka törvénykönyve: a csapás egymillió munkavállalót érinthet Cikk
Kivégezheti a kormány a szakszervezeteket az új Munka törvénykönyvével: a tervezet gyakorlatilag az összes olyan jogosítványukat elveszi, amelyek működésüket és tagjaik érdekképviseletét lehetővé tették.
Írásbeli bizonyítékok segíthetik a pihenőidő nélkül foglalkoztatott sofőrt Cikk
Mit tehet az a tehergépkocsi vezető, aki nem kapja meg az előírt pihenőidőt, s előírt munkaidejének többszörösét kell ledolgoznia? Olvasónk kérdésére az Adózóna munkajogásza, Horváth Linda válaszol.
Gyes munka mellett: ki, mikor jogosult? Cikk
Munka mellett ki jogosult gyesre és milyen formában? Olvasói kérdésre Széles Imre, az Adózóna tb-szakértője válaszol.
Ne fogadjuk el a végkielégítést, ha több járna Cikk
Gyesen lévő dolgozót két hónapnyi végkielégítéssel szeretne elküldeni a munkáltatója. Kénytelen-e munkavállaló elfogadni a főnöke ajánlatát? Levonható-e a pihenőidő a munkabérből? Olvasóink kérdéseire Viszló László, a hvg.hu és az Adózóna közös munkajogi szakértője válaszol.
Végkielégítés, bérgarancia-alap és egészségügyi ellátás részmunkaidőben Cikk
Milyen esélyei vannak a végkielégítésre a munkavállalónak, ha csődbe megy a cég? Mi a különbség a 4, illetve a 8 órás munkaviszony között? Olvasóink kérdéseire Viszló László, az Adózóna és a hvg.hu munkajogi szakértője válaszol.
Közszféra: ki dolgozhatna részmunkaidőben? Cikk
A közszférában dolgozók egyoldalú döntéssel választhatják a részmunkaidős foglalkoztatás lehetőségét, ha a gyermekgondozási ellátás igénybevétele után gyermekük hároméves kora előtt visszatérnek korábbi munkahelyükre - erre ad lehetőséget az egyes munkaügyi tárgyú törvények módosításáról szóló, a parlamentnek újonnan benyújtott törvényjavaslat.