290 találat a(z) munkába járás cimkére
Így igazolható a munkába járás kijárási tilalom alatt
Cikk
Szerdától kijárási tilalom van érvényben, amely alól csak bizonyos esetek adnak kivételt. Ezen esetek egy része pedig igazoláshoz kötött. Olvasónk azt szerette volna megtudni, miképp igazolhatja, hogy munkaügyben van úton, amikor nem munkaviszonyban dolgozik. A kérdésre dr. Kéri Ádám ügyvéd válaszolt.
Teherautó használata munkába járásra
Kérdés
Bérlettérítés
Kérdés
Munkába járás
Kérdés
Munkába járás és hazautazás költségtérítése
Kérdés
Munkába járás biciklivel: kilométerpénzzel és adókedvezménnyel ösztönöznék
Cikk
Adómentes fix kilométerdíj, illetve vállalati kerékpártámogatás bevezetését szorgalmazza a Magyar Kerékpárosklub az Aktív Magyarország kormánybiztosság támogatásával, a KPMG és a Mobilissimus közreműködésével készített tanulmánya nyomán.
Hazautazás telekocsival
Kérdés
Köztisztviselőként sajnos 45 napja betegállományban vagyok
Kérdés
Új, ideiglenes kerékpársávok segítik a bringásokat Budapesten
Cikk
A Bartók Béla út után a Tétényi úton is elkezdődött az ideiglenes kerékpársávok kialakítása – közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) szerdán. A fővárosi önkormányzat korábban döntött ilyen kerékpársávok kialakításáról, hogy így segítse a koronavírus-járvány idején a munkába járást és a biztonságos közlekedést.
Költségtérítés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyesületünk tisztségviselője lakóhelyéről havonta több alkalommal saját gépkocsijával utazik székhelyünkre. Kérem, szíveskedjék tájékoztatni, ha szeretnénk az üzemanyag költségét és a 15Ft/km normát téríteni, milyen lehetőségünk van, és ezeknél hogyan alakulnak az egyéni és kifizetői terhek! Előre is köszönöm válaszát.
Hazautazás költségei: mit térít a munkáltató?
Cikk
A munkavállalók annak érdekében, hogy munkát találjanak, gyakran kénytelenek elhagyni lakhelyük közigazgatási határait. A munkába járásnak azonban vannak költségei, nem beszélve a hazautazásról. Cikkünk igyekszik tisztázni a fogalmakat, illetve azt, hogy a munkáltató milyen mértékben köteles téríteni az utazással kapcsolatban felmerülő költségeket.
Munkába járás nem saját autóval
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Pest megyei lakhelyről ingázna a munkavállaló budapesti munkahelyére, viszont nem saját tulajdonú gépjárművel. Adhat ebben az esetben a munkáltató kilométerenként 15 forintos, adómentes munkába járási támogatást a munkavállalónak? Előre is köszönöm segítségét.
Dolgozói munkába járás térítése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Dolgozóink távolsági (nem helyi járat) busszal járnak be dolgozni, a havi bérletről minden hónapban a cégünk nevére, címére kérnek készpénzfizetési számlát. Kérdéseink a témában: 1. Milyen mértékben téríthető a munkába járás adómentesen a jelenlegi szabályozás szerint? 2. A pénztári kifizetésnél kinek a nevére történjen a kifizetés? Dolgozó, vagy könyveljük a számlát direktben a buszos céggel? 3. Hol van megfelelő helye ennek a számla könyvelésben? Melyik főkönyvi számon? 4. Milyen dokumentáció szükséges ezen tranzakció (dolgozónak történő kifizetés) helyes lebonyolításához? Mind a pénztár mellé, mind a dolgozóval szemben? Köszönettel várjuk válaszát.
Munkába járás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkavállaló saját gépkocsival jár a munkahelyére. Munkaidőbeosztása miatt tömegközlekedéssel nem tudja megoldani a bejárást. A munkáltató nem a kilométerenkénti 9 vagy a 15 forintos költségtérítéssel, hanem a gépkocsi kilométerenként 8 literes fogyasztásával kívánja elszámolni a költséget. Kérdésem, hogy milyen módon számolhatom ezt el? Milyen költség, illetve adó terheli a munkáltatót és a munkavállalót? Milyen nyomtatványt kell vezetni? Köszönöm. .
Saját tulajdonú személygépkocsi költségtérítése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft.-ben az ügyvezető tulajdonos saját gépkocsiját használja céges ügyek intézésére és a napi munkába járásra. A napi munkába járására tekintettel megilleti-e az ügyvezetőt a 15 Ft /km adómentes munkába járási költségtérítés, ha nem munkaviszonyban látja el az ügyvezetést, hanem tagi jogviszonya alapján biztosított a cégben? A munkába járással kapcsolatban kaphat az ügyvezető költségtérítést? Mindenhol munkavállalót említenek a munkába járás költségtérítésével kapcsolatban. Céges ügyek intézése céljából megy megbeszélésre, bankba, napi szinten intézi a céges ügyeket. Ha rendszeresen használja saját személygépkocsiját céges ügyek intézésére, akkor a Nav információs füzetből azt olvastam ki, hogy nem kiküldetési rendelvény, hanem útnyilvántartás vezetése alapján számolható el költség ( rendszeres használat miatt). Amennyiben írja az útnyilvántartást az ügyvezető, és a hivatali, céges ügyekben megtett km alapján a Nav által közzétett üzemanyagárral számított költségét téríti meg a cég + 15 Ft /km normaköltséget. Ebben az esetben van -e cégautó adó fizetési kötelezettsége a cégnek vagy a magánszemélynek?