120 találat a(z) megtakarítás cimkére
Kamatadó és eho-mentesség megtakarításokra Cikk
Hoögyan számoljuk adómentességet a hosszú távú megtakarításoknál? Olvasói kérdésre Surányi Imréné, az Adózóna szakértője válaszol.
Párnaciha vagy bankbetét? – avagy a megtakarítások, befektetések védőhálója Szakértői Kommentár
Kell-e aggódnunk a megtakarított pénzünk biztonságáért? – kérdezik sokan (már akinek van miért aggódnia). A bankvilágot kárhoztató hangulatban nem csoda, hogy vannak, akik a különféle betétekbe, befektetésekbe elhelyezett, többnyire érdemleges kamatot, nyereséget már alig hozó biztonsági tartalékaik menekítését fontolgatják a titkos házi kasszákba. Mit mondanak a jogszabályok?
Hogyan alakítható át a nyugdíj-előtakarékossági befektetés tartós befektetéssé? Szakértői Kommentár
Mielőtt a tartós befektetésből származó jövedelemre vonatkozó kedvezményes adózás hatályba lépett, a tartós megtakarítások ösztönzésére már érvényben volt a nyugdíj-előtakarékossági konstrukció. Ennek lényege, hogy a hozzáfűzött kedvezmények csak a nyugdíjas kor elérésével válnak véglegessé, sőt kemény szankciókkal jár, ha valaki korábban veszi fel az ilyen megtakarítását. Amióta azonban lehetőség van tartós befektetési szerződések kötésére, arra is van mód, hogy a nyugdíj-előtakarékossági számlával rendelkezők e megtakarításukat tartós befektetéssé alakítsák, és ezzel már három, illetve öt év után elnyerjék a kedvezményeket.
Mi a következménye a tartós befektetés megszűnésének? Szakértői Kommentár
A tartós befektetésből származó jövedelem a személyi jövedelemadóról szóló törvény szerint egy megkülönböztetett, tartósan lekötött megtakarításból származó jövedelemfajta, amely után meghatározott feltételek teljesülése ötévi lekötés után nincs adó, háromévi lekötés után 10 százalék az adó. De mi mit kell tudni az olyan esetekről, amikor a valaki kénytelen a megtakarítását felhasználni még azelőtt, mielőtt megilletné az adómentesség? Mi a teendő, ha valaki folytatná a tartós lekötést?
Kevés magyar készül a nyugdíjas évekre Cikk
A 35 éven felüli aktív alkalmazottak 20 százaléka foglalkozik azzal, hogy miből él meg nyugdíjas korában, míg 59 százalékuk nem szentel komolyabban figyelmet arra, hogy felkészüljön nyugdíjas éveire - derül ki az Aegon Magyarország megbízásából a BellResearch által készített felmérésből, amelynek megállapításait a biztosító közölte.
Rezsire költjük, amit az adóváltozásokkal nyerünk Cikk
A magyar háztartások csupán 17,5 százaléka képes megtakarítani, emiatt nehezen tudják kivédeni a negatív külső körülményeket, mint például a mostani frankerősödést - áll a Raiffeisen Bank és a GFK közös felmérésében.
Reálhozamok kifizetése: ki az, aki a legnagyobb hasznot húzza ebből? Cikk
Érzékelhető elmozdulás figyelhető meg a magyarok öngondoskodási attitűdjében – állapítja meg friss körképében az Union Biztosító. A személyijövedelemadó-változásnak, valamint a magán-nyugdíjpénztári rendszer átalakulásának köszönhetően a lakosság körében ismét „divatba jöttek” a hosszú távú megtakarítások. További impulzust adhat a folyamatnak a magánnyugdíj-pénztári reálhozam következő hónapokban várható kifizetése. A tendencia egyik fő haszonélvezője a megtakarítási célú életbiztosítás lehet.
Nem lesz elég a nyugdíj a megélhetésre Cikk
A Generali Biztosító által végzett vizsgálat szerint a megkérdezettek 62 százaléka gondolta úgy, hogy a nyugdíja nem lesz elegendő a kívánt színvonalú életvitelre, és csak 5 százalékuk vélte azt, hogy megfelelően tud megélni a nyugdíjából.
Magánnyugdíjpénztári mizéria: Ausztriába viszik a pénzt a magyarok Cikk
Bizalomvesztéssel magyarázzák sokan, hogy legális megtakarításukat osztrák banknál nyitott számlára helyezik, vállalva a betétkivitel nem elhanyagolható költségét, írja a HVG.
Sérülhet a tagok érdeke a magánnyugdíjpénztárak átalakulásakor Cikk
Több olyan eleme van a jelenlegi magánnyugdíjpénztári rendszernek – ilyen a felhalmozási időszak során összegyűjtött megtakarítás egyösszegű felvételének lehetősége vagy az örökölhetőség is –, amelyek megszüntetése alapjaiban sértené a tagság érdekeit, ezért a rendszer tervezett átalakítása több szempontból is aggályos lehet.
Munkaszerződést kell kötni alkalmi munkavállalókkal is Cikk
Januártól az egyszerűsített foglalkoztatás keretébe tartozó munkaviszony létesítéséhez úgynevezett blanketta-munkaszerződést kell kötni; ez lép az alkalmi munkavállalói (AM) könyve helyébe.
Korlátozzák a magánnyugdíjpénztári megtakarításokat: ki jár rosszul? Cikk
Kedvezőtlenül érinti a magánnyugdíjpénztárak tagjainak befektetéseit az a változás, mely szerint a magánnyugdíjpénztárak a különböző portfólióknak csak egy megadott részét tarthatják külföldi részvényekben és állampapírokban - nehezményezik a magánnyugdíjpénztárak. .
Cafeteria: tippek szabályzatíráshoz és tipikus hibák Cikk
A Cafeteria típusú juttatási rendszer folyamatos "karbantartást" igényel, hiszen a juttatástípusonként eltérő adó- és köztehervonzatok folyamatosan változnak. Ezért lényeges és fontos, hogy a szabályzatot az adózás szempontjából minden évben felülvizsgálnia a munkáltatónak. Hogyan lássunk neki és milyen hibákat ne kövessünk el?
Kevés megtakarítás és pesszimista nyugdíjas évek Cikk
A magyarok megtakarítási hajlandósága igen alacsony, a lakosság nagy része pesszimistán gondol nyugdíjas éveire és a megtakarításokra alkalmas pénzügyi termékek ismerete is nagyon hiányos. Ezen lehet változtatni
Havi 62 ezer forinttal több lehet a nyugdíjunk Cikk
Nagyságrendekkel magasabb a nyugdíjcélú megtakarítási hajlandóság a negyven felettiek körében, az önkéntes nyugdíjpénztári tagságot vizsgálva több mint négyszer nagyobb ennek a korcsoportnak az aránya a huszonévesekhez képest