120 találat a(z) megtakarítás cimkére

Így is növelhető évente százezrekkel a nyugdíjas korra szánt megtakarítás Cikk

Aki nyugdíjbiztosítási szerződést köt saját maga, hozzátartozója, vagy akár az élettársa, barátja javára, a biztosított személy majdani nyugdíját nem csak a biztosítóhoz befizetett összeggel, hanem az adójából érvényesíthető kedvezmény összegével és mindezek hozamaival is növelheti, ha munkabér, megbízási díj, személyes közreműködési díj, vállalkozói kivét, bérbeadásból származó jövedelem, vagy egyéb, az összevont adóalapba tartozó jövedelem után személyi jövedelemadót fizet.

Pénzügyek: ki a tudatosabb, a nők vagy a férfiak? Cikk

A magyar nők sokkal tudatosabban bánnak a pénzzel, mint a férfiak, a nők több mint fele nem vásárolna tartós fogyasztási cikkeket hitelre – derül ki az Intrum Justitia európai fogyasztói fizetési jelentéséből.

6 százalék feletti reálhozam: ebbe érdemes volt tavaly pénzt fektetni Cikk

Átlagosan 6,31 százalékos reálhozamot értek el 2016-ban az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetségével (Pénztárszövetség) együttműködő önkéntes nyugdíjpénztárak, az együttes vagyonuk pedig éves összevetésben 9 százalékkal 1166 milliárd forintra nőtt. Az egy pénztártagra jutó átlagos vagyon tavaly december végén meghaladta az 1,1 millió forintot, ez 10 százalékos növekedés az egy évvel korábbihoz képest – közölte sajtótájékoztatóján Kravalik Gábor, a Pénztárszövetség elnöke.

Nyergesvontató üzemanyagnorma számítása Kérdés

Szállítással foglalkozó kft. nyergesvontató sofőrjének üzemanyagköltség-megtakarítást szeretne fizetni. Nyergesvontató esetében a 60/1992 kormányrendelet, illetve az autófelügyelet az irányadó. A nyergesvontató vontatmánya (hivatalos megnevezése félpótkocsi) pótkocsinak minősül-e, érvényesíthető-e a rendelet 2. mellékletében pótkocsi-vontatási pótlék, és ha igen, a vontatmánytonnát hogyan kell kiszámítani?

Lakásszövetkezet Fundamenta megtakarítása Kérdés

Tisztelt Adószakértő! A következő dologgal kapcsolatban kérném a segítségét. A lakásszövetkezet 4 éves megtakarítást kötött későbbi házfelújításra, ami 2015-ben lejárt, és amit a szövetkezet abban az évben fel is használt a felújításaira. A megtakarítást a szövetkezet a lakók, tulajdonosok befizetéseiből fizette. A lejáratkor az állam által nyújtott támogatást egyéb bevételre könyveltem, a megtakarítási számlán lévő összeget pedig a felújítás számlájának kiegyenlítésre fordítottam. A kérdésem az lenne, hogy helyesen jártam-e el így, vagy kellett volna még valami tételeket könyvelnem? Előre is köszönöm a segítségét.

Nyugdíjas kor: erre számít a magyarok kétharmada Cikk

A magyar lakosság 64 százaléka szerint nyugdíjas korában is dolgozni kényszerül majd, mindössze három százalékuk véli úgy, hogy biztosan meg fog tudni élni nyugdíjából – derül ki az OTP öngondoskodási index eredményeiből.

Spórolhatunk az interneten Cikk

Az internethasználat áfájának csökkentése 13-15 milliárdos megtakarítást jelent a polgároknak – közölte Deutsch Tamás, a Digitális Jólét Programért felelős miniszterelnöki biztos szombaton Budapesten, sajtótájékoztatón.

Nyugdíj: esélyek az időskori megélhetésre Cikk

Ki fizeti majd a nyugdíjunkat? – tette fel az Aegon Prémium Ügyfélklubban tartott előadásának címében Horváth Gyula, az Aegon Magyarország vezérigazgató-helyettese. Rögtön meg is válaszolta: hosszú távon nem tudja. Persze nem csak ő, senki nem tudja, ezért egyre nagyobb jelentősége lesz a nyugdíjcélú megtakarításoknak hazánkban is.

Ezért kiszolgáltatottak a magyar nyugdíjasok Cikk

Magyarországon a legtöbb 65 év feletti lakos szinte kizárólag az állami nyugdíjra bízza magát, és a lakosságnak mindössze 3 százaléka rendelkezik nyugdíjcélú megtakarítással OTP Önkéntes Nyugdíjpénztár számításai szerint.

Bajba kerülhet, ha igazolatlan pénzt fizet be bankszámlájára Cikk

Megtakarításaiból és kölcsönből fizetett bankszámlájára, állította az adózó. Az adóhatóság viszont azt egyéb jövedelemnek minősítette, és az összegre adót, bírságot és késedelmi pótlékot szabott ki. Az ügy a Kúriánál kötött ki.

Van megtakarítható pénze? Így hizlalhatja még jobban! Cikk

Hová érdemes tenni megtakarítható pénzünket: betétbe, lakástakarék-pénztárba, nyugdíj-előtakarékossági számlára, Start számlára vagy önkéntes pénztárba? Az egyéni élethelyzetek mellett érdemes az egyes befektetési formák előnyeit is mérlegelni.

Nehéz évek várnak a jövő nyugdíjasaira Cikk

Ma van az idősek világnapja. Táboruk, népességen belüli arányuk rohamosan nő, miközben a járulékfizetők aránya csökken, ezért a jövő nyugdíjasai a mostaninál kisebb állami ellátásra számíthatnak.

Ezért nem tudnak spórolni a magyarok Cikk

A magyar lakosság több mint fele úgy gondolja, hogy nincsenek felesleges kiadásai, így nincs lehetősége az előgondoskodásra - derül ki egy friss felmérésből.

Így is spórolhatnak a magyar nyugdíjasok Cikk

A nyugdíjasok csaknem kétharmada saját lakásának a felújítására spórolna – derül ki az OTP Lakástakarék felméréséből, amely azt vizsgálta, milyen lakáscéljai vannak az idősebb korosztálynak. A válaszadók közel felének a lakásában semmilyen felújítási munkát nem végeztek az elmúlt 10 évben.

Hová tegyük megtakarításainkat? Szakértői Kommentár

Augusztusban tovább folytatódott a betéti pénzek befektetési alapokba való áramlása – egyébként már júliusban is 193 milliárd forintot vett ki a lakosság a betétekből. Ez több tényezővel magyarázható, de ebben szerepet játszanak a változó adószabályok és a csökkenő hozamok, illetve növekvő banki költségek is. Cikkünkben annak járunk utána, hogy az adóváltozások mire ösztönzik a lakosságot, s racionális-e a megtakarítók magatartása.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Állami ösztöndíj ledolgozása

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Ügyfélkapu+

Szipszer Tamás

adószakértő

Ügyfélkapu

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink