197 találat a(z) láncügylet cimkére
Láncügylet Kérdés
Tisztelt Adózóna! Magyar cégünk bejelentkezési kötelezettségéről kérdezném láncügylet esetén. Német anyavállalatunk svájci leányvállalata ("testvérvállalat") által legyártott termék végső vevője bolgár. A számlázás a svájci cégtől (CH) indul, először a német anyavállalatnak (DE), majd ők továbbszámlázzák Magyarországra nekünk (HU), mivel mi végeztük az értékesítést. Az utolsó lépésben mi (HU) számlázzuk a bolgár (BG) végső adóalany vevő felé. Tehát: CH - DE - HU - BG. A fuvarozást a DE szervezésével egy külső szállítmányozó cég végzi, és közvetlenül szállítja a terméket Bulgáriába azzal, hogy német területen a svájci német határhoz közel egy vámudvarban a szállítmányozó elvégzi a vámkezelést, vagyis ott megáll az áru. Arról nincs infónk, hogy DE vevői vagy eladói minőségében szervezi-e a fuvart. Viszont ennek függvényében kérdeznénk, hogy nekünk, a magyar HU vállalatnak be kell-e jelentkezni az áfa alá Bulgáriában? Ha igen, akkor az ottani mértékkel, az ottani szabályok szerint kellene számlát kiállítanunk? Előre is köszönöm segítségüket.
Láncügylet Kérdés
Kedves Szakértő! Cégünk egy háromszereplős ügylet B résztvevője. A (magyar cég) alkatrészeket szállít egyenesen C (angol cég) számára, a fuvarozást is A cég végzi. Számlát A cég B (magyar cég) számára állítja ki, fuvarral együtt, és B cég fog C számára számlázni szerviztevékenységet, amihez szükség volt az alkatrészekre. Jól gondolom, hogy ez láncügyletnek minősül? Áfa szempontjából hogyan kell számláznia A és B cégnek? Köszönöm a segítséget!
Láncügylet Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem láncügylettel kapcsolatos. Magyar cég (B) árut vásárol egy litván cégtől (A), melyet egy angol adószámmal rendelkező partnere (C) részére értékesít, majd C partner továbbértékesíti az árut román partnerének (D). A szállítmány A-tól egyenesen D-hez kerül. A fuvar lebonyolítója B magyar adóalany. A kérdésem az lenne, hogy milyen áfaszabályok vonatkoznak B-re és az egyes szereplőkre, illetve milyen szabályok alkalmazhatók az ügyletre vonatkozóan? Ha az ügylet meghatároz ilyet, van-e választási lehetősége B-nek és C-nek, milyen speciális áfaszabályok vonatkoznak B-re? Az ügyletet B magyar áfaalanynak az áfabevallásában és összesítő bevallásában hogyan kell szerepeltetni? Köszönöm a válaszukat előre is!
Számlázás láncügyletben – áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! A háromszereplős láncügylet: "A" a gyártó belföldi vállalat, "B" a harmadik országbeli megrendelő, "C" közösségi adószámmal rendelkező cég, amelynek a terméket közvetlenül kiszállítják (uniós tagállamba). A számlázás tervezett menete: "A" kiszámlázza a harmadik országbeli "B"-nek, amely majd számláz a "C" partnere felé. A termék fuvarozását a gyártó "A" belföldi adóalany végzi. A számlázással kapcsolatban kérem tájékoztatásukat. Köszönettel: Oláhné
Norvég cégtől beszerzés belföldről (láncügylet) Kérdés
Egy kft. ("C" cég, amely magyarországi cég) szerződött egy norvég céggel ("B" cég, amely Magyarországon nem letelepedett), hogy elad mezőgazdasági gépeket belföldön és külföldön (EU-n belül és kívül) végső fogyasztóknak és viszonteladóknak is ("D"cégek magyar cégek és van, amely EU-s országban letelepedett). A gépeket Magyarországon gyártja egy egyéni vállalkozó ("A" cég). A gépek szállítását a "C" Kft. intézi saját költségen "A"-ból "D"-be. Számlázás láncügylet keretében "A" - "B"-nek "B"- "C"-nek és "C" - "D"-nek. Hogy járnak el a cégek helyesen számlázás tekintetében? Mire kell, hogy odafigyeljenek? Kinek lesz import, belföldi vagy épp EU-s export? Kinek kell áfát felszámítani és kinek nem? Kinek kell közösségi adószámmal rendelkeznie? Köszönöm segítségüket.
Láncügylet Kérdés
Tisztelt Szerkesztőség! Áfa témakörben az alábbi kérdésemre szeretnék választ kapni: Magyar adóalany cég műszaki cikkeket értékesít egy holland közösségi adószámmal rendelkező társaság részére, amely cég továbbértékesíti azokat Ausztráliába úgy, hogy a termékek közvetlenül Ausztráliába kerülnek kiszállításra. A fuvart a magyar társaság szervezi, annak díját nem ő fizeti, hanem a holland vagy az ausztrál cég. A magyar cég értékesítése ebben az esetben lehet adómentes értékesítés? Számviteli szempontból az értékesítése exportnak vagy közösségen belüli értékesítésnek minősül? Köszönettel: Kócs István
Láncügylet Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy olasz cég egy magyar cégtől rendel meg fémhulladékot. A fémhulladék közvetlenül egy litván cégtől kerül Olaszországba. A fuvart harmadik fél szervezi, aki szerb. A számlázás pedig a következőképpen történik: a litván cég számláz a szerbnek, a szerb számláz a magyarnak, a magyar pedig az olasznak. A kérdésem az lenne, hogy láncügyletben szereplők milyen számlát állítanak ki egymás felé? Válaszukat előre is köszönöm. Üdv.
Láncügylet, áru az országot nem hagyja el Kérdés
Tisztelt Szakértő, két kérdésem lenne, mely ugyanazt az ügylet típust fedi le két irányból: "A" magyar cég "B" magyar cégnek szállít árut, amit "C" német cégnek számláz ki, neki van magyar adószáma. "C" német cég "D" német cégnek számláz tovább. "A" magyar cég intézte a fuvart. A "D"-nek számlázás után az áru pontos útját nem ismerjük. "A" cég magyar áfával számlázta "C" német cégnek az árut. Kérdésem, hogy helyesen gondolom-e, hogy "C" német cégnek a német adószámával kell-e "D" német vevőjének a számlát kiállítania áfamentesen, német közösségi adatszolgáltatást kell-e láncügylet jelöléssel leadnia erről, és így "C" a magyar állam csak felé visszaigénylő pozícióban lesz-e, közösségi adatszolgáltatás nélkül? A kérdés másik fele: "X" német cég "Y" német cégnek szállít árut, majd azt "Z" magyar cégnek számlázza ki német ÁFÁ-val. "Z" magyar cégnek van német adószáma. "Z" magyar cég "W" magyar cégnek számlázza tovább az árut, de jól gondolom, hogy ezt a magyar adószámával fogja tenni, uniós értékesítésként, mert a teljesítés helye Németország, és Németországban csak visszaigénylő pozícióban lesz? A fuvart "X" intézte. Köszönettel Miksa Viktor
Láncügylet számlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy ukrán cég terméket ad el egy magyar cégnek, amely továbbszámlázza a terméket Hollandiába. A holland cég vámoltat és az áru is közvetlenül a holland céghez érkezik be. A fuvart az ukrán cég szervezi. Kérdésem: hogyan kell a magyar cégnek számláznia és hogyan szerepelteti ezt az áfabevallásában?
Termékimport Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk Dániából rendelt alapanyagot, a dán cég a kínai leányvállalatától küldte be az árut, amit mi vámoltunk, a kínai cég proforma számlát állított ki a vámeljáráshoz. Az ügylet lezajlását követően a dán anyacég állította ki a termékekről a számlát. Kérdésem: ez milyen ügyletnek minősül? A vámhatározat a nevünkre szól, az áfát kifizettük, vissza lehet-e igényelni? Illetve a dán számlát szerepeltetnünk kell-e a 65-ös bevallásban, valamint a 60-as összesítő nyilatkozatban? Válaszát előre is köszönöm.
Bérmunka vagy szolgáltatásvégzés közösségen belül Kérdés
Tisztelt Adózóna! Az alábbi kérdésre szeretnék választ kapni: gazdasági céllal Németországban letelepedett, közösségi adószámmal rendelkező német vállalkozás Magyarországon termelt csalánt vásárol egy termelőtől, majd Magyarországon egy magyarországi kft.-vel elvégezteti a csalán feldolgozását (nevezzük Feldolgozó Kft.-nek). A feldolgozást követően a vevő a terméket, annak összes származékával elszállítja Németországba. Feldolgozó Kft. az elvégzett munka értékét számlázza ki a német partnernek. Kérdésem: az áfatörvény értelmében ebben az esetben közösségen belüli bérmunkáról vagy közösségen belül végzett szolgáltatásról beszélünk-e? A számlát a fordított áfa szabályai szerint kell-e kiállítani? Köszönettel: Loft Consulting Kft.
Láncügylet áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Köszönjük a választ: http://adozona.hu/kerdesek/2017_8_28_lancugylet_AFA_jat. Mi változik akkor, ha "C" szervezi a fuvart? A-B és B-C között ebben az esetben is belföldi a teljesítés, tehát magyar áfa felszámítása szükséges és "C" csak a magyar adószámát használhatja?
Láncügylet harmadik országból Kérdés
Tisztelt Szakértők! Egy amerikai cég ("A" cég) elad egy terméket egy osztrák cégnek ("B" cég), aki ezt eladja egy magyar cégnek ("C" cég) úgy, hogy az amerikai cég közvetlenül Magyarországra küldi az árut a magyar cégnek. A fuvart az amerikai cég szervezi. Vámolni és az import áfát megfizetni a magyar cég fogja belföldön, amit aztán az áfabevallásában vissza fog tudni igényelni. Kérdésem az lenne, hogy az osztrák "B" cég milyen számlát fog adni a magyar cégnek, közösségi értékesítésről szólót, amit aztán a magyar "C" cég szintén ugyanabban a bevallásban bevall és összesítő nyilatkozatot ad be róla? Sem az osztrák, sem pedig az amerikai cég nincs letelepedve Magyarországon. Válaszukat előre is köszönöm. Üdvözlettel: Márkus Lászlóné
Láncügylet áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! "A" Kft. termékét belföldön áfásan eladja "B" Kft.-nek, de az áru nem mozog. "B" Kft. eladja "C" Kft.-nek, aki egy magyar cég, de rendelkezik osztrák adószámmal (de Ausztriában se címe, se telephelye, semmi sincs). Árumozgás itt sincs. "B" számláz "C"-nek. A kérdés az, hogy megteheti-e "C" osztrák adószámára, áfa nélkül , azaz EU-n belüli értékesítésként? "C" osztrák adószámú Kft. osztrák áfás számlát állít ki "D"-nek. Az árut "D" osztrák cég közvetlenül "A" Kft.-től fuvarozza saját eszközzel.
Láncügylet harmadik országból EU-ba Kérdés
Tisztelt Szakértő! Új ügyfelünk, egy belföldi kft. energiakereskedő, pontosabban szénnel kereskedik. Oroszországból viszik vasúton a szenet Lengyelországba. (Az eladó egy panamai, a vevő pedig egy lengyel adóalany.) A vonat közvetlenül Oroszországból megy Lengyelországba, Magyarországot nem érinti. A szállítást Oroszországból a lengyel határig a magyar kft. intézi, a lengyel határtól a szállítást és a vámot pedig a lengyel vevő rendezi már. A helyes számlázás érdekelne, illetve, hogy be kell-e jelentkeznie a magyar kft.-nek az eladó vagy a vevő országában?