2740 találat a(z) koronavírus cimkére

Járulékkedvezmény és bértámogatás Kérdés

Tisztelt Adózóna! Kaphat-e egy cég rövidített munkaidőre bértámogatást és járulékkedvezményt egyszerre? Válaszát előre is köszönöm.

Ügyvezető főállása heti 36 óráról a koronavírus miatt heti 18 órára csökkent Kérdés

Mellékfoglalkozású ügyvezető főállása heti 36 óráról a korona miatt heti 18 órára csökkent, létszámtartási kötelezettség mellett. Ez esetben mi a helyzet az ügyvezető kft.-ben fizetendő kötelező járulékával? Erre is kellene egy szabályozás, ha nincs. Köszönettel Dénes Katalin

Csökkentett munkaidőben történő foglalkoztatás támogatása Kérdés

A 105/2020. (IV.10) kormányrendelet 2. § bc) pontja a támogatás nyújtásának feltételeként szerepelteti, hogy munkáltató "a bb) ponttal összefüggésben munkavégzés átütemezésére nyitva álló munkaidő-beosztási lehetőségeket a kérelem benyújtásáig kimerítette". Milyen intézkedéseket lehet elfoghatónak tekintetni, kizáró ok lehet-e, ha a munkáltató felmérve a lehetőségeit, egyből a csökkentett munkaidőben történő foglalkoztatás mellett döntött, melyre később a támogatást igényli?

NFSZ honlapjáról letölthető nyomtatvány Kérdés

Szeretnék linket kérni a nyomtatványhoz, köszönöm. Az alábbi témával kapcsolatban kérem: https://adozona.hu/munkajog/Csokkentett_munkaidoben_torteno_foglalkozta_UDAJGS

Bevétel 30 százaléka Kérdés

Tisztelt Szakértő! A koronavírus-járvány miatt egyes tevékenységi köröknél akkor lehet kedvezményt, mentességet érvényesíteni, ha az tényleges főtevékenységnek minősül. "Tényleges főtevékenységről akkor lehet szó, ha a fenti tevékenységet folytatónak 2020. március 24-ét megelőző 6 hónapban a legtöbb bevétele, de legalább bevételének 30 százaléka származott a fenti tevékenységből". A rendelet értelmében hogyan kell nézni a 6 hónapot, konkrétan március 24-ét megelöző dátum szerint vagy tényleges hónap például március, február és igy visszamenőleg 6 hónap vagy akkor szeptember 25-étől számítva a 6 hónap azaz március 24-éig keletkezett bevétel alapján ?

Társasági döntések járvány idején Kérdés

Tisztelt Szakértő! Veszélyhelyzet idejére a jogi személy (kft.) döntéshozatalára (taggyűlés stb.) milyen új eljárás rend vonatkozik, különös tekintettel a 2019. évi beszámolót elfogadó taggyűlés kapcsán?Válaszát előre is köszönöm.

Online lista készül a helyi termelőkről, akiktől élelmiszert vásárolhat Cikk

Hirdetési felülettel szeretné segíteni a helyi termelők és potenciális vásárlóik összekötését az Agrárminisztérium (AM) és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) – jelentette be Zsigó Róbert élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár.

105/2020. (IV. 10.) kormányrendelet Kérdés

Tisztelt Szakértő! A fenti kormányrendelet kapcsán az alábbi kérdéseben szeretném segítségét kérni: - a munkavállalók munkaszerződését napi 8-ról 4 órára csökkentjük, így a támogatás igénybevehető? Tehát napi 4 órás bért kell nekik fizetni? - számszerű példával bemutatva mit is jelent az egyéni fejlesztési időre fizetett munkabér? Az én értelmezésem szerint a munkaadó megfizeti a módosított munkaszerződés szerint a 4 órás munkabér nettó részét (plusz a járulékokat a NAV felé), illetve a kieső munkaidő (tehát szintén 4 óra) 30 százalékára is – ami az egyéni fejlesztési időt jelenti – megfizeti a bruttó bért és a munkaadói járulékokat? A kieső 4 óra munkaidő nettó összegét pedig a dolgozó megkapja az államtól. Ezt így jól értem? - ha a fenti logikám jó, akkor a 30% egyéni fejlesztési időt milyen jogcímen kell bérszámfejteni? Hisz a munkavállaló 4 órás bruttó bérre van bejelentve? Ennek tisztázásában is kérném segítségét. - "munkaidőbeosztási lehetőségeket" kimerített, ez pontosan mit takar? A jelenléti ívek bemutatásával kell ezt bizonyítani vagy milyen módon vajon? Köszönöm, várom megtisztelő visszejelzését!

Foglalkoztatás csökkentett munkaidőben: a támogatás szabályai Cikk

A 2020. április 10-én, a 71. számú Magyar Közlönyben kihirdetett jogszabályváltozások keretében jelentek meg a csökkentett munkaidős foglalkoztatás állami támogatására vonatkozó részletszabályok. A szabályozás lényegét az alábbiakban mutatjuk be, azzal, hogy a pontos részletek vonatkozásában a 105/2020. (IV. 10.) kormányrendelet rendelkezéseinek megtekintése sem mellőzhető.

Munkavégzés húsvétkor 2020-ban Cikk

Bár a munkajogi szabályok e körben nem változtak, azonban a koronavírus felülírta a nagypéntek és a húsvét ünnepét. Tavaly ilyenkor nagy erőkkel dolgoztak a munkavállalók az éttermekben, kávézókban és a kirakodóvásárokon, de a virágboltok és a mozik is működhettek, a piacokon hosszú sorokat kellett végigvárni egy-egy szép házi sonkáért vagy finom sajtért. Az emberek templomban imádkoztak és adtak hálát. Az éttermekben jelenleg nem lehet helyben ételt fogyasztani, a piacot több önkormányzat bezáratta, az egyházak pedig azt javasolják, hogy a hívek otthonról kapcsolódjanak be a vallási eseményekbe.

Online számla: NAV online 2.0 adatszolgáltatás Cikk

A koronavírus-járvány az adózás területét sem hagyta érintetlenül. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az eredetileg 2020. április 1-jei hatályba lépéssel tervezett 2.0 online adatszolgáltatást július 1-jétől teszi kötelezően alkalmazandóvá. A 2.0 adatszolgáltatás főleg technikai jellegű változást jelent, cikksorozatunk – jelen – második része ennek részleteit ismerteti.

Állásidő Kérdés

Vállalkozó fogorvos vagyok. Kérdésem arra vonatkozik, hogy a vészhelyzet miatt a 10/2020 EMMI rendelet korlátozza a fogorvosi ellátást, csak sürgősségi ellátást lehet nyújtani, így az esetszám függvényében a sürgősségi beavatkozásokat jelenleg heti 2 órában tudjuk ellátni. Ebben az esetben hogyan kell az alkalmazott (fogászati asszisztensnő) munkaidejét és állásidejét lejelenteni a NAV felé?

Fizetés nélküli szabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó szeretne megoldást a járványhelyzet miatt kialakult költségeinek csökkentésére. Egy alkalmazottal dolgozik, de mivel kereskedő és jelentősen csökkent a vásárlóköre, az alkalmazottjának nem tud folyamatosan munkát biztosítani. Az elbocsátással nem akar élni, a fizetés nélküli szabadság jött szóba, de a biztosítotti jogviszony elvesztése miatt ezt is elvetették. Az alkalmazott jelenleg heti 40 órás garantált bérminimummal dolgozik. Milyen lehetőségekkel számolhat? Köszönöm a segítséget.

Kedvezményezetti körbe nem tartozó cég kaphat-e közteherfizetési halasztást? Cikk

Kérhet-e a munkabérből levonandó járulékokra és az adókra fizetési halasztást a kedvezményezetti körbe nem tartozó kft.? – kérdezte az Adózóna olvasója. Szipszer Tamás adószakértő válaszolt.

Járvány miatt adott, szociális célú pénzjuttatás adózása Cikk

Adhatunk-e a koronavírus-járvány következtében kieső munkalehetőség miatt adómentes pénzbeli juttatást dolgozóinknak? – kérdezte az Adózóna olvasója. Surányi Imréné okleveles közgazda válaszolt.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Új lakás bérbeadása, értékesítése

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Területfoglalási díj, fordított áfa

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Tervezési szolgáltatás, fordított áfa

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink