70 találat a(z) korlát cimkére

Készpénzkifizetési korlát Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném pontosítani Önnel a 2003. évi XCII. törvény 2013. január elsejétől hatályos 38. § (3a) bekezdés alábbi szakaszának NAV értelmezését : „Az értékhatárba – a szerződésben meghatározott szolgáltatás vagy termékértékesítés általános forgalmi adóval növelt ellenértéke alapján – az egy naptári hónapban, egymás között teljesített kifizetéseket kell beszámítani. A beszámításnál csak az ugyanazon szerződésből eredő készpénzszolgáltatásokat kell figyelembe venni, függetlenül attól, hogy az a felek között létrejött, vagy pedig egy másik jogalannyal megkötött szerződésen alapul.” Cégünk esetében az általunk elkészített alkatrészeket további megmunkálás céljára továbbítunk más vállalkozásnak, aki elvégzi a szükséges munkafolyamatokat rajtuk, ezek többfélék is lehetnek. Az elvégzett munkát leszámlázza részünkre, a megmunkált alkatrészek visszakerülnek hozzánk, mi pedig értékesítjük azokat. Ezen szolgáltatásokra egy hónapon belül többször is szükség van, de a kapott számlákon mindig az adott megmunkálás szerepel, amit általában készpénzben fizetünk, mikor az alkatrészekért megyünk. Úgy gondolom, hogy itt minden számla külön szerződésnek minősül és nem kell összeadni őket. Ha mégis rosszul gondolnám, akkor az adott hónapban figyeljük a készpénzkifizetéseket ezzel a céggel és egy esetleges 1,5 milliós túllépés esetén kérjünk átutalásos számlát? Ha a későbbiek folyamán az átutalásos számlát mégis készpénzben fizetnénk ki, akkor ezzel az összeggel is számolnunk kell?

Munkavégzés ápolási díj mellett – alkalmi munkában Kérdés

Tisztelt Szakértő, a kérdésem az lenne, hogy ápolási díj mellett alkalmi munkában vállalhatok-e munkát, illetve milyen feltételek, netán korlátok mellett? Köszönöm! Kapcsolódó cikk: http://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Apolasi_dij_folyositasa_mellett_igy_lehet_d_X6P13B

Phd ösztöndíj melletti munkavégzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nappali tagozatos, ösztöndíjas PhD hallgató munkavégzésére létezik-e valamilyen korlát a foglalkoztatási jogviszonyra, munkaidőre, munkabérre vonatkozólag. Ha létezik korlát, hol van szabályozva? 2016 szeptemberétől induló phd-s jogviszony esetén lesz-e változás a jelenlegihez képest? Válaszukat előre is köszönöm!

Készpénz fizetési korlát Art. 38§ (3b) Kérdés

Tisztelt Szakértő, Mi a helyzet akkor, ha a vevő készpénzben fizet be 1,5 millió forintnál többet szállítónak a bankszámlájára? Akkor is készpénzátvételnek minősíteni kell? Köszönettel, Jakstyte Rasa

További korlátozások lesznek a kereskedelemben Cikk

Az Országgyűlés kedden a kormány kezdeményezésére elfogadta azt a javaslatot, amely 2018-tól megtiltja a napi fogyasztási cikkek árusítását azoknak a nagyobb üzleteknek, amelyek nem képesek nyereséget termelni két egymást követő évben.

Új hitelfelvételi korlátok Cikk

A túlzott lakossági eladósodás és a devizahitelezés újbóli felfutásának megakadályozása érdekében az MNB új szabályozást alkotott. A 2015. január 1-jétől hatályba lépő adósságfék-szabályozás alapvetően két fő pillérből áll – olvasható az MNB honlapján.

Így kell értelmezni a készpénzfizetési korlátot Cikk

Megszegi-e az adózó a január 1-jétől hatályos előírásokat, ha ugyanannak a vállalkozónak részletekben készpénzben egyenlíti ki a munka díját? Olvasónk kérdésére szakértőnk, Sinka Júlia válaszolt.

Osztalék kifizetése: átmeneti megoldás és kizáró okok Szakértői Kommentár

A vállalkozások jelentős része profitorientált tevékenységet végez, így a megtermelt haszon kivétele központi kérdés számukra. A cégek tagjai rendszerint akkor juthatnak hozzá a vállalkozás működése során képződött haszonhoz, ha a társaság annak megfelelő feltételek melletti kifizetéséről dönt.

Az üzemanyagok jövedéki adó korlátai az Európai Unióban Cikk

Az üzemanyagok jövedékiadó-tartalmának minimális szintjéről egy 2003-ban született irányelv rendelkezik az Európai Unióban. A jogszabály az uniós adóharmonizáció jegyében született, alapja az a megfontolás, hogy az eltérő nemzeti adójogszabályok és az egyes nemzeti adójogi szabályozási rendszerek eltérései hátráltathatják, akadályozhatják a közös piac hatékony működését.

Jövőre korlátozzák a közbeszerzés kifizetését 100 ezer forint felett Cikk

2008. március 1-től a közbeszerzés nyertese és a közbeszerzésben közreműködő vállalkozó (alvállalkozók) között a közbeszerzés közvetlen megvalósításához kapcsolódó szerződés alapján történő kifizetést korlátozzák. Mikor tarthatják vissza a közbeszerzés összegének kifizetését? Egy újabb változásra hívja fel a figyelmet dr. Marosi Andrea, az Adózóna szakértője.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Elektromos személygépkocsi

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Brazil szolgáltatás elszámolása itthon

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink