13 találat a(z) keresetkorlát cimkére

Keresetkorlát_2 Kérdés

Keresetkorlát Kérdés

Nyugdíj melletti munkavégzés Kérdés

Korhatár előtti ellátás melletti egyszerűsített foglalkoztatás Kérdés

Keresetkorlát Kérdés

Bányászok egészségkárosodási járadéka melletti keresőtevékenység Kérdés

Keresetkorlát a nők 40 éves nyugdíja mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Március 8-ától jogosult vagyok a nők 40 éves nyugdíjára. Teljes munkaidőben dolgozom tovább egyházi iskolában. A keresetkorlát vonatkozik rám?

Nők 40 Kérdés

A nők 40 éves lehetőségével mentem nyugdíjba, már betöltöttem a rám hatályos öregségi nyugdíjkorhatárt 2019-ben. A kérdésem: rám vonatkozik a keresetkorlát, igen vagy nem? Köszönöm válaszát.

Rokkantsági ellátás megszüntetés keresetkorlátjának megállapítása Kérdés

Tisztelt Szakértő. Egy kft. ügyvezetője rokkantsági ellátásban részesül, nem tagja a kft.-nek, és az ügyvezetői tevékenység mellett heti 36 órát elérő munkaviszonnyal is rendelkezik egy másik cégnél. A kft. ügyvezetői feladatait megbízási szerződés keretében látja el, megbízási díja havi bruttó 40 000 forint, azaz nem éri el a minimálbér 30 százalékát, vagyis nem minősül biztosítottnak. A kérdésem az, hogy ezt a bruttó 40 000 forint összeget – tekintettel arra, hogy az összeg nem képezi járulékfizetés alapját – figyelembe kell-e venni a rokkantsági ellátás keresetkorlátjának megállapításánál (Mmtv. 13. § 1/d. pont). Szíves válaszát előre is köszönöm.

Nyugdíj melletti munka keresetkorlátja Kérdés

Negyven évvel nyugdíjba ment nő, nyugdíj mellett dolgozik alkalmazotti státuszban 220 000 forint bruttó bérért, mellette megbízási díjasként kap bruttó 136 000 forintot. Megvonhatják-e a nyugdíját a keresetkorlát túllépése miatt?

Keresetkorlát Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 2019. 01. 01-jével életbe lépő jogszabályok értelmében, már csak 15% szja-t kell vonni a nyugdíjas munkavállalótól. A nők kedvezményes nyugdíjjal munkaviszonyban történő foglalkoztatottnál fennáll a keresetkorlát? Ez nem teljesen egyértelmű.

Keresetkorlát Kérdés

Tisztelt Szakértő! A három egymást követő hónapos korlátozással kapcsolatban kérnék segítséget rehabilitációs ellátásban részesülő személynél. Kérdésem, hogy ha pl. 1. és 2. hónapban 500 000-500 000 Ft havi kereset után a 3. hónapban 200 000 Ft a keresete, akkor nem szűnik meg az ellátása? Azért számszerűsítettem, mert így merült fel a kérdés. Eddig úgy értelmeztem, hogy 3 egymást követő hónapon keresztül nem haladhatja meg a 150%-át a minimálbérnek, de a 3 hónap átlagában sem. Tehát úgy értelmeztem, hogy kereshet többet első két hónapban, de a harmadik hónappal azért maradjon a 150% alatt. Nekem ez tűnt logikusabbnak, mert ha első két hónapban kereshet akár milliókat, a harmadik hónapban meg valamit a minimálbér körül, akkor nem értem a korlátozást. Köszönettel: Fazekasné Móni

Jubileumi jutalom beleszámít a keresetkorlátba? Kérdés

Saját jogán öregségi nyugdíjas orvos a nyugdíj mellett dolgozik. 2017-ben kapott jubileumi jutalmat és az öregségi nyugdíját nem kapta meg, hivatkozva a keresetkorlátra. Kérdésem, hogy az ismertetett esetben a jubileumi jutalom beleszámít-e a (minimálbérx18) kereset-korlátba, és jogosan nem kapott a túllépés miatt 2 havi öregségi nyugdíjat? Köszönettel: Négyökrüné

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!

Kérdések és válaszok

Elektromos autó tao-kedvezmény

Pölöskei Pálné

adószakértő

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2020 november
H K Sze Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
hirdetÉs

exit_to_app Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

close