536 találat a(z) kamat cimkére

Magánszemély tag kölcsönad: kamatfizetés, adózás dióhéjban Cikk

Magánszemély tag által kft.-nek adott kölcsöne esetében milyen módon lehet a kamatot elengedni? Kötelező-e a kft.-nek kamatot fizetnie a tagi kölcsönre? Amennyiben nem fizet, milyen következménnyel jár adózási szempontból? – kérdezte olvasónk. Nagy Norbert, okleveles adószakértőnk válaszolt.

Kft. által nyújtott kölcsön magánszemély részére Kérdés

Egy kft. magánszemély részére nyújtott kölcsönt 100 000 forintot 2 hónapra 2015. december 1. és 2016. január 31. között. A kamat számítása: 100 000 Ft * (a jegybanki alapkamat: 1,35 + 5%)= 6350 Ft és osztom a napok számlával: 365. 6350/365= 17,39 ezt az összeget megszorzom: 62 nappal (17,39*62 ) = 1079 Ft. Jól számoltuk ki a kamatot? Válaszukat előre is köszönjük?

Az MNB nyeresége 94,5 milliárd forint Cikk

Megjelent a Magyar Nemzeti Bank (MNB) éves jelentése, amelyben megerősítik a korábban közölt nyereség- és osztalékadatokat. A tavalyi eredmény után 50 milliárd forint osztalékot fizet a költségvetésnek a jegybank.

Hitel kft. tagjának Kérdés

Adható-e hitel a kft. tagjának, ha nincs munkaviszonyban a kft.-vel? Milyen kamatra kaphatja, hogy ne keletkezzen jövedelme?

Kamat számlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretnék választ kapni az alábbi kérdésre. Egy kft. kölcsönt nyújtott egy másik kft.-nek (nem kapcsolt vállalkozás). Megállapodtak a szerződés elkészitésekor a kamatfizetés rendjében. A kamat esedékességekor számlát lehet-e, kell-e, vagy nem szabad kibocsátani? Szíves válaszát előre is köszönöm.

Elmaradt bér és kamatainak elszámolása Cikk

Munkaviszony jogellenes megszüntetése miatt a volt munkáltatót elmaradt bér és annak kamatai kifizetésére kötelezte a bíróság. Az elszámolással kapcsolatos olvasói kérdésekre Juhász Tibor okleveles nemzetközi és ellenőrzési adószakértő válaszolt.

Tulajdonos részére adott kölcsön Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás hitelt venne fel, s ezt az összeget kölcsönadná a magánszemély tulajdonos részére. Keletkezik-e a vállalkozásnak, illetve a magánszemélynek valamilyen adófizetési kötelezettsége? A két fél (a vállalkozás és a magánszemély) között létrejövő szerződésben milyen kamatban (jegybanki alapkamat plusz 5 százalék, vagy esetleg kamatmentes) és feltételekben célszerû megállapodni? Számvitelileg hogyan történik az ügylet elszámolása? Várom szíves válaszukat! Köszönettel.

Tagi kölcsön kamata személyes közreműködő Kérdés

Tagi kölcsön kamata utáni szja- és járulékkötelezettség mekkora, ha a tag személyes közreműködő?

Tagi kölcsön kamata Kérdés

Tagi kölcsön kamata után milyen adó- és járulékkötelezettséggel kell számolni, ha a tag személyesen közreműködik a kft.-ben?

Itt a majdnem nulla kamat Cikk

Nem túl rózsásak a kamatmegtakarítók kilátásai az MNB keddi kamatvágása következtében. Az automatikusan átárazódó betéti kamatok gyakorlatilag azonnal csökkentek, de a többi lekötött betéti kamatnál is erre számíthatunk – írja az azenpenzem.hu.

Kútba esett a szerződés – kell-e a kártalanításra áfát számolni? Cikk

A szerződés meghiúsulására az üzletfelek bánatpénzt kötnek ki, a késedelmes fizetésre kamatot, behajtási költségátalányt számítanak fel. Kell-e ezek után áfát számolni?

Szja Kérdés

Kft.-tulajdonosok saját ingatlanukat eladták a kft.-nek (2011-ben) a teljes kiegyenlítés 2016-ban történik meg. A 2011-2016-évekre a ki nem fizetett követelés miatt járó kamatot most fogja az utolsó részlettel kifizetni a kft. a magánszemélyek részére. A kifizetett kamat milyen jövedelemnek számít? Milyen adóalapok szerint és milyen adókat kell levonni? 08-ason hogyan kell bevallani? Ezt a kérdést tettem fel, amire nem kaptam konkrét választ. Akkor pontosítok. Mint kft.-tulajdonosok, nincs munkavégzési kötelezettségük, de tagi jövedelmet vesznek ki havi rendszerességgel. De a lakáseladás vételárának ki nem fizetett része után járó kamatról van szó. Kérdés: milyen jövedelemnek számít a kamat, melyik sorban kell feltüntetni és milyen adókat kell fizetni utána?

Külföldi cégtulajdonos által nyújtott tagi kölcsön elengedése Kérdés

Tisztelt Adózóna! Belföldi társaságunk (kft.) részére a külföldi 100 százalékban tulajdonos cég (GmbH) az évek során többször tagi kölcsönt nyújtott. 1. Amennyiben a kölcsön visszafizetésétől eltekintene és véglegesen a társaság rendelkezésére bocsátaná ezeket a pénzösszegeket, ezt a társaságunk egyéb bevételek között számolná el? Keletkezik-e adóalap-korrekciós tétel, illetve illetékfizetési kötelezettség? Egyéb adminisztratív teendőnk keletkezik-e, például NAV felé bejelentés vagy más jellegű kötelezettség? 2. A kölcsönök kamatait előírtuk, azonban sosem történt tényleges kifizetés. Amennyiben erről lemond a külföldi tulajdonos cég, akkor milyen kötelezettségeink keletkeznek? Egyéb bevétel lesz ez is, mint az elengedett kölcsön? Jár-e ez adóalap-korrekcióval, illetve illetékfizetési kötelezettséggel? Szíves válaszát köszönöm. Tisztelettel: Győri Erika

Társas vállalkozástól kapott kamat Kérdés

Kft. tulajdonosok saját ingatlanukat eladták a kft.-nek (2011-ben) a teljes kiegyenlítés 2016-ban történik meg. A 2011-2016-évekre a ki nem fizetett követelés miatt járó kamatot most fogja az utolsó részlettel kifizetni a kft. a magánszemélyek részére. A kifizetett kamat milyen jövedelemnek számít? Milyen adóalapok szerint és milyen adókat kell levonni? 08-ason hogyan kell bevallani?

Fejlesztési tartalék feloldása zárt végű pénzügyi lízing esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy cég a képzett fejlesztési tartalékot feloldhatja-e, ha zárt végű pénzügyi lízing keretében személygépkocsit lízingel? Továbbá a lízingdijakban lévő kamatra érvényesíthet-e adókedvezményt ? Üdvözlettel várom válaszát.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt cégek minősítése

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Kölcsönkövetelés leírása, ha az adós elhunyt

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink