37 találat a(z) közzététel cimkére

A végelszámolás elkezdődött, csak így tovább! Cikk

A végelszámolás elkezdődött, a tevékenységet záró beszámolót közzétette olvasónk. A végelszámolási nyitómérleget elkészítette, mi a további teendő? – kérdezi. Dr. Szeiler Nikolett ügyvéd, adótanácsadó válaszol.

Végelszámolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A végelszámolás elkezdődött, a tevékenységet záró beszámolót közzétettem. A végelszámolási nyitómérleget elkészítettem, mi a további teendőm? Az ügyvédi iroda szerint közzé kell tenni, tudtommal viszont ezt nem kell letétbe helyezni és közzétenni, csak a cég legfőbb szerve elé terjeszteni, ez pontosan mit jelent? Köszönettel: Udvardiné Petrovics Szilvia

Végelszámolás záró beszámolójának közzé tétele Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy gyakorlati kérdésben szeretném a segítségét kérni. Egy cég úgy döntött, jogutód nélkül megszűnik és végelszámolják a társaságot. A végelszámolás az utolsó periódusban tart, a záró beszámolókat és bevallásokat kell beadni, de a NAV által kiállított tájékoztató füzet számomra nem teljesen egyértelmű. A tájékoztató így fogalmaz: "A végelszámolást lezáró beszámolót (a céginformációs szolgálathoz), a záró adóbevallásokat és az ezzel együtt lejáró határidejű bevallásokat (az adóhatósághoz) és a törlési kérelmet (a cégbírósághoz) egyszerre kell benyújtani, mégpedig a beszámoló fordulónapjától számított 60 napos határidőben. A végelszámolás időszakát lezáró számviteli beszámolót pedig a gazdálkodó törlésére irányuló cégbírósághoz benyújtandó törlés iránti kérelem előterjesztésével egyidejűleg kell letétbe helyezni." Számomra sajnos a folyamatok nem egyértelműek, ebben kérem a segítségét. Beküldöm a NAV-hoz a záró bevallásokat (1571,1565,1508,1501); a céginformációs szolgálathoz CEGINFO_15_EB nyomtatványok valamelyikén a záró beszámolót; majd megkérem a NAV igazolást a törléshez; és a törlési kérelemmel az igazolást és a záró beszámolót (ismételten) elküldöm a cégbíróságnak? Vagy csak a záró bevallásokat (1571, 1565, 1508, 1501) küldöm el NAV-nak, megkérem az igazolást, és a törlési kérelemmel csak a cégbíróságnak küldöm el a záró beszámolót (céginformációnak nem) és a NAV igazolást. Segítségét előre is nagyon köszönöm! Üdvözlettel: "a kezdő végelszámoló"

Osztalék vagy osztalékelőleg Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kft. 2013-as beszámolóját már közzétette. Az eredményt eredménytartalékba helyezte.Most viszont mégis úgy döntöttek a tagok, hogy szeretnének osztalékot fölvenni. Ezek után már csak osztalékelőleg felvételére van lehetőség, amiről az ügyvezetőnek nyilatkozatot kell a cégbíróságon közzétenni, hogy az előleg kifizetésével a cég gazdasági helyzetét nem veszélyezteti. Van-e arra lehetőség, hogy az 50-50 százalékban tulajdonban lévő cégben az évben csak az egyik tulajdonos vegyen fel osztalékot? Köszönöm.

Ismételt közzététel 2013-tól Kérdés

Egy kft–nél az előző évek átvilágítása számviteli hibákat tárt fel, így most a 2011-es és a 2012-es beszámolóját önellenőrizni kell. A feltárt hiba nagysága meghaladja a jelentős összeget (több milliós nagyságrendbeli különbséget tárt fel a belső ellenőrzés). Az ellenőrzés még nem zárult le 2012 tekintetében, de az új 2011-es évzárás már igen. Az ügyvezetés a valós kép biztosítása (hitelezők stb.) miatt szeretné a jó beszámolókat közzétenni. 1. A jelenleg hatályos Számviteli törvény szövegéből az ismételt közzétételre vonatkozó 154. § (5) bek. hatályon kívül helyezve. Esetleg a Számviteli tv.-n kívül van-e más jogszabály, amely erről rendelkezik? 2. Van-e valami határidő arra vonatkozóan, hogy az ellenőrzés lezárását követően mikor kell a helyes beszámoló(ka)t elkészíteni? 3. A feltárt hibákat éventkénti bontásban kell kimutatni. (Szv.tv.19.§) Amennyiben a 2012-es év hibáit is felgöngyölítik, el kell készíteni évenként az eredménykimutatást és a mérleget is. (Jól értelmezzük?) Ezt lehet abban a formában, hogy a tárgyévi adatok 2012, előző év 2011, és mindkét oszlopban már a jó adatokat tüntetjük fel? Mi a helyes kimutatás ilyenkor? 4. Az újbóli közzétételnél helyesen járunk el, ha a 2012-es év beszámolóját tesszük közzé, amelyben az előző év oszlopai a helyes számokkal szerepelnek, és a kiegészítő mellékletben részletes bemutatásra kerülnek az eltérések évenként? (Szv.tv. 88. § (5) Vagy mindenképp külön-külön évenként tegyük közzé a beszámolókat, és az adott év tekintetében részletezzük a kiegészítő mellékletben? (Miután a törvény jelenleg ezt nem szabályozza.)

Így spórolhatnak a cégek a közzététel összegén Cikk

Bár több olyan lehetőséget is biztosítanak a jogszabályok a cégek számára, melyek közvetve vagy közvetlenül jelentős költségmegtakarítással járhatnak, mégis viszonylag kevesen tudják és még kevesebben élnek azokkal a lehetőségekkel. Ilyen közvetlen költségmegtakarítással járó és egyben az ügyintézést könnyítő, azt nagyban egyszerűsítő, alkalmasint gyorsító lehetőség, hogy a cégek közleményeiket a cég honlapján is megjelentethetik, megspórolva ezzel a közzétételi költségtérítés adott esetben több tízezer forintos összegét. Cikkünkben erre a lehetőségre szeretnénk felhívni figyelmüket.

Közelgő határidő: idén már szankcionál a NAV Cikk

Közeleg a május 31-i határidő, amikor a cégeknek be kell nyújtaniuk az éves beszámolóikat. Az a cég, amelyik nem teszi közzé mérlegét a szükséges mellékletekkel a megadott határidőig, bírságra és adószáma felfüggesztésére számíthat. Mit érdemes még észben tartaniuk a cégvezetőknek? Összefoglaltuk.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Garázsbérlet

Juhász Tibor

okleveles nemzetközi és ellenőrzési adószakértő

Alvállalkozói teljesítések értéke

Antretter Erzsébet

adószakértő, adótanácsadási üzletágvezető

Niveus

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink