34 találat a(z) közzététel cimkére

Osztalék vagy osztalékelőleg Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kft. 2013-as beszámolóját már közzétette. Az eredményt eredménytartalékba helyezte.Most viszont mégis úgy döntöttek a tagok, hogy szeretnének osztalékot fölvenni. Ezek után már csak osztalékelőleg felvételére van lehetőség, amiről az ügyvezetőnek nyilatkozatot kell a cégbíróságon közzétenni, hogy az előleg kifizetésével a cég gazdasági helyzetét nem veszélyezteti. Van-e arra lehetőség, hogy az 50-50 százalékban tulajdonban lévő cégben az évben csak az egyik tulajdonos vegyen fel osztalékot? Köszönöm.

Ismételt közzététel 2013-tól Kérdés

Egy kft–nél az előző évek átvilágítása számviteli hibákat tárt fel, így most a 2011-es és a 2012-es beszámolóját önellenőrizni kell. A feltárt hiba nagysága meghaladja a jelentős összeget (több milliós nagyságrendbeli különbséget tárt fel a belső ellenőrzés). Az ellenőrzés még nem zárult le 2012 tekintetében, de az új 2011-es évzárás már igen. Az ügyvezetés a valós kép biztosítása (hitelezők stb.) miatt szeretné a jó beszámolókat közzétenni. 1. A jelenleg hatályos Számviteli törvény szövegéből az ismételt közzétételre vonatkozó 154. § (5) bek. hatályon kívül helyezve. Esetleg a Számviteli tv.-n kívül van-e más jogszabály, amely erről rendelkezik? 2. Van-e valami határidő arra vonatkozóan, hogy az ellenőrzés lezárását követően mikor kell a helyes beszámoló(ka)t elkészíteni? 3. A feltárt hibákat éventkénti bontásban kell kimutatni. (Szv.tv.19.§) Amennyiben a 2012-es év hibáit is felgöngyölítik, el kell készíteni évenként az eredménykimutatást és a mérleget is. (Jól értelmezzük?) Ezt lehet abban a formában, hogy a tárgyévi adatok 2012, előző év 2011, és mindkét oszlopban már a jó adatokat tüntetjük fel? Mi a helyes kimutatás ilyenkor? 4. Az újbóli közzétételnél helyesen járunk el, ha a 2012-es év beszámolóját tesszük közzé, amelyben az előző év oszlopai a helyes számokkal szerepelnek, és a kiegészítő mellékletben részletes bemutatásra kerülnek az eltérések évenként? (Szv.tv. 88. § (5) Vagy mindenképp külön-külön évenként tegyük közzé a beszámolókat, és az adott év tekintetében részletezzük a kiegészítő mellékletben? (Miután a törvény jelenleg ezt nem szabályozza.)

Így spórolhatnak a cégek a közzététel összegén Cikk

Bár több olyan lehetőséget is biztosítanak a jogszabályok a cégek számára, melyek közvetve vagy közvetlenül jelentős költségmegtakarítással járhatnak, mégis viszonylag kevesen tudják és még kevesebben élnek azokkal a lehetőségekkel. Ilyen közvetlen költségmegtakarítással járó és egyben az ügyintézést könnyítő, azt nagyban egyszerűsítő, alkalmasint gyorsító lehetőség, hogy a cégek közleményeiket a cég honlapján is megjelentethetik, megspórolva ezzel a közzétételi költségtérítés adott esetben több tízezer forintos összegét. Cikkünkben erre a lehetőségre szeretnénk felhívni figyelmüket.

Közelgő határidő: idén már szankcionál a NAV Cikk

Közeleg a május 31-i határidő, amikor a cégeknek be kell nyújtaniuk az éves beszámolóikat. Az a cég, amelyik nem teszi közzé mérlegét a szükséges mellékletekkel a megadott határidőig, bírságra és adószáma felfüggesztésére számíthat. Mit érdemes még észben tartaniuk a cégvezetőknek? Összefoglaltuk.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink