177 találat a(z) kényszertörlés cimkére
Kényszertörlés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy egyszemélyes kft., amely ellen a cégbíróság 2018 márciusában kényszertörlési eljárást indított, mert elmulasztotta a törzstőke felemelését. A 100 ezer forint eljárási díjat az egyedüli tag megfizette, a saját pénzéből. A cégnek nincsen vagyona. Évek óta nem működik. A cégbíróság 2018 novemberében törölte a céget. Az előző héten felvettem a kapcsolatot a NAV-val, hogy mire lenne szükségük, hogy lezárják ezt a folyamatot, mert még az ügyfélkapun él a cég adószáma, ugyanakkor a cégjegyzékből törölve van. Záróbevallásokat hiányol a NAV. Ha jól tudom, a végelszámoláshoz hasonlóan kell a bevallásokat megküldeni a bevallással le nem fedett időszakra, 2018. márciustól 2018. novemberig. Jól gondolom, hogy a '71; 08; 01; 65 ös bevallásokat "M" kóddal? Folyamatában felmerült az a kérdésem is, hogy ha a törölt adószámú cég, ami már nem alanya a társasági adónak és nullás vagyonnal rendelkezik, és a tulajdonos megfizeti a cég helyett az eljárási díjat, ami tagi kölcsönnek számít, és ha azt a tulajdonos elengedi a céggel szemben, akkor ajándékozási illetéket kell fizetni? Vagy ez esetben nem kerül könyvelésre az eljárási díj és megfizetése a cégben? Illetve beszámolót kell-e még – vagy már nem is lehetséges – küldeni a cégbíróság felé? (A tevékenységet lezáró bevallások és beszámolók már határidőben, az eljárás előtt elkészültek.) Nagyon szépen köszönöm előre is a választ!
Fokozott a NAV-ellenőrzési kockázat kényszertörölt partnerrel
Cikk
Az adóellenőrzések egyik kiemelt területe idén a számlázó programok online adatszolgáltatása. Azon adóalanyok mellett, akiknek a tételesáfa-kontrolladatok szerint 1 millió forint feletti az áfaeltérése, azok is fokozottan érintettek lehetnek, akik belföldi beszerzésüket jelentős részben kényszertörlés alatt álló adózókkal bonyolították.
Kényszertörléssel megszűnt cégből kapott ingatlan adózása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kényszertörléssel megszűnt cégben lévő ingatlant a cégbíróság a megszűnt cég magánszemély tagjai között vagyoni hozzájárulásuk arányában felosztotta, és felhívta a földhivatalt, hogy a magánszemély tagok tulajdonjogát jegyezze be. Ebben az esetben az ingatlan értéke után a magánszemélynek vállalkozásból kivont jövedelemként lesz adókötelezettsége, illetve van-e egyáltalán adókötelezettsége, és ha van, akkor ki vallja be, és ki fizeti meg az adót (a megszűnt cégnek korábban már törölték az adószámát, bevallást ezért nem fogadott el tőle a NAV)? Köszönöm.
Cég vagyonára vonatkozó információ kényszertörléskor
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. ügyvezetője végzést kapott a Cégbíróságtól, amelyben közlik a kényszertörlési eljárás miatti teendőket. Két dolog nem világos számomra: 1. Felhívják az ügyvezetőt, hogy a cég vagyonára és kötelezettségeire vonatkozóan nyújtson információt. 2. Gondoskodjon a cég iratainak elhelyezéséről és az Art. szerinti kötelezettségek teljesítéséről, és ezek megtörténtét igazolja. Kérdésem, hogy a 2. pontban szereplő igazolást, illetve az 1. pontban szereplő információt milyen formában kell megtenni, létezik formanyomtatvány, esetleg kötetlen formában, vagy elegendőek a beadott bevallások és beszámoló, valamint a cég iratőrzési helyének aktualizálása? Postán vagy elektronikus formában? Köszönettel: Szabóné Sós Ildikó
Áfa elszámolása kényszertörlés alatt
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. adószámát törli a NAV 06. 09-én, a Cégbíróság elindítja a kényszertörlési eljárást 09. 06-án. A NAV visszavonja határozatát 10. 26-án (az akadály megszűnése és részéről eljárási hiba miatt), majd erről értesíti a Cégbíróságot, amely az kényszertörlési eljárást megszünteti. Jogerőre emelkedett 12. 05-én. Ez idő alatt a kft. végig működött (először a tudatlanság állapotában, majd később bízva a kedvező döntésben). A nagyrészt 5 százalékos áfakulcsot felszámító vendéglátást folytató kft. negyedéves áfabevalló, mely a következő bevallásokat nyújtotta be: 1. negyedév elszámolandó adó: - 1.100 e Ft /átvihető követelés jelöléssel 2. negyedév elszámolandó adó: - 1.050 e Ft / 2.150 e Ft visszaigényelhető, kiutalást nem kér jelöléssel. A 3. negyedév elszámolandó adója : - 240 e Ft . A 3. és a 4. negyedévi bevallásokat D1 és D2 jelölésekkel a megfelelő időszakokra bontva kell beadni. A fenti eseményeket ismerve mi a teendő az egyes negyedévekre már beadott, és beadandó áfabevallásokkal kapcsolatban? Köszönöm válaszát!
Kényszertörlés
Kérdés
Van két kft. Kölcsön Kft. (kölcsönadó) 5 millió forintot adott kölcsön Mázli Kft.-nek (kölcsönvevő). Mázli Kft. kényszertörlését elrendelte a bíróság, és törölte is. Hogyan kell lekönyvelni az 5 millió forintot Kölcsön Kft.-nél, és milyen hatása van a társaságiadó-bevallásra (növelő-csökkentő)? Köszönettel: Bné
50 százalékkal nőtt a kényszertörlések száma
Cikk
Jelentősen, 50 százalékkal emelkedett 2018 harmadik negyedévében a magyar vállalkozásokat érintő kényszertörlések száma, ezzel a három éve javuló trend fordult meg – derül ki a Bisnode Magyarország pénteken közzétett, legfrissebb adataiból.
Tagi kölcsön sorsa kényszertörölt vállalkozásnál
Kérdés
Egy bt. kényszertörlésénél (majd törlik) tagikölcsön-állomány volt. Hogyan szabadulhat meg tőle a legkedvezőbb módon?
Eszközök kezelése kényszertörlés lezárásakor
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nem volt még kényszertörlés alá kerülő vállalkozásunk. Az egyik kft. 2018.10.16. nappal hivatalból törölve lett. A kényszertörlés kezdetét megelőző nappal beadtunk minden bevallást és beszámolót. Azóta folyamatosan küldjük az esedékes adatszolgáltatásokat. Az egyértelmű, hogy a bevallással le nem fedett időszakokra be kell adni a 08,01,65,71 bevallásokat. Úgy gondolom, hogy törölt cégre mérleget nem kell beküldeni. A társaságnak egy gépjárműve van, amit nem használt, ezért a könyvvizsgálóval egyeztetve azt a készletek között mutattuk ki. Ennek értéke 450 ezer forint. Mi lesz a sorsa a kényszertörlés után? Nem létező cég nevén nem maradhat, a tulajdonos tagi hitel fejében kivinné. Jól értelmezem, hogy akkor áfafizetési kötelezettsége keletkezik, amit a záró áfabevallásba be kell állítani, és az áfát pénzeszköz hiányában a tulajdonos fogja megfizetni, mert neki kell helytállnia a kötelezettségekért? Arról úgy gondolom, nem lehet szó, hogy valakire rászámlázza. Mi lesz a jármű átírásának bizonylata? Válaszukat előre is köszönöm. Tisztelettel: Mlinár Jánosné
Kényszertörlés alatti cég számvitele, tartozásai
Cikk
Kényszertörléssel foglalkozó sorozatunk második részében azt elemezzük, hogy milyen számviteli feladatok vannak kényszertörlési eljárás alatt álló cég esetében, és mi a teendő a társasággal szembeni követelésekkel?
Kényszertörlés előtti bevallások pótlása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az egyik cégem vezetőjének a működő cége mellett van egy "alvó cége is" – ez most derült ki számomra –, amelyre megalakulása óta semmilyen bevallást, illetve beszámolót nem adott be a hivatalos szervek felé. 2018 szeptemberében ezt a cégét kényszertörlési eljárás alá vonta a cégbíróság. A kényszertörlési eljárást közvetlenül megelőző időszakra vonatkozóan – a mi esetünkben ez 2017.01.01.–2017. 09. 15. – olvastam, hogy kell záró bevallást beadni a kényszertörlés jogerőre emelkedése előtti nappal bezárólag, de mi van ilyen esetben a 2010-2016. évi időszakokkal, azok beszámolási, illetve bevallási kötelezettségeikkel? Ezeket pótolni szükséges 2010-től? Én azt gondolom, hogy igen, de erre vonatkozóan semmilyen fórumon nem találtam eligazítást. Köszönöm válaszát. Üdvözlettel: Slága Andrea Zsuzsanna
Cégügyek: fontos szankciós szabályt semmisített meg az Ab
Cikk
Az Alkotmánybíróság (Ab) Magyar Közlöny 154. számában kihirdetett határozata ez év december 31-ei hatállyal megsemmisítette a cégnyilvántartásról szóló 2006. évi V. törvénynek azt a rendelkezését, mely szerint ha egy céget kényszertörlési eljárásban törölnek a cégjegyzékből, akkor eltiltják azt, aki az eljárás megindításakor vagy az azt megelőző évben vezető tisztségviselő, korlátlanul felelős tag, korlátolt tagi felelősséggel működő gazdasági társaságban többségi befolyással rendelkező tag volt.
Adó- és járulékbevallások kényszertörlési eljárás alatt és után
Cikk
A kényszertörlési eljárás feltételeit és az eljárás egyes szakaszaiban beadandó bevallási kötelezettségekről készítettünk összefoglalót sorozatunk első részében.
Kényszertörlés
Kérdés
https://adozona.hu/kerdesek/2018_9_3_Kenyszertorlesi_eljaras_cvk fenti hivatkozásra tekintettel: Névtelen kommentelő: Tisztelt Szakértő! Konkrét kérdéseket tettem fel, amelyekre Ön általános válaszokat adott, így két kérdés megválaszolatlanul maradt. A kérdés elküldése előtt, természetesen tanulmányoztam az Ön által hivatkozott jogszabályokat, sőt még a NAV 63. sz.információs füzetét is. Ez utóbbiból kivonatolt válasza sajnos nem volt segítségemre. Kíváncsi lettem volna, hogy miért van egy eltérő megszűnési dátum a cégkivonatban, kell-e ezzel valamit kezdeni? Kell-e a kényszertörlési eljárás befejeztével újabb beszámolót készíteni? Kérem, válaszoljon ezekre a kérdésekre is.
Kényszertörlés és felszámolás
Kérdés
Ha a társaságot kényszertörlési eljárásban a cégbíróság törli, minden esetben felszámolási eljárás lesz a következmény, vagy azzal lezárt lesz az adószám? Az eljárás vége, amikor M dokumentumokat kell beadni azok azon a cég megszűntnek nyilvánítása 24/1 A megszűntnek nyilvánítás dátuma: 2018.05.30. Az eljáró bíróság határozatának száma: Cgt.13-17-004546/3 A határozat jogerőre emelkedésének időpontja: 2018.06.23. Változás időpontja: 2018.08.30. Bejegyzés kelte: 2018.08.30. Hatályos: 2018.08.30. (CK – 2018.09.01.) Ebből derül ki? Válaszát köszönöm.