166 találat a(z) kényszertörlés cimkére

Országos járvány söpör végig a magyar cégeken: kényszertörlés Cikk

A kényszertörlés a leggyakoribb oka a vállalkozások megszűnésének. Tavaly – különböző eljárások alkalmazásával – összesen 53 ezer vállalkozást töröltek a céglistáról, 49 százalékukat – szám szerint 25 960 céget – kényszertörléssel tüntették el a piacról. A cégbíróságok 2012. augusztustól alkalmazzák, és folyamatosan nyilvánosságra is hozzák döntéseiket. Az adatok összesítése szerint azóta összesen 81 956 céget kényszertörléssel vezettek ki az üzleti világból – tájékoztat a feketelista.hu.

Kényszertörlési eljárás alatt bevallás beadása Kérdés

Tisztelt Szerkesztő! 2011. július 22-én a beltag kivált a betéti társaságból. A három kültag 2011. szeptember 12-én szintén megszüntette kültagságát. A cégbíróság 2015. január 20-án hozott egy végzést, a kényszertörlési eljárás megindításáról. A cégbíróság 2016. április 21-én küldött egy végzést, melyben kéri a cég vagyonára és kötelezettségére vonatkozó adatokat. A NAV 2016 májusában tette föl a törzsadathoz, hogy a cég kényszertörlés alatt áll. Kérdésem: a cégbíróság felé mit kell beküldenem, és milyen időpontokkal? A NAV felé mit kell beküldenem? Eddig évente adtam bevallást, és az eredménymérleget is elküldtem. Köszönöm válaszát, üdvözlettel: Vargáné Ronczay Mária

Újabb cégtörlési rekord van mögöttünk Cikk

Újra csúcsra járatta a cégbíróság a vállalkozások törlését, amennyiben 5327 vállalkozást szüntettek meg Magyarországon áprilisban. Ez újabb cégtörlési rekordot jelent, az eddigi legrosszabb hónap 2015 szeptembere volt, amikor 5004 társaság jutott erre a sorsra. „Aggasztóbb azonban, hogy a cégalapítások száma még mindig stagnál” – mondja Pertics Richárd, az Opten céginformációs igazgatója.

Törvényességi felügyeleti eljárás Kérdés

Azt szeretném megkérdezni, hogy betéti társaság esetében ha az ügyész kezdeményezi az eljárást, mert a társasági szerződés nem felel meg az új Ptk.-nak, ha 30 napon belül benyújtják a megváltoztatott társasági szerződést, akkor is megbüntetik a beltagot? A bt. tevékenységet nem végez, a beltag súlyos beteg, a kültag 70 év feletti, idős ember. Sok év óta nincs bevételük, sem kiadásuk. Csupán a beltag néhány órás munkviszonyban dolgozik a bt.-nél, mert valamilyen jogviszonyban kell, hogy legyen a bt.-vel Mennyire hátrányos módja a bt. megszűnésének, ha törlik kényszertörléssel a céget? Ehhez az kell, hogy a törvényszék felhívására ne tegyenek eleget a társasági szerződés megváltoztatására való felhívásnak? Tartozásuk nincs, vagyonuk sincs. Üdvözlettel: L

Kényszertörlés Kérdés

Evás, kettős könyvvezetésű kft.-nek nincs bevétele, át kellene térnie taora. A kft. évek óta nem működik, végelszámolni kellene. Milyen következményei lehetnek, ha nem tesz semmit, a kényszertörlést megvárja? Jelenleg nincs tartozása, de abban a pillanatban, amint nem ad be egy bevallást vagy beszámolót, mulasztási bírságol a NAV. Ebben az esetben az ügyvezetőt eltilthatják 5 évre a cégvezetéstől?

Kényszertörlés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bt., amely évek óta nem folytatott gazdálkodási tevékenységet, 2015. november 3-án átvett egy végzést a cégbíróságtól, hogy a végelszámolást megszünteti, és egyidejűleg megindítja a kényszertörlési eljárást. Azóta semmit nem kapott a cégbíróságtól. Kérdésem, hogy milyen bevallásokat kell beadni a NAV felé, és mi a kényszertörlés kezdő napja? (Fellebbezést nem adott be a bt.) Válaszát megköszönve: Barnáné

Csökkent a cégalapítások száma – újabb bizonytalansági tényező Cikk

Februárban 4305 társas vállalkozás szűnt meg Magyarországon, több, mint tavaly februárban, de kevesebb, mint az elmúlt félév havi átlagában. „A januári erőteljesebb jelzés után most csupán egy halovány utalást kaptunk arra, hogy lassan csökkenni kezd a megszűnések száma. Biztos trendről még mindig nem lehet beszélni” – mondja Pertics Richárd, az adatokat közzétevő Opten céginformációs szolgáltató igazgatója.

Újabb kényszertörlési hullám jöhet Cikk

Januárban 3596 vállalkozás szűnt meg Magyarországon. Hosszú idő óta először fordul elő, hogy kevesebb megszűnést regisztrál a havi cégstatisztika, mint egy évvel korábban. Egyetlen hónap adataiból persze nem lehet trendfordulóra következtetni, de az alaptendenciák arra utalnak, hogy idén a riasztóan magas megszűnési ráta végre csökkenhet. A kft.-k kötelező feltőkésítése ugyanakkor még közbeszólhat.

Számviteli beszámoló, Tao bevallás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kisadózó vállalkozásként működő betéti társaság kényszertörlési eljárás hatálya alá került 2015 májusában. A kata törvény értelmében nyitó mérlegét elkészítette és könyvvizsgáltatta. A bt. törlésére 2016 januárjában került sor. A nyitó mérleget ugye nem kellett közzétenni? A kényszertörlés és a törlés közötti időszakról kötelezett-e beszámolót készíteni, letétbe helyezni és közzétenni vagy nem alanya a számviteli törvénynek? A kényszertörlés időszaka alatt nem végezhet gazdasági tevékenységet és a kényszertörlést követően törlésre kerül, mi értelme lenne a beszámolónak? A kisadózó nem csak akkor kerül vissza a számviteli törvény hatálya alá – mint jogelőd nélkül alapított vállalkozás –, ha tevékenységét tovább folytatja, mint társasági adóalany? A kényszertörlés alatt álló társaság nem alanya a társasági adónak. A kényszertörlési eljárás végén be kell-e nyújtania a 1671-es nyomtatványt? Korábbi válaszukban arról tájékoztattak, de ez a nyomtatvány nem TAO alanyokra vonatkozik csak? Köszönettel:

Bevallás katás bt. kényszertörlésekor Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bt.-t – amely katás adóalanyként működött – kényszertörlési eljárás keretében törölnek a cégnyilvántartásból. A kényszertörlés kezdő napja május 21., a törlés időpontja december 30. Milyen bevallási kötelezettsége keletkezik a törlés időpontjával? A kényszertörlés alatt milyen nyilvántartást kellett vezetnie (úgy tudom, hogy nem tartozik a számviteli törvény hatálya alá)? Társasági adóbevallási kötelezettsége felmerül, a kényszertörlési eljárás kezdő napjától nem minősül társasági adóalanynak? Köszönettel.

Adószám-felfüggesztés alatt álló adózó áfa könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy cégnek felfüggesztették az adószámát, ezért nem vonhatja le a költségszámláiban lévő előzetes áfát. Kérdésem, hogy hogyan könyveljem a le nem vonható áfát. Ugyanis, ha visszakapja az adószámát a későbbiek során, akkor utólag levonhatja a le nem vont áfát. Ha nem kapja vissza az adószámát, valószínűleg kényszertörlésre fog kerülni. Ebben az esetben hogyan kell könyvelni a le nem vont áfát, az véglegesen elvész? Üdvözlettel várom válaszát.

Kényszertörlés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy gazdasági társaság adószámát 2015. 10. 12-ével az adóhatóság törölte. Erről a cég 2015. 11. 12-én szerzett tudomást, addig tovább működött (zöldség-gyümölcs kiskereskedelem). A cégközlönyben a cégbírósági végzés kelte, mely elrendeli a kényszertörlési eljárás megindítását, valamint eltiltja a céget a további működéstől: 2015. 11. 03. Kérdéseim a következők lennének: 1. Melyik nap lesz a kényszertörlési eljárás kezdő napja 2015. 11. 03. vagy pedig 15 nap fellebbezési határidő letelte után, 2015. 11. 18-án? 2. Az adószám törlése utáni egy hónapban keletkezett számláknak (bevétel, kiadás) mi lesz a sorsa? Azt tudjuk, hogy az áfa nem vonható le, de költségként elszámolhatóak-e az akkor vásárolt áruk, valamint bevételként le kell-e könyvelni az értékesítéseket (a pénztárgép végig használva volt)? 3. Kell-e bármilyen bevallást készíteni a törlés napjára (10.12.)? 4. Mit kell tenni a raktárkészlettel? Válaszát előre is köszönöm.

Társasház működése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társasház rendelkezik adószámmal, mivel a közös képviselő munkaviszonyban látja el munkáját. Sajnos a közös képviselő nem jó gazdája a társasháznak, így nagyösszegű tartozásokat halmozott fel. A NAV felé is több mint 2 millió forint a hátralék, amit jelenleg inkasszóznak, de sajnos nincs annyi befizetés, ami ezt fedezné. 365 napnál régebbi adótartozás is van. Kérdésem az lenne, hogy a társasháznak is felfüggesztheti, illetve törölheti a NAV az adószámát? Kényszertörlés szóbajöhet-e egy társasház vonatkozásában? Amennyiben igen, akkor a tulajdonosokra ráterhelhetik-e a fennálló tartozásokat? Válaszukat előre is köszönöm!

Tagi kölcsön kényszertörlési eljárásban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Mivel egy kétszemélyes betéti társaságban a kültag halála következtében nem rendezték időben a tagi viszonyokat (nem jelentettek be újabb kültagot), a cégbíróság elrendelte a kényszertörlési eljárás lefolytatását. A bt. "tiszta", nincsenek sem követelései, sem tartozásai, egyet kivéve: másfél milliós tagi kölcsön, melyet a hátra sorolt kötelezettségek között tartanak nyilván. Mivel sem a pénztárban, sem a bankszámlán nincsen pénz, ezért a bt. nem tudja visszafizetni a tagi kölcsönt. Emiatt azt nyilvánvalóan rendkívüli bevételként fogja kezelni, és megfizeti utána a társasági adót. Viszont a kölcsönt nyújtó tag NEM ENGEDI el ezt a követelését! Ez esetben mi alapján kötelezhető, vagy kötelezhető-e egyáltalán az ajándékozási illeték megfizetésére? Előre is köszönöm a választ! :)

Eltiltott tisztségviselő társadalombiztosítási jogállása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A betéti társaságnak egy bel- és egy kültagja van. A beltagot, aki egyben a társaság vezető tisztségviselője is, kényszertörlés során eltiltották. Ilyen esetben hogyan alakul a tagok társadalombiztosítási jogállása és a járulékfizetés? A kültagnak a beltag eltiltásáig nem volt személyes közreműködése a cégben.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Céges autó magánhasználatra

Juhász Tibor

okleveles nemzetközi és ellenőrzési adószakértő

Többes jogviszony, bejelentés

Széles Imre

tb-szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink