41 találat a(z) jóváírás cimkére
Iparűzési 1 százalék
Kérdés
Előlegszámla vagy nem előlegszámla?
Cikk
Olvasónk bérleti szerződésekkel összefüggésben tett fel kérdéseket az előleg és az ahhoz kiállított számla kapcsán. A jogszabály értelmezésében Bunna Erika adószakértő segített.
Rebate és jóváírás
Kérdés
Közösségen belüli jóváírás
Kérdés
Áfabevallás 02-K lap kitöltése, szállítói jóváírások
Kérdés
EU-n belüli termékbeszerzés helyesbítése
Kérdés
Meghiúsult rendezvény, szállás előlege
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk egy nemzetközi vásáron akart részt venni idén tavasszal, ehhez lefoglalt egy külföldi hotelben számos szobát. A hotel előlegszámlát állított ki a foglalásról, melyet ki is fizettünk. A járvány miatt a vásár nem került megrendezésre, így lemondtuk a foglalást. A hotel azonban nem a cégünk részére, hanem az anyavállalat részére állította ki a jóváírást az előlegre, de csak az érték 50%-ára. Így most rendelkezünk egy előlegszámlával a hoteltől az utalt értékről, ezt a fizetett előlegre könyveltünk. És rendelkezünk az anyavállalatunktól egy jóváírással az érték feléről. Kérdésem, hogy ezt hogyan kell könyvelnünk. Válaszát előre is köszönöm!
5 másodpercen belül jóváírják a banki utalásokat
Cikk
Az azonnali fizetés az év minden napján elérhető lesz nem csak a munkanapokon, hanem folyamatosan, a rendszer március 2-i bevezetésétől - mondta az Erste Bank központi operációjának vezetője háttérbeszélgetésen szerdán Budapesten.
MLM bónuszjóváírás kiszámlázása
Kérdés
Tisztelt Cím! Van egy kft. amely az MLM rendszer keretein belül illóolajokat vásárol, a megrendelések és a besorolási fokozata után pedig bónuszpontokat írnak neki jóvá. Az MLM rendszer lényege röviden, hogy egy termék fogyasztója a terméket továbbajánlja egy másik lehetséges fogyasztónak, s így ő maga személyesen, közvetlenül részt vesz az értékesítésben. Ez alapján mint ajánlót az általa „értékesített” termékek után bizonyos javadalmazás illeti meg. Ha az ő vásárlója a terméket ismételten sikeresen továbbajánlja, s ebből következően újra vásárlás és fogyasztás történik, a tovább-ajánló személyeket jutalék illeti meg, és az eredeti ajánló ebből a jutalékból is jutalék-részesedést kap. Ezek a bónuszok a továbbiakban levásárolhatók vagy kiutalásra kerülhetnek. A kft. eddig ezekből a bónuszokból fedezte a további vásárlásait, de most jóváírtak a bankszámláján egy jelentősebb összeget a fennálló bónuszai alapján. A kérdésem az lenne hogy milyen dokumentum szükséges ennek a pénzmozgásnak az alátámasztására? Szükséges számla vagy szerződés, és ha igen, hogyan kell helyesen kiszámlázni a kapott kedvezményt? Válaszát előre is köszönöm!
Észre nem vetten törölt adószám melletti tevékenység
Kérdés
T. Szakértő! Ügyfelem adószámát november 1-jével törölték egy korábbi be nem adott bevallás miatt. Az adóhatóság szerint a törlési határozat visszavonására már nincs lehetőség, csakis az adószám újbóli megállapítását kérhetik. Ez azt jelenti, hogy a cég folytonos működése visszamenőlegesen nem állítható helyre. A törölt adószám melletti tevékenység miatt felmerülő problémák megoldására kérünk segítséget ¬ annak a fényében, hogy az adószám helyreállítása napokon belül meg fog történni, hiszen már a hiányzó bevallás is beküldésre került. 1. Ebben az időszakban a kft. állított ki készpénzes és átutalásos számlákat is. Mi legyen ezek sorsa? A törölt adószámra hivatkozással ezek stornózandók? 2. A törölt időszakban a kft. bankszámláján voltak jóváírások. (Korábbi számlákhoz és a törölt időszakban kiállított számlákhoz kapcsolódóan is.) Mi legyen ezek sorsa? Maradhatnak a bevételek, és a bankot könyvelhetjük folyamatosan, mintha nem lett volna törlés, vagy mindent vissza kellene utalni, ami ekkor érkezett? 3. A törölt időszakban mi történik, történjen a munkavállalókkal? Először is nagyon kellemetlen, ha megszakad a munkavállalók folyamatos munkaviszonya. Ez esetben be kellene jelentkezniük munkanélkülinek, és fizetniük maguk után az egészségbiztosítást? Számfejteni a munkaviszonyt hogyan kell? Kijelenteni őket a törölt időszakra, majd vissza? Köszönettel
Mikrogazdálkodó – értékvesztés (folytatás)
Kérdés
– Amennyiben a jóváírásnál a banki közlemény „perköltség”, illetve „költségek megtérítése”, akkor perköltség megtérítése esetén a beérkezett összeg után merül-e fel áfafizetési kötelezettsége a társaságnak? Az ügyvédi iroda, illetve végrehajtó cég az ügy elvállalásakor megbízási díjat számított fel, melyet a kérdésbéli társaság kifizetett, vélhetően ennek áthárításaként érkezik a jóváírás. A könyvekben már nem szerepel a tartozás összege és az érkező összeg nem is egyezik meg a múltbéli tartozással, így ellenérték kiegyenlítéseként a társaság véleménye szerint ez nem könyvelhető. A kérdés röviden: kell-e áfát fizetni a befolyt összeg után vagy sem? - Felmerül még az a kérdés is, hogy hogyan módosul a fenti elszámolás akkor, ha az eredeti, meg nem fizetett összeg több százezer forintos nagyságrendű volt, melyet először nem fizetett ki a vevő, értékvesztés került elszámolásra, majd mégis fizetett, de nem a teljes összeget és a maradék meghaladja a 100 eFt-ot, s erre való hivatkozással indult a a vh. eljárás és érkezik tetszőleges összeg, melynek banki hivatkozása „perköltség” vagy „költségek”. Szíves válaszukat köszönöm. Tisztelettel: Győri Erika
Jóváírás EU-n belül
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk jóváíró számlákat kapott egy EU-n belüli vállalkozástól. A számlák egy promócióhoz kötődnek. A promóció keretében az EU-n belüli vállalkozás (osztrák) termékeit a felhasználónak regisztrálnia kellett egy internetes felületen. Azok a vállalkozások, amelyek a regisztrációt elvégezték, termékenként 50 EUR-t kaptak a gyártótól, amit a gyártó egy jóváíró számlán szerepeltetett és az összeget át is utalták. Cégünk más módon nem áll kapcsolatban a gyártóval, a termékeket egy belföldi kereskedetőtől vásároltuk. Szeretném megkérdezni, hogy az említett számlákat hogyan kell kezelnünk? Kell-e szerepeltetni az áfabevallásban és kell-e készítenünk A60-as bevallást? Előre is köszönöm megtisztelő válaszát!
100 ezer forint áfa feletti módosító számla jelentése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem épitőipari tevékenységet végez, elhozza a boltból az anyagokat, amelyeket beépiteni szándékozik, de ami megmarad, azt visszaviszi. A bolt készít egy mínuszos számlát a visszavitt anyagokról, de azt nem tünteti fel, melyik számlán volt, amit visszavett .Az egész számla áfatartalma meghaladja a 100 ezer forintot. Én fizetendő áfában könyvelem le, amit ügyfelem bejelentett. Kérdésem: én ezt kell, hogy jelentsem, de hogyan? Nem tudom az eredeti számla sorszámát, amin megvásároltuk. Lehet, hogy 5 számlából jön össze vagy annál is többől. Erre a NAV-nál sem tudtak választ adni. Válaszukat köszönöm.
Számla kiállítása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk kerti kisgépeket értékesít áruházláncok részére. A kisgépekre garanciális kötelezettségünk van. A fogyasztók által az áruház részére visszavitt hibás gépekről eddig jóváíró számlát készítettünk. Az egyik áruházlánc az áfatörvényre és a Ptk.-ra hivatkozva új értékesítési ügyletnek minősíti a hibás gépek visszavételét és számlát készít róla. Szeretném megkérdezni, hogy kinek van számlakiállítási kötelezettsége? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Karacs Imréné
Külföldről származó kamat adózása magánszemélynél
Kérdés
Tisztelt szakértő! 1. Külföldi (EU) országban bankbetétre jóváírt kamat, ha nem fizeti ki a bank, hanem marad a bankbetétben, akkor az kamatjövedelem-e annak jóváírásakor? 2. Külföldi (EU) pénzintézettől felvett kamatjövedelemnél a 15 százalék személyi jövedelem adón kívül van-e mág más adó, milyen árfolyamon számoljuk? 3. A külföldi bank nem ad igazolást a kamatjóváírásról, csak ha fel is van véve. Ha jóváíráskor ez jövedelem, akkor mi a bizonylat?