125 találat a(z) járulékkedvezmény cimkére

Bértámogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az új bértámogatással kapcsolatban néhány dolog tisztázatlan maradt számomra, melyben most a segítségét szeretném kérni: 1. Egyéni fejlesztési idő... Ez mit takar pontosan és ezt hogyan lehet igazolni. 2. Munkaidőkeret lejárt vagy lezárásra került... Tehát aki beadja a kérelmet, kellett, hogy alkalmazza a munkaidőkeretet? Aki nem bővített munkaidőkeretet az be sem adhat kérelmet? 3. Ahol már rendelet szerint kapnak járulékkedvezményt, kérhetik a támogatást? A felsorolásban nem látom kritériumnak, bár gondolom, miután egyéni elbírálás alá esik minden kérelem, majd a járási hivatal fogja ezt mérlegelni. 4. Valamint mihez képest nézik, hogy a rendelés vagy az árbevétel visszaesett, és ki vizsgálja, a NAV? És az előző hónapokhoz nézik? Az szezonális cégeknél ez nem reális. Vagy az előző évhez? Köszönöm.

Járulékkedvezmény és bértámogatás Kérdés

Tisztelt Adózóna! Kaphat-e egy cég rövidített munkaidőre bértámogatást és járulékkedvezményt egyszerre? Válaszát előre is köszönöm.

Járulékmentesség, március Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kormány 97/2020. (IV. 10.) rendelete értelmében társaságunk is a kedvezményezettek körébe tartozik fő tevékenysége TEÁOR 1102 szőlőbor-termelés. Mivel a társaságnak a bevétel 90 százaléka ebből a tevékenységből származik, gondolom, mindenkire érvényes a járulékmentesség. Vendéglátásból származó jövedeleme is van a társaságnak, de mivel jelentősen csökkent a vendéglátás forgalma, közös megegyezéssel megszűnt néhány dolgozónk munkaviszonya március 31-ével. Kérdésem az lenne, hogy járulékkedvezményt a márciusi hónapra azon dolgozok számára is vehetünk igénybe akiknek megszűnt a munkaviszonya? Vagy csak a megmaradt dolgozókra lehet kedvezményt érvényesíteni?Tisztelettel várom válaszukat

Katás egyéni vállakozó 4776 teáor Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó vagyok és a főtevékenységem "dísznövény, vetőmag, műtrágya, hobbiállat-eledel kiskereskedelme (TEÁOR és TESZOR 47.76)", kérdésem , hogy ebben az esetben meg kell-e fizetnem a kata összegét vagy csak az alkalmazotakra vonatkozik a járulékkedvezmény?Tisztelettel várom válaszukat .

Járulékkedvezmény vészhelyzetben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy önkormányzati cég, melynek több tevékenysége is van. Közfeladatot lát el szerződés alapján, vásárolt szolgáltatásként (közétkeztetés és egyéb vendéglátás) ételt értékesít, valamint részt vesz a közfoglalkoztatotti programban. Amennyiben az elmúlt 6 hónapot vizsgáljuk – beleértve az önkormányzattól kapott működési támogatást, valamint a munkaügy által folyósított támogatást is – az egyéb vendéglátásból származik a bevétel 30 százaléka. Az lenne a kérdésem, hogy a jelenleg hatályos szabályok alapján a cég csak a konyhán dolgozókra vagy az egész munkavállalói létszámra tekintettel veheti igénybe a kedvezményt? Köszönöm.

Tanulók utáni közteher Kérdés

Egy vendéglátással és szálláshely-szolgáltatással is foglalkozó kft. tanulókat is alkalmaz. A kft. a koronavírus-járvány miatt mentesül a munkabér utáni közterhek fizetése alól, de mi a helyzet a tanulóknak fizetett juttatások esetén? Ebben az esetben sem kell a közterheket megfizetni?

Kata bt.-beltag nem kedvezményezett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Villanyszereléssel foglalkozó bt. katás beltagja milyen kedvezményben részesülhet, ha a járvány miatt egyáltalán nincsenek megrendelések és két kis gyerekre kell otthon vigyáznia? Az általa végzett tevékenység nem szerepel a mentesített körben. Köszönöm.

Érvényesíthető-e a járulékfizetési kedvezmény cégcsoporton belüli munkaerő-átirányítás esetén? Cikk

A koronavírus-járvány próbára teszi a gazdaság minden területét. Amellett, hogy rengeteg munkahely szűnik meg, illetve kerül nehéz helyzetbe, vannak olyan szektorok is, ahol a járványt megelőző időszakhoz képest oly mértékben növekedett a feladat- és munkamennyiség – ilyen például az egészségügy és az egészségügyet kiszolgáló szektor – hogy a munkaerőhiány okoz komoly problémát. Megoldható-e a munkaerőhiány cégcsoporton belüli munkaerő-átirányítással? Olvasói kérdésre Czeglédi Bernadett munkajogi és társadalombiztosítási szakértő válaszolt.

Kilépett dolgozó, és szakmunkástanuló bére Kérdés

Hogy kell kezelni a kilépett dolgozók számfejtését? A járulékkedvezmény 03 .01-jével lép hatályba. Sok kilépő volt 03.16-áig, akiknek a számfejtésekor ezt még nem tudtuk. A kilépő papíroknál ugyan a bruttó bér nem változik, de a járulékigazolás igen. Újra kell számfejteni ezeket a béreket? Ha igen, mi a teendő az új igazolásokkal? Mi a teendő a nettó bérnövekménnyel, ha a dolgozó nem érhető utol. Hogy kell a szakmunkástanulókat kezelni? Kell a részükre számfejteni? Nagy valószínűséggel szeptemberig nem fognak megjelenni a gyakorlati helyeken, így igazságtalan lenne, ha nekik továbbra is utalni kellene a havi 25-30 ezer forintokat., de sehol nem találok rá iránymutatást, hogy kell ezt kezelni. 40 tanulónál ez már jelentős összeg. Előre is köszönöm!

Koronavírus – kedvezményes járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azzal a kéréssel fordulok önhöz, hogy legyen szíves eligazítani a következőkben: a koronavírus járulékkedvezménye alá tartozó kft. tagja más cégnél 36 órás munkaviszonnyal van bejelentve, ezért az általam könyvelt cégből bért nem vesz fel, csak a nyereség utáni osztalékot. Ezért eddig havi bevallásnál nem volt semmi utalandója (kivéve az osztalékkivétnél), ám most a bérprogram szerint a 7710 Ft egészségbiztosítási összeget kötelező fizetésre számfejti a program. Kérdésem a következő: a 7710 Ft-ot a fenti esetben meg kell-e fizetni. Válaszát előre is köszönöm.

Járulék- és katafizetési mentesség az ellátások szempontjából Cikk

Sok-sok kérdés érkezik a címbeli téma kapcsán, így talán nem haszontalan, ha a kedvezménnyel érintettek társadalombiztosítási ellátásainak alakulásával egy kicsit bővebben foglalkozunk.

Hirdetési tevékenység Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk online folyóirat üzemeltetésével foglalkozik, fő tevékenységi köre 5814 Folyóirat, időszaki kiadvány kiadása. Árbevétele jelentős része online hirdetési tevékenység. A kormány a koronavírussal kapcsolatos gazdasági intézkedések között bejelentette: adómentességet kapnak a médiaszolgáltatók a kieső reklámbevételek miatt. A Magyar Közlönyben megjelent szabályozás viszont véleményem szerint nem ezt tükrözi. A rendeletben felsorolt tevékenységek között valóban szerepel az 5814 TEAOR, azonban, az a kitétel is, miszerint a tényleges főtevékenységnek e rendelet alkalmazásában azt a tevékenységet kell érteni, amelyből az adózónak e rendelet hatálybalépését megelőző hat hónapban a legtöbb bevétele, de legalább bevételének 30%-a származott. A mi esetünkben, mint írtam, a kimenő számlák jelentős része hirdetési tevékenységből származik. Esetleg, ha a törvény szellemét kell néznem, a kieső bevételek kompenzációja lenne az elengedett járulék. Megilleti társaságunkat a járulékkedvezmény ön szerint? Válaszát előre is köszönöm.

Járulékkedvezmény Kérdés

1.) A 61/2020. (III. 23.) Korm. rendelet szerinti tényleges főtevékenység végzésével kapcsolatban van kérdésem, mely szerint a jogosultságot az teremti meg, hogy az adózó/tevékenységet folytató 2020. március 24-ét megelőző hat hónapban a legtöbb bevétele, de legalább bevételének 30%-a származott a kormányrendeletben meghatározott tevékenységből. Önök szerint hogyan kell értelmezni ezt a hat hónapot? Aki nem szerzett minden egyes hónapban valamennyi bevétel az adott tevékenységből, az nem is érvényesítheti? Például egy pizzériában 2019. szeptemberig tartottak a beruházások, októberben megnyitotta új üzletét, bevételt csak októbertől szerzett, azóta folyamatosan üzemel, akkor ő nem jogosult a járulékkedvezményre? Ha egy cég októberben alakult és októbertől már folyamatosan van bevétele és a 30%-ot is elérte a bevétele, akkor szintén nem érvényesítheti, mert nincs meg a 6 hónapja? 2.) Katás egyéni vállalkozó esetében kaphat-e kata alóli mentesítést az, akinek szerepel egyéb tevékenységei között már februárban is a kormányrendeletben leírt mentesített tevékenység, de azt nem végzi, nem szerzett és a jövőben sem fog belőle árbevételt szerezni (csak azért vette fel, mert megvan rá a képesítése)? Kérem, a konkrét kérdésre válaszoljanak! Segítségüket előre is köszönöm!

Koronavírus – járulékkedvezmény jogosultja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő: a koronavírus-járvány miatt biztosított állami kedvezményt igénybe veheti-e a vállakozás, ha a főtevékenysége 7312 Médiareklám, de a bevétel 90 százaléka évek óta az 58.14-es folyóirat, időszaki kiadvány kiadásából származik? A főtevékenység alapján nem veheti igénybe szerintem, de mivel szinte a teljes bevétel az adott tevélkenységből származik, ezért vagyok bizonytalan. Előre is köszönöm válaszukat.

Tényleges főtevékenység kedvezménye Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bt. főtevékenysége a cégjegyzékben a TEAOR 6391 Hírügynökségi tevékenység, azonban a tényleges bevétele a TEAOR 5814 Folyóirat, időszaki kiadvány kiadása tevékenységből származik. Ebben az esetben igénybe veheti a munkavállalókra a 61/2020. kormányrendelet szerinti kedvezményt? Másik kérdésem: katás taxis egyéni vállalkozó munkavállalót foglalkoztat, aki szintén taxis gépkocsivezető. Igénybe vehető az alkalmazottra a kedvezmény? Köszönettel: Ignéczi Péterné

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Méhész őstermelő

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Órabéres dolgozók ünnepnapi távolléti díja

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Union belüli jövedelem adózása, árfolyama?

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink