65 találat a(z) iskolaszövetkezet cimkére
Iskolaszövetkezet müködése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy iskolaszövetkezet most szeretné elkezdeni a működését. A kérdésem, hogy a diákok, akik be lesznek jelentve a NAV felé, a munkavégzés előtt iskolaszövetkezeti tagokká válnak-e ezzel? A NAV 16/T1044D bejelentésen tagokra vonatkoznak az adatok. A diákoknak van-e tagsági díjuk vagy bármilyen fizetési kötelezettségük ezzel kapcsolatban? Ki kell-e jelenteni őket a NAV-tól? Arra nincs a nyomtatványon jelölés, hogy meddig tart a munkaviszony.
Jól megdolgoztathatók a diákok, nem védi őket már az Mt. Cikk
A korábban hatályosnál jóval lazább szabályok vonatkoznak szeptembertől a szövetkezeti diákmunkára. A munka törvénykönyvének a munka díjazására vonatkozó rendelkezései közül mindössze egy alkalmazandó, mely szerint a szolgáltatás fogadójánál történő feladatteljesítés tartamára járó, az egyes feladatokhoz kapcsolódó díjazásnak el kell érnie a minimálbér összegét. Nem rendeli ugyanakkor alkalmazni a törvény a rendkívüli munkavégzés ellentételezésének szabályait, de a „munkabér” védelmére vonatkozó rendelkezéseket sem.
Betanított munka Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. iskolaszövetkezeten keresztül diákmunkást foglalkoztatott. Az iskolaszövetkezet számlát írt "betanított munka" megnevezéssel fordított áfásan. Milyen könyvelési tétel, illetve tételek kapcsolódnak ehhez a számlához? Köszönöm válaszát.
Tb-járulékot spórolhat a munkáltató – Kit tekintünk diáknak? Cikk
A diák státusz mind a kötelezettségek, mind pedig a társadalombiztosítási ellátások szempontjából meghatározó jelentőséggel bír. Ám ahogy oly sokszor, ebben az esetben is mindig az adott helyzetre vonatkozó (más-más) meghatározásból kell kiindulnunk.
Szociális szövetkezet, iskolaszövetkezet tagjainak tb-je Cikk
Milyen közterheket kell leróni az iskolaszövetkezet és a szociális szövetkezet tagja után, s milyen tb-ellátásokra jogosultak ezek a személyek? Összefoglaltuk.
Szakmai gyakorlat diákszövetkezeten keresztül Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik cégünk szakmai gyakorlat keretében szeretne foglalkoztatni főiskolai hallgatókat együttműködési megállapodással – feltételezem, hallgatói munkaszerződéssel. Igen ám, de a tanulók nem jelenhetnek meg a munkáltatónál létszámként, ezért felmerült, hogy diákszövetkezeten keresztül foglalkoztatnák őket a kötelező szakmai gyakorlat idejére. Kérdésem: kivitelezhető-e az a helyzet, hogy a cég köt az iskolával együttműködési megállapodást, a diákszövetkezet kiszámlázza a kötelezően kifizetendő díjazást a cég felé, és a cég a szakképzési hozzájárulásából levonja a gyakorlati időre eső, jogszabályban előírt közterhet? Ha nem, mit lehet tenni? A hallgatói munkaszerződés ilyen esetben ki között jön létre?
Diákmunka: 200 ezer szerződést kell újrakötni Cikk
Pénteken megjelent a Magyar Közlönyben a szövetkezetekről szóló törvény módosítása, amely az iskolaszövetkezetek működését és a diákok tanulás melletti jövedelem- és munkatapasztalat-szerzését szabályozza, azonban a diákok és szüleik számára fontos hangsúlyozni, hogy a törvény szeptember első napján lép hatályba, így a nyári diákmunkákat az új szabályozás semmilyen szempontból nem érint.
Diákmunka szeptembertől: így működhet majd az iskolaszövetkezet Cikk
Alapvető változást hoz az iskolaszövetkezeti jogviszonyokban az egyes iskolaszövetkezetekkel összefüggő törvények módosítása, amely a szövetkezeti törvénybe emeli át a diák munkavállalók foglalkoztatására vonatkozó rendelkezéseket.
Főiskolai hallgató munkaviszonyban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nappali tagozatos főiskolás teljes munkaidős szerződést szeretne kötni egy céggel. A tanuló iskolaszövetkezetnek a tagja. Van-e akadálya a főállású munkavállalásnak, illetve az iskolaszövetkezetet érinti-e a munkaviszony létesítése? Válaszát köszönöm.
Itt a törvénymódosítás! Így változik a munka törvénykönyve – táblázattal Cikk
Módosuló felmondási védelem, több pihenőidő, EU konformabb szabályozás, kisebb törvényi pontosítások – ennyi maradt a munka törvénykönyve módosítására vonatkozó javaslatokból, amelyeket a Magyarország 2017. évi központi költségvetésének megalapozásáról szóló törvényjavaslatban terjesztett a parlament elé a nemzetgazdasági miniszter.
Béren kívüli juttatás megváltása Kérdés
Tisztelt Cím! Egy iskolaszövetkezet a saját alkalmazottai részére béren kívüli juttatást nyújt. Vannak, akik nem kérnek ebből a juttatásból és pénzbeli megváltást kérnek. Ebben az esetben milyen adó- és járulékteher áll fenn a munkavállaló (főállásban foglalkoztatott) és a munkáltató részéről? A másik kérdésem, hogy ha ilyen megváltást az iskolaszövetkezet munkájában közvetlenül résztvevő, nappali tagozatos aktív hallgató tagja kér, akkor ebben az esetben milyen adó- és járulékterhekkel kell számolni? Válaszukat előre is köszönöm.
Diákfoglalkoztatás – rehabilitációs hozzájárulás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy diákszövetkezettől szerződés keretében foglalkoztatunk munkavállalókat, akik a szövetkezet tagjai. A törvényi változások kapcsán kérdésem az lenne, hogy őket a rehabilitációs hozzájárulás létszámánál figyelembe kell-e venni, amennyiben igen, ez hol történik: az iskolaszövetkezetnél vagy a cégünknél? Köszönöm válaszát.
Áfát csaltak az iskolaszövetkezetben Cikk
Vádat emelt a Csongrád Megyei Főügyészség két férfi ellen, mert egy makói székhelyű iskolaszövetkezet vezetőiként 550 millió általános forgalmi adó megfizetését mulasztották el – tájékoztatta a főügyészség szóvivője pénteken az MTI-t.
Diákmunka: legalább ennyit kellene fizetni Cikk
Matematikai képlettel határozták meg törvényjavaslatukban fideszes képviselők a diák munkavállalóknak, illetve az iskolaszövetkezetnek fizetendő minimális bér, illetve szolgáltatási díj összegét.
Munkaerő-kölcsönzés számlájának tartalma Kérdés
Iskolaszövetkezet különböző munkákra (IT, csomagolás, adminisztráció, stb.) közvetiti tagjait. A szolgáltatás kiszámlázásakor a számlára a konkrét szolgáltatásokat, vagy a munkaerő-kölcsönzés szöveget kell írni?