65 találat a(z) iskolaszövetkezet cimkére
Rehabilitációs hozzájárulás: mi a helyzet a szövetkezeti tagokkal? Cikk
Nem kell figyelembe venni a rehabilitációs hozzájárulással összefüggő létszámszámításkor az iskolaszövetkezet, a közérdekű nyugdíjas szövetkezet, valamint a szociális szövetkezet tagjait – hívja fel a figyelmet tájékoztatójában a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
Családi kedvezmény – iskolaszövetkezetben végzett munka Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kétgyermekes családban a kisebbik gyermek középiskolában tanul, a nagyobbik nappali tagozatos egyetemista. Hogyan alakul az egyetemista kedvezményezetti státusza, ha a tanulmányai mellett iskolaszövetkezeten keresztül munkát végez és jut jövedelemhez, aminek összege időnként meghaladja a minimálbért? A minimálbért mint korlátot nettó vagy bruttó módon kell figyelembe venni? Előfordulhat az is a bér vonatkozásában, hogy éven belül a figyelembe vétel akár hónapról hónapra változhat? Mi a jogkövető és ésszerű magatartás? Hogyan nyilatkozzon a dolgozó? Köszönettel: Vinacsekné
Iskolaszövetkezet – rehabilitációs hozzájárulás Kérdés
Tisztelt Adózóna! Az iskolaszövetkezetnek – ahol a tagok nappali rendszerű oktatás keretében tanulmányokat folytató tanulók, hallgatók – kell-e rehabilitációs hozzájárulási adót fizetnie? Amennyiben lehetséges, kérem, törvényi hivatkozással támassza alá válaszát! Segítő válaszát előre is köszönöm!
Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Rehabilitációs hozzájárulással kapcsolatosan fordulok Önökhöz kérdésekkel. Először is a kerekítés szabályai kapcsán kötelezően alkalmazandó csökkent képességű munkavállalók létszámának meghatározásában kerekíteni kell a matematika szabályai szerint, avagy egy tizedes jeggyel kell ott is számolni a fizetendő adót? Azaz, ha 1,6 jön ki, akkor az 2*9*aktuális minimálbér, avagy 1,6*9*aktuális minimálbér? A 94. számú NAV-füzet a rehabilitációs hozzájárulásról leírja, hogy az átlagos statisztikai létszámot egy tizedesjegyig kell kerekíteni, de arról nem rendelkezik, hogy a hozzájárulás alapját képező létszámot is ugyanígy kell-e kezelni? Másik kérdés a kölcsönzött munkaerővel kapcsolatos: az említett NAV füzet (és a rehabilitációs hozzájárulásról szóló törvény) szerint nyilatkozat hiányában a kölcsönvevőnél kell utánuk megfizetni az közterhet, de mi van akkor, ha ez a munkaerő iskolaszövetkezeten keresztül dolgozik a cégnél, azaz nappali tagozatos diákokról van szó? Az iskolaszövetkezet szerint utánuk nem kell rehabilitációs hozzájárulást fizetni. Lehetséges, hogy más törvény/rendelkezés alapján ők valóban nem esnek a rehabilitációs hozzájárulás alapját képező átlagos statisztikai létszámba, azaz nem kell őket figyelembe venni? Segítségüket előre is köszönöm.
Munka iskolaszövetkezeti tagként: jár-e szabadság? Cikk
Iskolaszövetkezet keretében végzett munka után jár-e szabadság? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogi ügyvéd szakértőnk válaszolt.
Iskolaszövetkezet keretében végzett munka után jár-e szabadság? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Iskolaszövetkezet keretében végzett munka után jár-e szabadság? Fiam folyamatosan négy hetet dolgozott egy helyen úgy, hogy az iskolaszövetkezet közvetítette ki. A különböző fórumokon én úgy látom, hogy jár neki 2 nap szabadságmegváltás. A diákszövetkezet szerint nem jár neki. Kérem állásfoglalását. Köszönettel.
Iskolaszövetkezettől kölcsönzött munkaerő bejelentése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Iskolaszövetkezeten keresztül diákokat foglalkoztatunk, alkalmi jelleggel, nem rendszeresen. Ebben az esetben van-e a kölcsönzött munkaerő után a NAV felé bejelentési kötelezettségünk? Válaszát előre is köszönöm.
Iskolaszövetkezeten keresztül foglalkoztatott diák Kérdés
Tisztelt Adózóna! Cégünk szeretne iskolaszövetkezeten keresztül foglalkoztatni egyetemistát, kb. 1 hónapra. A bére kb. bruttó 150 000 Ft. Érdeklődni szeretnék, hogy ebből a diák mennyi pénzt fog megkapni a szövetkezettől? Milyen levonások terhelik? Köszönettel.
A diákok foglalkoztatásának adózási szabályairól tájékoztat a NAV Cikk
Információs füzetben foglalta össze a diákok foglalkoztatásának legfontosabb adózási és járulékszabályait a NAV.
Ilyen munkákra vállalkoznak a diákok Cikk
Hostess, turisztikai referens és animátor – a K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedő szervezői által megkérdezett legtöbb fiatal ezekben a pozíciókban dolgozik a szünidőben. Az iskolaszövetkezetekbe idén kétszer annyi 18 év alatti jelentkezett, mint tavaly ilyenkor. Jelenleg 800-1000 forintot keresnek óránként, és mindannyian úgy látják, hogy könnyebb lett diákként elhelyezkedni a munkaerőpiacon.
Szolgálati idő iskolaszövetkezeti munka kapcsán Kérdés
Tisztelt Adózóna, Tisztelt Szakértő! 2009 és 2011 között iskolaszövetkezeti tagként, külső szervnél dolgoztam. Ezen időszak alatt kizárólag személyijövedelemadó-fizetési kötelezettségem keletkezett, az időszakról munkaviszony-igazolással rendelkezem. Kérdésem, hogy az iskolaszövetkezet közreműködésével külső szervnél töltött idő beleszámít-e a szolgálati időbe? Előre is köszönöm szíves válaszukat!
Fizetendő közterhek az iskolaszövetkezetben Cikk
Az iskolaszövetkezetben foglalkoztatás nagyon népszerű Magyarországon. Ennek többek között az az oka, hogy lényegesen kevesebb közterhet kell fizetni mind az alkalmazottnak, mind foglalkoztatójának. Az alábbi cikkben az iskolaszövetkezetben történő foglalkoztatás főbb szabályait és az ehhez kapcsolódó közteherfizetéseket ismertetjük.
Iskolaszövetkezet: már megint nem jár szabadság a nappalis diákoknak Cikk
Négy hónap után visszamódosította az Országgyűlés az iskolaszövetkezetre vonatkozó szabályokat. Eszerint 2017. január 1-jétől csak a személyes közreműködést teljesítő, nappali tagozatos tanulói vagy hallgatói jogviszonyban nem álló személyek esetén alkalmazandók az Mt. szabadságra vonatkozó rendelkezései.
Iskolaszövetkezet – járulékfizetés Kérdés
Tisztelt Szakértö! Kérdésem, hogy 2017-től változnak-e az iskolaszövetkezet keretében foglalkoztatott egyetemisták (nappali tagozatos) járulékfizetésére, valamint a biztosítási jogviszonyra vonatkozó előírások?
Szabadság nyilvántartása és kiadása: válaszok a leggyakoribb kérdésekre Cikk
Számos könnyítési lehetőséget vezetett be az új munka törvénykönyve (Mt.), mellyel a munkáltatók rugalmas munkaerőigényét kívánja kielégíteni, illetve mozgásterüket kívánja szélesíteni. Az egyik ilyen terület, ahol ez érezhető, a szabadság nyilvántartása és kiadása. A szabályrendszer értelmezése ugyanakkor a gyakorlatban számos munkáltató számára nehézséget jelent. Erre tekintettel vesszük végig a leggyakoribb kérdéseket és az Mt. alapján azokra adható válaszokat.