Értékesítési célú ingatlan hasznosítása Kérdés
Tisztelt Cím! Egy kft. 2010 decemberében értékesítési célból 10 lakásból álló ingatlant vásárolt. Felújította az ingatlant. Az ingatlan a felújítás költségeivel együtt az árukészletek között a 2-es számlaosztályban van nyilvántartva. Azonban mai napig nem tudta eladni az ingatlant. Már 2012. évben egy cégnek bérbeadott 3 lakást az ingatlanból. Az a kérdésem, hogy a 2-es számlaosztályban nyilvántartott ingatlant lehet-e bérbeadással hasznosítani az értékesítésig? Van erre lehetőség számviteli és adószempontból? Ha át kell sorolni a tárgyi eszközök közé, akkor annak van számviteli és adóvonzata, amire figyelni kell? Köszönöm a válaszukat!