28 találat a(z) igazolatlan távollét cimkére
Igazolatlan távollét kezelése munkaidőkeretben Kérdés
Igazolatlan távollét kezelése tb szempontból Kérdés
Biztosítás a sztrájk alatt Kérdés
Igazolatlan távollét vs. fizetés nélküli szabadság – mutatjuk a különbséget Cikk
Mi a különbség az igazolatlan hiányzás és a fizetés nélküli szabadság között adóhatósági szempontból – tette fel olvasónk a kérdést, dr. Radics Zsuzsanna társadalombiztosítási szakértő, jogász válaszolt.
Munkavállaló igazolatlan távolmaradása Kérdés
Táppénz a karantén idején: emiatt is legyen óvatos a külföldi nyaralással! Cikk
Augusztus 13-ától nem minősül keresőképtelennek, azaz táppénzre sem jogosult az, aki nem hivatalos céllal utazik a kormány által kevésbé súlyos vagy súlyos fertőzöttségi mértékűnek nyilvánított országba, és onnan hazatérve hatósági házi karanténba kell vonulnia – ekként módosult a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény végrehajtásáról szóló 217/1997. kormányrendelet.
Végkielégítés feltételekkel Kérdés
Azonnali hatályú felmondás igazolatlan távollét miatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkavállaló hónapok óta zavartan viselkedik, orvosi segítséget nem kér, illetve megtagadja azt. Rendszeresen késik a munkahelyéről, sokszor meg sem jelenik. Utólag telefonon kimenti magát. Az egész évi szabadságát kivette már. A háziorvosával is felvettük a kapcsolatot, aki kórházi kezelést tartana indokoltnak. Ezt a munkavállaló megtagadja. A háziorvos viszont nem veszi betegállományba, próbálja kényszerintézkedés nélkül a kórházi kezelést kierőltetni. Jelenleg már két napja keresőképtelen, amiről nem lesz igazolás. Erre a napra bért nem fogunk fizetni. A kérdésünk az, hogy a fenti helyzet lehet-e jogszerű indok azonnali hatályú felmondásra, vagy csak rendes felmondással küldhető el a dolgozó, végkielégítéssel és felmondási idővel? A munkavállaló 20 éve van a cégnél, a gondok idén kezdődtek. Munkakörében jelentős anyagi felelősséggel járó feladatot végez, a cég az anyagi kockázat miatt is fél tovább alkalmazni a dolgozót. Köszönettel.
Igazolatlan távollét Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkahelyünkön az egyik alkalmazott megbetegedett 2017.01.04-én, amiről van kezdő orvosi igazolása. Ezután a következő papírja 2017.01.17-01.30-ig terjedő időszakra egy kórházi igazolás. Ezt követően 2017.02.06-ával megint egy kezdő orvosi igazolása van, aztán megint semmi. Majd elköltözött vidékre, ahol elment a háziorvoshoz, onnan szintén van egy kezdő orvosi igazolása 2017.02.27-től, innentől kezdve nagy könyörgések árán küldi a táppénzes papírokat, amit továbbítok az OEP-nek. Tértivevényes ajánlott levélben kértem tőle, hogy a hiányzó iratokat küldje el nekünk a betegszabadság és táppénz igényléséhez, ezt a mai napig nem kaptuk meg. Én jóhiszeműen jártam el, mivel még februárban, mikor a januári számfejtést csináltam, gondoltam, hogy fogja hozni a papírokat. Mivel ez nem történt meg, és nagyon úgy tűnik, hogy már nem is fogom megkapni tőle az igazolásokat, szeretném helyesen megcsinálni a számfejtést, önellenőrizni az érintett hónapokat. Kérdésem a következő: azokra a napokra, amelyekre írásbeli kérésre sem pótolta a betegszabadsághoz, illetve a táppénzhez szükséges iratokat, számolhatok-e igazolatlan távolléttel, vagy hogyan számfejtsem ezeket a napokat? Válaszukat előre is nagyon köszönöm. Üdvözlettel: Szilvia
Munkaviszony megszüntetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy munkavállaló augusztus elején dolgozott 5 napot, majd nem jelent meg a munkahelyén, és nem lehetett elérni, a maradék szabadságát kiadtuk a többi napra, igazolatlan távollétet szerepeltettünk. Szeptember 1-jén ajánlott levélben felszólítottuk, hogy igazolja a távollétét, de "nem kereste" szöveggel visszajött a levél. Mi a teendő ilyenkor? Milyen dátummal és milyen módon lehet a munkaviszonyát megszüntetni?Segítségét előre is köszönöm.
Igazolt vagy igazolatlan a távollét? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Amennyiben a munkavállaló a reggel betelefonál a munkahelyére, hogy magánügyi problémái miatt nem tud jönni dolgozni, ebben az esetben igazolatlan a távolléte, vagy lehet igazolt, nem fizetett távollétnek is tekinteni? Erről írásos igazolással nem rendelkezik. Köszönöm válaszát.
Igazolt és igazolatlan távollét T1041 Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy a munkavállalónak az igazolt vagy az igazolatlan (nem fizetett) távollét idejét le kell-e jelenteni a T1041 nyomtatványon, hogy szünetel a biztosítása, vagy csak a 30 napot meghaladónál van erre szükség?! Akár 1 igazolt vagy igazolatlan napot le kellene jelenteni, hogy szünetel a biztosítása? Válaszát előre is köszönöm!
Szabadság Kérdés
Kedves Szakértő ! A következő kérdéssel fordulok Önhöz: az új Mt. szerint már nincs mód szabadság visszavonására, ha a munkavállaló többet vett ki, mint amennyi időarányosan járt volna neki. De mi van akkor, ha egy dolgozó belép év közben, 1-2 hónap próbaidőt követően elmegy 2 hét szabadságra, majd ha visszajön, felmond. Akkor neki tényleg ki kell fizetnünk 10 nap szabadságot a 2-4 nappal szemben, és nem áll módunkban visszavonni tőle? Ez kicsit furcsa. Így akkor egy munkavállaló, ha több jogviszonya is van egy évben, akár több napot is lehet szabadságon, mint amennyi jár neki (alap+pót)?! Illetve egy másik kérdés, ti hogyan számfejtenétek azt a jelenléti ívet, amihez nincs szabadság jóváhagyva és feltüntetve sem, csak üresek a le nem dolgozott napok!? Ha szigorú lennék, fizetés nélküli szabadságnak/igazolatlan távollétnek számfejteném, de emiatt a biztosítási jogviszony fennállása alatt az első naptól szünetelne a jogviszony. Ezt a T1041-en kell jelenteni, és a magánszemély egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésre is kötelezett. Viszont a jelenléti ívek hó végi beérkezése miatt az is elképzelhető, hogy határidőn túl jelenteném le a szünetelés kezdetét. Más megoldás nincs? Előre is köszönöm a segítséget! Tóth Tünde