415 találat a(z) igazolás cimkére
Gyes melletti visszatérés a munkába
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném a segítségét: Gyermeke 3 éves kora előtt dolgozónk jelezte munkába állási szándékát a gyes folyósításának megtartása mellett. Korábban 8 órás munkavállaló volt, de a gyermek mellett csak 6 órás munkavégzést vállalna. A munkaidő csökkentését elfogadnánk, természetesen a munkabére is csökkenne ez által (a korábbi bérfejlesztéseket természetesen megkapja). Kérdéseink: -–mit kell módosítanunk és milyen módon (munkaszerződés módosítása, vagy egyszerű téjékoztatás, esetleg valami más)? – az összegyűlt szabadságára járó távolléti díj kiszámítása még a régi, vagy már az új munkabére alapulvételével kell történjen? – jár-e a munkáltatói járulékkedvezmény ebben az esetben (gyes melletti munkavégzés)? – ha igen, akkor kell-e valamilyen igazolást hoznia a gyest folyósító intézménytől? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Hatlaczki László
Igazolás tao-hoz támogatás esetén
Kérdés
Polgárőrség – nem közhasznú egyesület – kapna támogatást. Adhat-e igazolást a támogatónak társasági adója csökkentéséhez? Köszönettel: Ági
Ellenőrzött tőkepiaci ügyletek adózása spread különbség esetén
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Ha a platform, amin kereskedek, nem számol fel semmilyen költséget, csak más "árfolyamot" állapít meg nekem a platformon belül, és a bevétele ebből származik, akkor milyen igazolásra vagy adatszolgáltatásra van szükség? Ebben az esetben igazából nincs költsége a kereskedésnek. Hogyan lehet így költségkimutatást készíteni (ha ez kötelező egyáltalán)? Az jarható út, hogy én kiszámolom tranzakcióként, hogy mekkora a kapott, illetve a valós árfolyam közötti különbség, és azt jelenítem meg költségként?
Önszámlázás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Önszámlázás témakörében a következőkben kérném a segítségüket: külföldi partnerek esetében miképp tudjuk ellenőrizni, hogy a partnerünk magánszemély-e vagy egyéni vállalkozó? Nem áfakörös külföldi önszámlázó esetén mivel kell ezt igazolni? És ebben az esetben megfelelő-e, ha 0 százalékot tüntetünk fel a számlán? A partnerek adószámának feltüntetésével kapcsolatban vannak-e formai előírások és ezt miképpen kell igazolni? Amennyiben ezek nem felelnek meg a hazai törvényeknek, úgy a cégünk mint a számla befogadója büntethető-e? Segítségüket előre is köszönöm!
Házhoz járó masszőr
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy ha egy masszőr egyéni vállalkozó házhoz jár ki, telephelye nincs, a székhelye csak az "ügyintézéseinek helye", kell-e ezt valahogyan dokumentálnia, vagy bejelentenie? Pénztárgéphasználatra így nem kötelezett, de mivel tudja azt igazolni, hogy csak házhoz jár ki?
Számvitel
Kérdés
Tisztelt Cím! Az lenne a kérdésem, hogy könyvvizsgáló által számlázott rendszeres havi díjról szóló számlához szükséges-e teljesítési igazolás, amennyiben az ügyvezető leigazolja a számlát, hogy kifizethető? Köszönettel a választ
Szolgálati idő igazolása társas vállalkozó esetén
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nők 40 éves szolgálati idővel való nyugdíj megállapításhoz ügyfelem egy kft.-nél volt társas vállalkozói jogviszonyban. Hogyan lehet, hogyan kell ezt részére igazolnia a jelenleg is működő kft.-nek? Igazolható-e a (népnyelven) "rózsaszín harmonika könyv"-ben, azaz az OEP "Igazolvány a biztosítási jogviszonyról és az egészségbiztosítási ellátásokról" című nyomtatványban? Vagy teljesen más az igazolás módja, ha igen, akkor hogyan kell azt részére kiadni? Megjegyzem, hogy a társaságnak a kérdéses időszakban sem volt, és jelenleg sincs sem adó-, sem járuléktartozása. Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Rozika könyvelő
Nonprofit kft. – kapott adomány
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérem szíves tájékoztatását. Önkormányzati tulajdonban lévő közhasznú nonprofit kft. szervezi a helyi falunapi rendezvényt (önkormányzattal kötött feladatátadási szerződés szerint). Egy bt. nagyobb pénzösszeggel szeretné támogatni ezt a rendezvényt, ezzel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy a közhasznú nonprofit kft. ebben az esetben adhat-e ki adományigazolást? Adományigazoláson mely esetben kell feltüntetni azt, hogy ezen adomány nélkül is nyereséges a társaság? Előre is köszönöm szíves válaszát!
Munkáltatói lakáscélú támogatás adómentessége
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cafetéria keretében szeretnénk dolgozónknak adómentes lakáscélú támogatást nyújtani. A dolgozó a Fundamenta-Lakáskassza Zrt.-nél rendelkezik 2017. évi lejáratú lakás-előtakarékossági szerződéssel. 2014-ben lakást vásárolt, amelyhez az előtakarékossági szerződés lejáratáig áthidaló kölcsönt vett fel. Ennek havi törlesztőrészleteit a Fundamenta a dolgozó adóstársának bankszámlájáról havonta leemeli. Munkavállalónk a korábbi munkahelyén (2015-ben) is kapott lakáscélú támogatást, amelyet utólag, egy összegben, az év végén fizetett ki a munkáltató a dolgozó saját bankszámlájára történő átutalással. Ehhez rendelkezett a Fundamenta-Lakáskassza Zrt.-től egy igazolással, amely a lakás-előtakarékossági szerződés, a folyósított áthidaló kölcsön és a törlesztés részleteit tartalmazta, valamint a DRC Cafeteria Plusz Kft. értesítésével, amely szerint a munkavállaló lakása megfelel a méltányolható lakásigény jogszabályi feltételeinek, és a benyújtott dokumentumok alapján jogosult az adómentes lakáscélú támogatásra, így a támogatás összege átutalható volt a munkavállaló bankszámlájára. Amennyiben az elmúlt év óta az igazolásokban szereplő adatokban – a még hátralévő tartozás összegét leszámítva – semmilyen változás nem történt, a 2015 márciusában kiállított igazolások felhasználhatók a juttatás adómentességének alátámasztására, és átutalható a támogatás egy összegben az adóév végén a dolgozó bankszámlájára? Válaszát előre is köszönöm.
Ha elveszett a munkakönyvem.....
Kérdés
Elveszett a munkakönyvem, az állami cégek jogutód nélkül megszűntek, ahol 1998. előtt dolgoztam. Hogyan tudom mégis igazolni az ott eltöltött munkaviszonyomat?
Szochokedvezmény
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gyed folyósítása alatt visszamegy dolgozni a munkavállaló. A kedvezmény igénybevételéhez az igazolást a tb-kifizetőhely kiállítja. A gyes igényléséről, folyósításáról kell újabb igazolást kérni, hogy a munkáltató a kedvezményt maximálisan, kettó plusz egy évig ki tudja használni?
Szolgálati járandóság, korhatár előtti ellátás: így jár a családi kedvezmény
Cikk
Tájékoztatót tett közzé a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) arról, hogy azon magánszemélyek, akiknek a korhatár előtti ellátását, illetve szolgálati járandóságát a személyi jövedelemadóval – 2015-ben még 16 százalékos – csökkentve folyósította a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság, hogyan számolhatják el az őket megillető családi kedvezményt.
Tárgyi eszköz
Kérdés
A társaság csomagolóeszközét külföldről vásárolja. Új csomagoló eszközt szeretne vásárolni, ehhez célszerszámot kell készíteni. A kereskedő partnerünk a célszerszámot kéri, hogy térítsük meg, mivel a gyártó cég ezt kéri tőle is. A számlában szerszám szerepel. Hogyan könyvelem le helyesen a számlát? Tárgyi eszközként, melynek a fele a társaságunk tulajdonát képezni, a másik fele pedig a külföldi cég tulajdonát? Kérjek igazolást az eszköz nyilvántartásba vételéről a külföldi partnertől, azaz a gyártó cégtől? Milyen tao-vonzata van?
24/A támogatás igazolás és a 1529-es kapcsolata
Kérdés
Tisztelt Cím, szeretném megkérdezni, hogy jól gondolom-e, hogy a tavaly decemberi feltöltéskor beküldött 01-esben kitöltött rendelkező nyilatkozattal letudtuk a 24/A látványsportos támogatás adatszolgáltatását? Egyszerűen nem találom a helyét a 29-esben. A NAV egyébként el is utalta januárban a felajánlott összeget. A NAV munkafüzet azt mondja, hogy majd idén július-augusztusban írják jóvá az adójóváírást a tao-folyószámlán, ami majd a 2016-os tao-bevallásban adóalap-csökkentő tétel lesz, miután 2016-ban könyvelődik egyéb bevételként. Azért fura, hogy nem kell adatot szolgáltatni a mostani 1529-esben, mert mégiscsak a 2015. évi tao-ból rendelkeztem. De ami van adatszolgáltatás, csak a 22/C-re vonatkozik. Segítsenek kérem, ha esetleg kellene adatot szolgáltatni, de kimarad, az veszélyezteti az adójóváírást? Illetve tényleg nem kell feltüntetni sehol?
Lakáscélú munkáltatói támogatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Érdeklődni szeretnék, hogy az szja-törvény 1. számú melléklet 2.7-ben megfogalmazott 5 millió forintos támogatás 30 százalékos határa (egyéb feltételek fennállása esetén) a következő esetben miként értelmezhető: amennyiben építési telket vásárol magánszemély, például 8 millió forintért, és erre építtetne, összesen bruttó 12 millió forintért egy házat, akkor a 12 millió forint 30 százaléka, azaz 3,6 millió forint adható adómentesen, vagy a telek vételára is beleszámít az alapba, tehát az összesen 20 millió forint 30 százaléka, vagyis 6 millió forint (ebben az esetben természetesen az 5 millió forintos maximum) számít-e? Lehetséges-e a támogatást a fenti korlátokkal az építkezés alatt (annak részeként) fizetni, és ehhez milyen banki művelet kell? Elég kiutalni a magánszemély számlájára a támogatás megjelölésével, és a számlavezető banktól kell az igazolásokat bekérni? Innen utána a magánszemély továbbutalhatja az összeget a kivitelezőnek? Válaszukat előre is köszönöm!