67 találat a(z) háború cimkére
Munkavállalók előnyben: a munkaerőhiány és a home office új korszakot hozhat?
Cikk
Előbb a Covid-19 járvány, majd az orosz-ukrán háború volt az, amely alapjaiban változtatta meg a világgazdasági helyzetet. E változások – főképp a pandémia hozományaként – a munkaerőpiacot is jelentősen érintették, miközben a helyreállást követően az elmúlt hónapokban a járvány előtti trend, az egyes szektorokban jelentkező munkaerőhiány is újra jelentkezett – írja a portfolio.hu.
Kőolajmizéria: cseh értesülések szerint napokon belül helyreállhat a szállítás a Barátság-vezeték déli szakaszán
Cikk
Napokon belül helyreállhat az orosz kőolajszállítás a Barátság-vezetéken – fogalmazott a csehországi kőolaj-vezetéket üzemeltető MERO cseh cég mai közleményében, anélkül, hogy további részleteket közölt volna.
Elzárták a Barátság vezeték déli szárnyát, nem szállít olajat Magyarországra
Cikk
Leállította az Ukrtransznafta a kőolaj tranzitját a Barátság olajvezetékrendszer déli ágán keresztül Magyarország, Csehország és Szlovákia irányába – közölte Igor Gyomin, az orosz Transznyefty gázszállítmányozási vállalat szóvivője.
Megjelent a NAV tájékoztatója az ukrán háború elől menekülők számára biztosított áruk behozatali vám- és hozzáadottértékadó-mentességéről
Cikk
Az ukrajnai háború elől menekülő és az Ukrajnában élő rászoruló személyek számára ingyenesen szétosztandó vagy rendelkezésre bocsátandó áruk behozatali vám- és hozzáadottértékadó-mentességéről szóló tájékoztatót tett közzé a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénteken honlapján.
Háborús veszélyhelyzet: kell-e állásidőt fizetni, ha nem tud munkát adni a cég a dolgozóknak?
Cikk
Sokan ki sem lábaltak még a koronavírus okozta gazdasági nehézségekből, máris újabb problémával kell szembesülniük. Az infláció magas, az árnövekedés követhetetlen, ezek hatását egyre több munkáltató is érzi. Könnyedén megeshet, hogy a munkáltató nem tud munkát adni, de egyelőre felmondást sem kell közölnie. Cikkünkben egy olvasói kérdés nyomán vizsgáljuk meg az állásidő szabályait.
200 milliárdos EU-s támogatás magyar kkv-knak az orosz invázió kivédésére
Cikk
Jóváhagyta az Európai Bizottság azt a 200 milliárd forint (500 millió euró) összegű magyar programot, mely ágazatokon átívelően hivatott támogatást nyújtani a magyarországi kis- és középvállalkozásoknak az Ukrajna elleni orosz invázióval összefüggésben – írja a Telex.hu.
Válságtámogatás igényelhető az orosz-ukrán háború hatásainak enyhítésére
Cikk
Korlátozott összegű támogatással segíti a magyar állam az orosz-ukrán háború által hátrányosan érintett vállalkozásokat – derül ki a kormány nemrégiben közzétett rendeletéből.
Gulyás: a háborús helyzetben a kormány indokoltnak látja az árstopok fenntartását
Cikk
A háborús helyzetben a kormány indokoltnak látja az árstopok fenntartását, ezért az élelmiszer- és a benzinárstopot október 1-jéig, a hitelmoratóriumot és a kamatstopot pedig december 31-ig meghosszabbítja. Ezek lejártát megelőzően döntenek majd arról, hogy fennállnak-e azok a körülmények, amelyek a további meghosszabbításra okot adnak – közölte Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter pénteken a Kormányinfón, ahol arról is beszélt, hogy a kormány nem támogatja a globális minimumadó és a budapesti dugódíj bevezetését, tette közzé az MTI.
A kkv-k több mint fele tervez beruházást
Cikk
Bő két év megszorítás és járvány után a kkv-k több mint kétharmada hajtott végre vagy tervez idén beruházást, illetve béremelést, derül ki a Via Credit és az OPTEN közös felméréséből
Veszélyhelyzet november 1-jéig: kihirdették a meghosszabbításról szóló törvényt és több kormányrendeletet
Cikk
A Magyar Közlöny 95. számában június 8-án este megjelent a 2022. évi VI. törvény a szomszédos országban fennálló fegyveres konfliktus, illetve humanitárius katasztrófa magyarországi következményeinek elhárításáról. A jogszabály passzusai – két kivételtől eltekintve – már tegnap este 9 óra (a kormányrendeleteké 10 óra) óta hatályosak.
Izzasztó nyár elé nézünk: 10 százalék feletti inflációra számíthatunk
Cikk
Izzasztó nyár elé nézünk, mert az elemzők szerint az infláció hőfoka három hónapos kánikulát vetít előre a fogyasztói árakban. A kamatemeléseknek sem értünk még a végére – derül ki a Bank360 által közzétett elemzésből.
Ukrajna támogatását segítő új pénzügyi alap létrehozását javasolják az EU-nak a németek
Cikk
Az orosz támadás ellen védekező Ukrajna támogatását szolgáló új pénzügyi alap felállítását javasolja Németország az európai uniós társországoknak – jelentette be Olaf Scholz kancellár csütörtökön Berlinben.
Megszorításokat hozhat a világban az orosz-ukrán háború
Cikk
A világ számos országában megszorítások várhatók az orosz-ukrán háború hatásai, illetve az ellátási láncok szakadozásai és az eleve is magas energiaárak miatt, amely tovább növeli az amúgy is emelkedő nyersanyagárakat, így az inflációt is – derül ki az Atradius hitelbiztosító előrejelzéséből.
Leállítja a gázszállítást Lengyelországba és Bulgáriába a Gazprom
Cikk
Az orosz Gazprom szerdától leállítja a gázszállítást Bulgáriába – tájékoztatott a bolgár energiaügyi minisztérium. A PGNiG, lengyel állami földgázipari vállalat is arról számolt be, hogy közép-európai idő szerint szerdán 8 órától leállítja a gázszállítást Lengyelországba a Gazprom a Jamal-Európa gázvezetéken.
Tízszeresére nőtt a tengeri szállítmányozás költsége, a fogyasztók fizetik meg az árát
Cikk
A válságok már nem követik egymást, hanem felhalmozódnak. A koronavírus-járvány, az orosz-ukrán háború és a magas infláció egyre megterhelőbbek a kkv-k számára. A világgazdaság leggyengébb pontja a tengeri szállítmányozás, amelynek költsége megtízszereződött 2019-hez képest – állítják a nemzetközi tranzakciókra szakosodott iBanFirst szakértői. A legjobb esetben is 2023-ig tart a kikötői torlódások megszüntetése és a fuvardíjak tartós csökkenése.