50 találat a(z) gyümölcs cimkére
Évekig drágulnak még a gyümölcsök Cikk
Az éghajlatváltozás kedvezőtlen hatásai és a munkaerőhiány drámaian rontotta a gyümölcsültetvények jövedelmezőségét az elmúlt évtizedben. Korszakhatárhoz ért a gyümölcstermesztés: jelentősen csökkenő termőterületekkel, az intenzív ültetvények elterjedésével és a gyümölcsárak további erőteljes növekedésével kell számolni a következő években – derül ki az Agroinform.hu elemzéséből.
Kevés barack terem idén, jelentős károkat okozott a fagy Cikk
A húsvét utáni, éjszakai fagyokkal is járó lehűlés szinte bizonyosan jelentős károkat okozott a kajszi- és az őszibarack-ültetvényekben – mondta a Világgazdaságnak Kelemen Péter, a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet alelnöke.
Zöldséggel és gyümölccsel kereskedő bűnszervezetet számoltak fel a pénzügyőrök Cikk
A Szegedi Nagybani Piacon az áfa megfizetése nélkül zöldséget és gyümölcsöt értékesítő bűnszervezetet számoltak fel a pénzügyőrök – tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatóságának sajtóreferense csütörtökön az MTI-t.
Magnóliaként árusított mogyoróbokor: szaporítóanyag-árusokat ellenőrzött a Nébih Cikk
Az illegális szőlő- és gyümölcsszaporítóanyag-kereskedelem felderítése és felszámolása érdekében szervezett egy hónapos országos célellenőrzést a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A hatóság ellenőrei, a kormányhivatalok szakembereinek közreműködésével, az elmúlt hetekben 130 piaci, vásári mozgó árust és csaknem 9400 szaporítóanyagot vizsgáltak meg. Az akció eredményeként 10 esetben több mint 1,5 millió forint bírságot szabtak ki és mintegy 3000 oltványt semmisítettek meg.
Szállodai bekészítés Kérdés
Megdöbbentő adat: másfélszeresére drágultak a gyümölcsök egy év alatt Cikk
Augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 3,9 százalékkal voltak magasabbak az egy évvel korábbinál – közölte ma a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Az előző hónaphoz képest összességében nem változtak az árak. Az adat megfelel az elemzők korábbi várakozásának. Az éves maginfláció a júliusi 4,5 százalékról 4,7 százalékosra nőtt. A nyugdíjas fogyasztói kosárra számolt infláció az előző havival megegyező, 4,3 százalékos maradt.
Brutális drágulás, egekben az élelmiszerárak Cikk
Júliusban átlagosan 3,8 százalékkal nőttek a fogyasztói árak az egy évvel korábbihoz képest. Az elmúlt egy évben az élelmiszerek és a szeszes italok, dohányáruk ára emelkedett jelentős mértékben – közölte ma a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Az agráriumot is megviselte a járvány Cikk
Kissé javultak az agrárium szereplőinek várakozásai a második negyedév végére az első negyedévhez képest, de továbbra bizonytalanság jellemzi az ágazatot, főként a koronavírus-járvány miatt beszűkült exportlehetőségek, és a tavaszi aszály miatt -– közölte Hollósi Dávid a Takarékbank agrár üzletágának szűk körű elemzői sajtó-háttérbeszélgetésén hétfőn, Budapesten.
Így alakult a termék-külkereskedelem márciusban Cikk
2020. márciusban a kivitel volumene 5,6, a behozatalé 1,0 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest. Az aktívum 301 millió euró volt, az egyenleg 343 millió euróval romlott a 2019. márciusihoz mérten. Naptárhatással kiigazítva a kivitel volumene 11, a behozatalé 4,4 százalékkal csökkent. 2020. január–márciusban a termék-külkereskedelmi mérleg többlete 1,9 milliárd eurót tett ki, 52 millió euróval többet, mint egy évvel korábban. A vizsgált időszakban a termelőágazatok teljesítményének, valamint a globális keresletnek a csökkenése együttesen a termék-külkereskedelem teljesítményének mérséklődéséhez vezetett, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal honlapján közzé tett gyorstájékoztatóban.
Holnap még bejelenthetők a tavaszi fagykárok Cikk
Meghaladja a 15 ezer hektárt a tavaszi fagykárral sújtott ültetvények nagysága a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) által működtetett informatikai rendszerben rögzített adatok szerint, a megyei kormányhivatalok ellenőrzései alapján. Az egész országra kiterjedő fagy főként a gyümölcstermesztésben, azon belül is különösen a kajszibarack-állományban okozott traumát. A 2020. április 1-jét követően bekövetkezett káresemények bejelentésére még május 15-éig van módjuk az érintetteknek.
Brutális áremelkedés egy év alatt! Húsz százalék fölött drágult a sertéshús, a gyümölcs Cikk
Februárban a fogyasztói árak átlagosan 4,4 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál, ezen belül viszont átlagosan 7 százalékkal drágultak az élelmiszerek. A sertéshúsért 27, a friss gyümölcsökért 22, 5 százalékkal többet kellett fizetni, mint egy évvel korábban – közölte ma a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Hatalmasat nőtt a gyümölcsök és a sertés felvásárlási ára Cikk
Tavaly novemberben elsősorban a gyümölcsök és a sertés felvásárlási árának jelentős emelkedése miatt az októberi 2,3 százalékosról 5,2 százalékosra ugrott a mezőgazdasági termelői árak éves növekedése – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adataiból.
Drágulás: egekben az élelmiszerárak! Cikk
A fogyasztói árak átlagosan 3,4 százalékkal voltak magasabbak júniusban az egy évvel korábbinál, májushoz viszonyítva az árak átlagosan 0,2 százalékkal csökkentek – közölte ma a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Az élelmiszerek ára drasztikusan nőtt, az idényáras zöldség-gyümölcs átlagosan 17,7 százalékkal drágult.
A zöldség-gyümölcs pazarlása ellen kampányol a Nébih Cikk
Tudta, hogy évente mintegy 6 kilogramm zöldséget és gyümölcsöt dobunk ki fejenként, sokszor csupán esztétikai okokból? Ezen a felesleges pazarláson szeretne csökkenteni a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) napokban indult új, szemléletformáló kampánya, a „Vegyél számba!”.
Támogatás szárítmány-előállítóknak Cikk
Megjelent az a Nagy István agrárminiszter által 2019. március 13-án bejelentett, 500 millió forint keretösszegű új támogatási rendelet, amely alapján a zöldség (beleértve a fűszerpaprikát is), gyümölcs, valamint gyógy- és fűszernövény alapanyagból, forró levegővel, mesterségesen szárított, illetve aszalt termény-előállítók fűtési költségeik után támogatást igényelhetnek, olvasható az agrártárca honlapján.