7232 találat a(z) gazdaság-rss cimkére
Erre figyeljünk lekvárok, szörpök árusításánál! Cikk
Különböző piacokon, vásárokon, közutak mellett, családi házak kapujánál gyakran találkozunk lekvárok, szörpök, savanyúságok, zöldségek és gyümölcsök árusításával. Nézzük meg, milyen feltételekkel lehet ezeket ilyen formában árusítani!
Vészhelyzet: többlettámogatás az állattartóknak Cikk
A magas takarmányárak okozta rendkívüli gazdasági helyzetre tekintettel az Agrárminisztérium kezdeményezésére a kormány 4,4 milliárd forint többletforrást biztosít az állattartók számára – közölte Nagy István tárcavezető.
200 ezres minimálbér jöhet, 5 százalékponttal csökkenhet a szocho Cikk
Már zajlanak az egyeztetések a kormány és a munkaadók között a jövő évi minimálbér és garantált bérminimum emeléséről – erről beszélt a Világgazdaság mai számában Perlusz László, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének főtitkára.
Gyermekvárás: mikortól érdemes igényelni a csedet? Cikk
Az egészségbiztosítási pénzbeli ellátások számítása összetett művelet, de van benne egy kis mozgástér is az igénylő részére, ami befolyásoló tényező lehet – negatív és pozitív irányba is – az ellátásai összegére nézve. Mit befolyásol, hogy mikortól kéri a kismama a csecsemőgondozási díjat (csed)? Mit érdemes megvizsgálni a csed kezdő napjának megválasztásánál?
Emelte a jegybanki alapkamatot a Monetáris Tanács Cikk
30 bázisponttal 1,20 százalékra emelte a jegybanki alapkamatot keddi ülésén a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa.
NAV-tájékoztató: kisgyermekkel otthon lévők szövetkezetének adózási szabályai Cikk
A kisgyermekkel otthon lévő szülők 2021. július 1. óta szövetkezetet alakíthatnak, így rugalmas keretek között vehetnek részt a foglalkoztatásban, olvasható a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján.
Hétszeresére nőtt a tengeri szállítmányozás ára egy év alatt Cikk
Tavaly nyáron átlagosan 1650 dollárba került egy 40 láb méretű tengerikonténer szállítása Sanghajból Rotterdamba. Manapság ugyanekkora áru szállítása 11 196 dollárba kerül, azaz gyakorlatilag egy év alatt hétszeresére emelkedtek a tengeri szállítási díjak. Ez az úgynevezett „bullwhip-effect” azaz „ostorcsapás-hatás” következménye, amely jó esetben is még a 2021-es év végéig éreztetni fogja a hatását a nemzetközi kereskedelemben, olvasható az iBanFirst tájékoztatójában.
Európai uniós információcsere: amit a DAC 1-ről érdemes tudni Cikk
Amióta megjelent az adózás mint államérdek, azzal párhuzamosan él az adózók adóminimalizálásra, de egyes esetekben az adóelkerülésre, adókijátszásra való törekvése is. A határokon átívelő jövedelmek, szociális szolgáltatások, beruházások miatt, valamint az adózók mobilitása és a digitalizáció robbanásszerű fejlődése okán is szükségessé vált, hogy globális, illetve európai szintű adóügyi közigazgatási együttműködési szabályozást hozzanak létre a határon átívelő adócsalások, adókijátszások és jogszabályellenes adóelkerülések elleni hatékonyabb küzdelem, valamint a méltányos adórendszer és belső piac kialakítása érdekében. Cikksorozatunk végigmegy a már elfogadott irányelveken a DAC 1-től egészen a 2021-ben elfogadott DAC 7-ig.
Csaknem 8 és fél évnyi átlagbér kellene egy új, 70 négyzetméteres lakás megvásárlásához Cikk
Az átlagos bruttó fizetések alapján a leghosszabb időszakot 15,2 évet a szerbeknek kellett dolgozniuk ahhoz, hogy új, 70 négyzetméteres lakást vehessenek, ehhez Magyarországon tavaly 8,4 évnyi bruttó átlagkereset kellett – írta a Deloitte európai lakóingatlan-piaci (Deloitte Property Index) tanulmányában, amit hétfőn juttattak el az MTI-nek.
Útmutató az egyablakos (OSS) rendszerhez Cikk
Az elektronikus kereskedelemre vonatkozó új áfaszabályok célja, hogy megkönnyítse az adózók adófizetési kötelezettségeik teljesítését az Európai Uniós tagországokban, olvasható a BDO Magyarország elemzésében.
Csúszik a BIREG rendszer július 26-ra tervezett bővítése Cikk
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium („ITM”) korábbi tájékoztatása szerint a mai napra, 2021. július 26-ra tervezték a BIREG rendszerben azt a funkcióbővítést, amely lehetővé, és kötelezővé tette volna az elektronikus engedélykezelést a rakodóhelyek (felrakóhelyek és lerakóhelyek) részére, olvasható a PwC Magyarország oldalán.
Kétoldalú együttműködési megállapodást írt alá az MNB és a Kínai Értékpapír-felügyeleti Hatóság Cikk
Kétoldalú együttműködési megállapodást írt alá a Kínai Értékpapír-felügyeleti Hatóság és a Magyar Nemzeti Bank (MNB) a két fél közötti információcsere és tudásmegosztás érdekében. A megállapodás kiterjed többek között a hatóságok közötti információmegosztásra, továbbá a határon átnyúló intézmények működésével kapcsolatos felügyeleti együttműködésre, olvasható az MNB honlapján.
AstraZeneca vakcinákat adunk el Portugáliának Cikk
Az oltóanyagok eladásához a Magyar Közlöny 139. számában megjelent a COVID–19 vakcina Portugália részére adásvétellel történő értékesítéséről szóló 1498/2021. (VII. 23.) kormányhatározat.
Romlottak a fogyasztói várakozások júliusban Cikk
Félévnyi folyamatos emelkedés után a GKI konjunktúraindexe júliusban elérte 2019 végi szintjét. Az áprilisi, példátlanul nagy emelkedés után az elmúlt hónapokban csak kismértékű volt a javulás; javultak az üzleti és romlottak a fogyasztói várakozások júliusban – közölte a GKI Gazdaságkutató az MTI-vel.
Bizalmi vagyonkezelés: mutatjuk a személyi jövedelemadót érintő szabályokat Cikk
Jelen cikkünkben a bizalmivagyon-kezelési struktúra személyi jövedelemadót érintő legfontosabb szabályait foglaltuk össze.