10412 találat a(z) gazdaság-rss cimkére

Cikk

Olyan kérdésem lenne, hogy egy kft.-nek van bejelentett részesedése, azon kívül a cégben bankszámlán van pénz, más befolyásoló tényező nincs. A céget szeretnék végelszámolni, de a részesedéssel ilyenkor mit kell tenni? Az a vagyonfelosztásban is szerepel, vagy értékesíteni kell a részesedést a végelszámolás előtt? Vagy adózás szempontjából hogyan alakul végelszámoláskor? Olvasónk kérdéseire Pölöskei Pálné adószakértő válaszolt.

Cikk

A kormány újabb intézkedéssel segíti a gazdákat. Megjelent az a kormányrendelet, amely rögzíti, hogy 2024. május 1-jétől a mezőgazdaságban felhasznált gázolaj után visszaigényelhető adó mértéke 90 százalékra emelkedik, olvasható az agrártárca honlapján. A magyar kormány ígéretének megfelelően a gabonaágazat helyzetének javítását célzó ötpontos intézkedéscsomagjának egyik elemeként döntött a jövedéki adó visszatérítés növeléséről – jelentette be Nagy István agrárminiszter.

Cikk

A szóban kihirdetett ítélet alapján a Fővárosi Törvényszék helyt adott Tóth Bertalan kereseti kérelmének és versenyfelügyeleti eljárás lefolytatását rendelte el abban a perben, amelyet a parlamenti frakcióvezető kezdeményezett a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) döntésével szemben, olvasható a GVH honlapján. Tóth Bertalan az MVM számlázási gyakorlatával kapcsolatban vélelmezett versenyjogsértést, a GVH a beszerzett adatok alapján azonban megállapította, hogy nem álltak fenn a versenyfelügyeleti eljárás megindításának feltételei az ügyben. A bíróság ezt nem fogadta el, és részletes vizsgálatot rendelt el az ügyben. A versenyfelügyeleti eljárás megindítása nem jelenti annak kimondását, hogy az érintett vállalkozás a jogsértést elkövette. Az eljárás a tények tisztázására és ezen keresztül a feltételezett jogsértés bizonyítására irányul.

Cikk

A magyar gazdaság az első negyedévben visszatért a növekedési pályára, közölte a Pénzügyminisztérium. A kormány az egyensúly erősítésével is a gazdaság növekedését építi újra, ezért fokozatosan csökkenti a költségvetési hiányt és az államadósságot, hangsúlyozza a közlemény. A költségvetés biztosítja a gazdaság újraindításához szükséges forrásokat, miközben a nyugdíjak és a családtámogatások védelméhez, valamint a rezsicsökkentés fenntartásához szükséges fedezetet is garantálja.

Cikk

Az e-ügyintézés a magánszemély felhasználók között is egyre jobban terjed, hiszen jelentős terhet és elkerülhető plusz rohanást vehet le valakinek a válláról. Ügyfélkapu alkalmazásával akár meghosszabbíthatja jogosítványát, ellenőrizheti munkáltatója hány órára jelentette be. Az ügyfélkapu regisztrációjára több lehetőség is van, cikkünkben ezeket járjuk körbe.

Cikk

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal Állami Halőri Szolgálata (Nébih ÁHSZ) a hazai nyilvántartott halgazdálkodási vízterületeken az idei évben eddig két esetben tiltotta meg inváziós ezüstkárász telepítését, továbbá a hatóság hat esetben indított eljárást inváziós halfajok telepítésével és kereskedelmével kapcsolatos szabálysértések kapcsán. Az idegenhonos halfajok engedély nélküli telepítése, valamint a hozzájuk kapcsolódó előírások megszegése nagymértékű bírságok kiszabását vonhatja maga után, olvasható a Nébih honlapján.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Sztornó és javított számla áfabevallása ismételt kérdés

Gyüre Ferenc

adótanácsadó, okleveles könyvvizsgáló

Betonkeverő-mixer dobjának cseréje

Gyüre Ferenc

adótanácsadó, okleveles könyvvizsgáló

Társasházi lakások értékesítése

Gyüre Ferenc

adótanácsadó, okleveles könyvvizsgáló

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 február
H K Sze Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 1

Együttműködő partnereink