535 találat a(z) egyszemélyes kft. cimkére

Járulékfizetési kötelezettség Kérdés

1.Milyen járulékokat kell fizetni 40 éves munkaviszony után nyugdíjba vonuló egyszemélyes kft. ügyvezetőjének, és ha a kft.-ben tovább dolgozik 4 órás munkaviszonyban a./ mint ügyvezető? b./ mint munkaviszonyos? Válaszukat előre is köszönöm. Polyák Márta

Ügyvezetők munkaviszonyban Cikk

A társasággal munkaviszonyban álló ügyvezető sajátos helyet foglal el a munkáltató szervezetén belül. Egyszemélyes kft. ügyvezetője vajon állhat-e munkaviszonyban, azaz lehet-e egyszemélyben a munkáltatói jogok gyakorlója és a munkavállaló? Az ügyvezető munkaviszonyának megszüntetéséhez elegendő-e a taggyűlés általi visszahívás, vagy külön felmondást is kell közölni? Cikkünk ezekre a kérdésekre is keresi a választ.

Egyszemélyes kft. ügyvezetője megbízásban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van egy egyszemélyes kft., ahol az alapító okirat alapján az ügyvezető az ügyvezetést megbízási jogviszonyban látja el. Az lenne a kérdésem, hogy meg kell-e fizetni a járulékokat a minimálbér után? Személyesen is közreműködik a vállalkozásában az ügyvezető. Köszönettel.

Társas vállalkozó munkaviszony mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy egyszemélyes kft., ahol a társasági szerződés szerint a tulajdonos az ügyvezetést megbízási jogviszonyban látja el. Ez idáig a tag ügyvezető után a másik kft.-jében megfizették a járulékokat, sőt még volt egy 4 órás munkaviszonya is egy független harmadik cégnél. Tehát volt máshol heti 36 órát elérő munkaviszonya, így ebben a kft.-ben – tekintettel a megbízási jogviszonyára – nem fizetett járulékot. Viszont a másik kft.-jét eladta, így jelenleg csak 4 órás munkaviszonnyal rendelkezik. Kérdésem a következő lenne: megteheti-e az ügyvezető, hogy a meglévő 4 órás munkaviszonya mellett létesít még egy 4 órás munkaviszonyt az egyszemélyes kft.-től független helyen? A kft.-ben történő járulékfizetés szempontjából van-e jelentősége annak, hogy két másik helyen heti 20-20 órás munkaviszonya van? Tehát összességében teljesül a heti 36 órás munkaviszonya a kft.-n kívül, de ez két helyről származik. Így is fennállna az az állapot, hogy tekintettel a máshol heti 36 órát elérő munkaviszonyára, nem kellene az egyszermélyes kft.-ben a tagi jogviszonyára tekintettel járulékot fizetnie? Köszönettel.

Társas vállalkozó munkaviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő, Az lenne a kérdésem, hogy egyszemélyes kft. esetében, az ügyvezető-tulajdonos után kell-e bármiféle adót és járulékot fizetni, ha rendelkezik máshol 36 órát meghaladó jogviszonnyal, de a társasági szerződés alapján az ügyvezetést munkaviszonyban látja el? Előre is köszönöm,

Ügyvezető munkaviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. ügyvezetője a társasági szerződés szerint munkaviszonyban látja el a feladatát. A munkaviszony lehet-e részmunkaidő, akár heti 1 óra? Más biztosítási jogviszony nincs. Köszönettel.

Kft. járulékai kata mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! A feleségem jelenleg katás egyéni vállalkozó. Én 8 órában bejelentett alkalmazott vagyok egy cégnél, illetve van egy egyszemélyes kft.-m. Én szeretnék a kft. és az alkalmazotti munka mellett egy katás egyéni vállalkozást is indítani, de úgy tudom, ezt addig nem tehetem meg, amíg egyszemélyes kft. tagja vagyok. Amennyiben a feleségemet is felvesszük a kft.-be ügyvezetőnek 50-50% tulajdonnal: - én onnantól már lehetek katás, és ha igen milyen járulék fizetése mellett? - A feleségemnek a kft.-ben lenne járulékfizetési kötelezettsége a kata mellett, ha a kft.-ből nem vesz fel fizetést? - A feleségem onnantól, hogy tagja lett a kft.-nek, vásárolhat a katás cégébe terméket a saját kft.-jétől? A kft. olyan terméket árul, amit az ő szolgáltatásához igénybe vesz. Előre is köszönöm a segítséget!

Kata mellett egyszemélyes kft. Kérdés

Szeretném megkérdezni, hogy havi 50 ezer forint kata fizetése mellett mennyi ideig tehetem meg a kft. megalakulása után, hogy csak részmunkaidőre jelentem be magamat a kft.-ben, és nem 161 ezer forint után fizetem a járulékokat? Az alapító okiratba belevesszük, hogy munkavégzés keretében történik az ügyvezetői feladatok ellátása. Köszönöm.

Családi gazdálkodó és kft. kapcsolata Kérdés

Tisztelt Adózóna! Szeretném megkérdezni, hogy egy családi gazdálkodó alapíthat-e egy egyszemélyes kft.-t, amelynek ugyanúgy mezőgazdasági növénytermesztés a fő tevékenységi köre?

Fejlesztési tartalék feloldása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyéni vállalkozó 2016. évben egy épületberuházásba kezdett, de ebben az évben még csak a hatósági engedélyekhez szükséges terveket, illetékeket, áramcsatlakozási díjat fizette ki. Ezeket beruházási értékként nyilvántartjuk, nem kerültek költségként elszámolásra, és aktiválás sem történt. 2017. 02.01-től a vállalkozó a kata szerinti adózási módot választotta az addigi vállalkozói bevétel-költség elszámolás helyett. Az alábbi kérdések merültek fel: 1. Feloldható-e a képzett fejlesztési tartalék a 2016-ban megkezdett, fent felsorolt kiadások beruházásként nyilvántartott összegében? 2. 2017-ben további előkészületek várhatók, de elképzelhető, hogy az épület felépítése még nem fog megtörténni. Ennek keretében kerítést épít a vállalkozó. A tevékenysége olyan jellegű, hogy szigorú hatósági engedélyek birtokában végezheti csak. Vegyszerek, méreganyagok tárolására lesz szükség, amelyre kerítés nélkül engedélyt sem kapna. Feloldható-e a kerítésépítésre a fejlesztési tartalék? 3. Az, hogy időközben a katás adózási módra tér át, befolyásolja-e a folytatott beruházás értékében a fejlesztési tartalék feloldásának lehetőségét? 4. Amennyiben az épület felépítése mégsem egyéni vállalkozásban valósulna meg, mert például hitelt csak a tulajdonában lévő egyszemélyes kft.-je kapna, akkor a fejlesztési tartalék feloldással érintett, még üzembe nem helyezett beruházási értéket átszámlázhatja-e a kft.-nek anélkül, hogy ehhez valamilyen szankció tartozna? Válaszukat köszönöm. Némethné

Egyszemélyes kft. munkaviszonyban II. Kérdés

Már feltettem ezt a kérdést, de valószínűleg nem voltam egyértelmű. Azt szeretném tudni, hogy ha egyszemélyes kft.-ben a társasági szerződésben az van meghatározva, hogy az ügyvezetői feladatokat az ügyvezető munkaviszonyban látja el, hogyan kell számfejtenem. Az ügyvezetőnek nincsen máshol sem munkaviszonya, sem tagi jogviszonya. A következőképpen kell-e eljárni. A saját kft.-jébe alkalmazottként bejelenteni, és a járulékokat a munkabér (bruttó 180 000 Ft) után megfizetni, és ez alapján válik biztosítottá. Így a fizetendő járulék kevesebb, mintha tagi jövedelemként fizetné meg a garantált bérminimum utáni járulékokat. Jól van ez így? A másik kérdésem, hogy nem kell-e ugyanebbe a kft.-be egy másik jogviszonnyal is bejelenteni mint heti 36 órás munkaviszony melletti tagot, ahol nem vesz ki jövedelmet, és így járulékot sem kell fizetnie, mert már az alkalmazotti státusza után biztosított. Válaszát előre is köszönöm.

Egyszemélyes kft. és katás egyéni vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy egyszemélyes kft., jelenleg nem végez semmilyen tevékenységet. Az ügyvezető itt fizeti főállású járulékát mint munkaviszonyos ügyvezető, személyesen nem végzett, végez munkát. A kft. mellett katás egyéni vállalkozó (25 ezer Ft). Kérdés, hogy ha a kft.-ben levesszük az óraszámot heti 1 órára, az egyéni vállalkozásban főállású katás lenne, jó lehet ez így? Válaszát előre is köszönöm!

Egyszemélyes kft. ügyvezetője gyeden Kérdés

Egyszemélyes kft. ügyvezetője (tagi jogviszonyban) gyedre megy, de tovább végzi, intézi a cég ügyeit. A kft.-ben nincs alkalmazott, egyedül dolgozik, jövedelmet nem vesz fel. Kell-e járulékokat fizetnie? A 1708-as bevalláson hogyan kell jelenteni?

Egyszemélyes kft. munkaviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. társasági szerződésében úgy van meghatározva, hogy munkaviszonyban látja el az ügyvezetői teendőket. Szeretném megkérdezni, hogy akkor őt a kft.-ben hogyan kell számfejteni?

Ki és hogyan felel a törölt adószámú cég adósságaiért? Cikk

A cég adószámát hamarosan törlik, mert nem tudja megfizetni az adótartozását. Az ügyvezető a saját vagyonával felel a tartozásokért – kérdezte olvasónk. Dr. Szeiler Nikolett, ügyvéd, adótanácsadó szakértőnk válaszolt.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Átalányadó költséghányad

Lepsényi Mária

adószakértő

Átalányadó és szja

Lepsényi Mária

adószakértő

Árfolyamveszteség

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink